bugün

bir şarkı dinlerken bile kelimelerin insana usulca yaklaştığı andır.

çekilmez bir adam mı oldum yeniden ? uykusuz, aksi, lanet... bir bakıyorsun ana avrat söver gibi, azgın bir hayvan döver gibi çalışıyorum... sonra bir bakıyorsun ki ağzında sönük bir sigara gibi tembel bir türkü, sabahtan akşama kadar sırt üstü yatıyorum ertesi gün.. evet, evet ve beni çileden çıkartıyor büsbütün kendime karşı duyduğum nefret ve merhamet..
aynaya herhangi bir duygu ile baktığı andır. nefret ise kızacak yüzü almıştır karşısına, gurursa görmek ister bir kez daha.
hayatıyla ilgili bir prensip geliştirdiği andır.
(bkz: mücadelesizlik)
kendinden en uzakta olduğunu düşündüğü andır.
zira insan, kaybettiği her şeyde olduğu gibi kendini de her nedense uzaklarda arar.
aynaya bakmaz, gölgesiyle uzlaşmaz, dönenir durur bir çember içinde, kendini bilip de bilmezlikten gelerek...
ne zamanki durur, dinler içsel sesini, barışır aynadaki yansımasıyla, kırık dökükleri toplar içindeki...
işte o zaman, bulabilir belki kendini.
bulduğundan memnun kalmayıp, yenisi için yollara düşene kadar...
kendinden kaçmak istediği andır.
bir kaybedişin, kaybedilişin habercisidir.
çok lezzetli bir tatlının dibini parmaklarıyla silip süpürdüğü andır.
başardım dediği andır. bir de sevildiğini öğrendiği andır.
nitekim insan hayatı boyunca çok az kendini bulur.
varım ve kendimleyim yanılgısından uyandıran ciddi bir sarsıntıyı takiben kendine döndüğü ve doğduğu andır.
nirvana anı.
hakkı yenildiğinde susmayı tercih eden, hakkı ortaya çıktığında ise hakkını yiyenin konuşamadığı andır.
cm de şampiyonluğu tattığı andır.

(bkz: paha biçilemez)
yeni bir aşk.
çay ve sigara içerken.
milli formayı sırtına geçirdiği, bayrağı göndere diktiği, "korkma sönmez" diye göğüs dolusu yırladığı andır.

öncesi yoktur bunun...
uzun süreli bir ilişkiden çıktığı andır. ilişki içerisinde ister istemez bazı değişikliklere uğrar insan, hayatının merkezine o'nu oturtur. ama ayrıldıktan sonra kendisini tekrardan bulur, yaptığı hataları görür, toparlanır...
hani neredeyse altına işemek üzeresindir ya,hani idrar kanalında tatlı bir kaşınma başlar ya,hani zıplayarak tuvalete koşar ve bi anda tazikli bir şekilde işersin ya işte o an bu andır.bırak kendini bulmayı bütün insanoğluna hayır yapmış gibi hissedersin kendini.
güzel bir şarkı eşliğinde düşünürken...
çok değer verdiğin bir şeyi kaybettiğin andır. insan böyle anlarda daha çok yönelir kendine, kendi gerçekliğine...
kesinlikle aradığı andır ve tarih boyunca insanın en büyük arayışı olmuştur. dünyamızın haline baktığımda kendini bulmuş azınlıktan ziyade kendini aramaktan bihaber bir insanlık görüyorum.
karşısındaki kişinin, aynı kendisi gibi düşündüğünü hissettiği andır.
geçmişinden memnun değilse eğer, yeni bir başlangıçtır.
gidip kendine cay koydugu andir. madem aranan kisi bulundu oturulup bir cay icilsin.
başkalarını kaybettiği andır.
sessiz ve kimsesiz evinde, gece yatılan yatakta, tavana yada duvara baktığın an.