bugün

hiç yakışıklı doktor vs tanıyo musunuz? kısmı yarmıştır, tabiki tanıyoruzdur.
hiç yakışıklı doktor tanıyo musunuz? kısmı şahsımı derin bir üzüntü içine sokmuştur.
Doktor kelimesi basli basina bir karizma degilmi zaten.
Eski sevgililerimin yaptığı.

Çok güzelim, hep güzelim, öööf.
aslında bu kişi benim. yani aslında önceden öyleydim. güzellik benim için her şeyden daha önemliydi. tamam, iyi huylu olması, dürüstlüğü, olgun bir kişiliğe vs. sahip olmasın demiyordum. zaten az çok varsa o karakter zamanla daha çok filizlenir diyordum. ama güzellik daha başka bir şeydi. bu bakış açısı sırf çıktığım kızlara ait bir seçicilik değildi ama.

araba bakarım, kolay kolay beğenmem. paramın biraz üzerinde olsun da yeter ki güzel olsun. yeni bir bilgisayar ararım, göze hitap etsin de özelliklerini ayarlarız bi şekilde. telefon öyle, giyim kuşam öyle, yemek bile beğenmiyordum çoğu kez.

amma ve lakin bi gün biri gelir sizi bulur işte o zaman güzellik anlayışı tamamen değişir.

nedir güzellik ? bir bütündür güzellik. insan gözüyle seçer kalbiyle sürdürür. mecnun'a sorulan soruyu hatırlatır. bu muydu çöllere düştüğün adını leyla leyla diye sayıkladığın kadın! siz onu bir de benim gözümden görün diye boşuna dememiş adam.

hakkaten de öyle. o yüzden zaten şaşırıyoruz yakışıklı adamların yanında çirkin kadınları ya da çirkin adamların yanında güzel kadınları gördüğümüz zaman.

bazen öyle durumlar oluyor ki, kadının zekası çirkinliğini tümüyle örtebiliyor. bu zeka olmaz başka şey olur. bu sizin işte o zaman aslında bir kadında en çok neye öncelik verdiğiniz tarafınızı ortaya çıkarır.

bir de yaş ilerledikçe güzellik anlayışı katman katman değişiyor. bu gerçeğe bütün kalbimle inanıyorum.

her şey beklentilerimizle alakalı özetle.
Bana yapılmayandır. Tipimi sikiyim. Bu ne lan. Nesini sevsinler amk bunun.
(bkz: bir delik uğruna yarab ne güneşler batıyor)

(bkz: delik aynı delik)

bu bakınızlardan sonra çirkin sevgili yaparsın inş. felsefe bunlar felsefe fazla derinlere inme reçeteye uy yeter.
insanoğlunun düştüğü en büyük hatadır..

Hani bir söz var:

Güvenme güzeliğine bir sivilce yeter, güvenme malına bir kıvılcım yeter..

O hesap. Güzellik geçicidir.
insanı tipiyle sevmek,
ipiyle sevmekten iyidir!!
Burda yazar okumamasını yakışıklılığına vermiştir lakin ki öyle değildir eyorlamam bu kadar.