bugün

yapmacıklık (en başta bu) dayanamıyorum. vururum ağzının üstüne.
arkamdan konuşulması (nedendir bilinmez pek götleri yemez)
arkamdan iş çevrilmesi. (ne istiyorsan ben oradayken yap veya söyle.

eyyorlamam bu kadar.
Aptallık.
Bazen direk insan denen varlığa katlanamıyorum kendim de dahil olmak üzere. Ama benim için en dayanılmaz olanlar insanların fikirleri olmadan zikirleri olması, ben her şeyi bilirim tavırları, ego, kibir, insanın insanı sınıflandırma çabaları ve yemek yerken ağız şapırdatılması.
Bir şeyden rahatsız olup bunu karşı tarafa hiç söylemeyip, hiç belli de etmeyip kendi kendine anlamasını bekleyerek içinde biriktirip sonra birden patlamak.

Mesela bir arkadaşım kiloluydu, her hafta kendi kendine katı sözler verip tatlıyı filan kesiyordu, ertesi gün hiç o değilmiş gibi oturup bi kutu ekler filan yiyordu, bana ithafen "cheat meal yapıyorum" diyordu (sporcu diyetinin haftada bir ve tek öğün olmak üzere ekilip o öğünde kafaya ne eserse yenmesi). Ben de buna arada takılıyordum "cheat week yapıyorsun sen" filan diye. Bu da gülüyordu, bazen şaka ifadesiyle kızıyordu, sonra birden patladı. "benim hayatıma karışmayın ne istersem yaparım istediğimi yerim Vs Vs" diye terslendi, halbuki bana bir kere ciddi ciddi rahatsız oluyorum deseydi yeterdi, konusunu bir daha açmazdım.

işte çok sıkıntılı bir durum bu.
otu boku yargılamaları.
Sürekli bedenini sergilemeleri.
Erkek kız ayrımı olmadan genel olarak katlanamadığım davranış.
kendini olduğundan farklı gösterme çabası.

ne gereği var ki amk?
hiç ihtiyaçları olmadığı durumlarda bile yalan söylemeleri. hiç ihtiyaçları olmadığı halde başkalarının malını çalmaları, hırsızlık yapmaları. hiç ihtiyaçları olmadığı halde diğer canlılara zarar vermeleri, öldürmeleri. hiç ihtiyaçları olmadığı halde kendilerini seven insanları yaralamaları, aldatmaları. kısacası hiç ihtiyaçları olmadığı halde ihtiyaçlarının olmadığı her şeyi elde etme arzuları. ve bunları elde etmek için diğer insanların üstüne basmaları, ezip geçmeleri.
borcunu ödemeyen insana kılım. it oğlu piç.
Kahvaltıyı ben uyanırken hala hazırlamamış olmaları.
kabalık ve saygısızlık.
Neredeyse var olmaları, edebi anlamda değil.

(bkz: Misophonia)
canınız sıkkın ve düşünüyorken önemsiz ve saçma konular anlatması ve sizden de sıkılmadan dinlemenizi beklemesi.
Varlıkları.
Saygısız, bencil, yalancı, ikiyüzlü, kibirli, yalaka, cahil olduğu halde bildiğinden vazgeçmeyen, elli sene önceki hayatı yaşayıp savunan ve kendini (bkz: update) yapamayan, önyargılarından sıyrılamayan insanların katlanamadığım bir dizi davranışlarıdır.
sorduk mu sana şunu yap diyen oldu mu gibi sorular sormaları.
kendisi bir konuda dört dörtlük olmasa bile o konuda profesör kesilmeleri, en iyi ben bilirim tavrı takınmaları.
Sıra beklememeleri. Akbil basayım derken öndekileri iteklemeleri. Sakin olun şampuanlar hepimiz o otobüse bineceğiz zaten.
sorduğum soruya cevap alamamak. ıslarla cevaplamaması. devamında salağa yatması. ısrar edince neden gerginsin demesi. sinirlenince neden sinirlendin demesi. küfredince heh yine ağzında küfür ne zaman değişeceksin demesi. gel de uyuşturucuya düşme.
Kadınlarda -Samimiyetsiz mimikler, çocuksu konuşmalar
Erkeklerde- Havalı ve başkalarını aşağılayıcı konuşma ve tavırlar, kendini bir bok sanıp sağa sola atar yapmalar.
-Söyledikleri ve eyleme döktüğü şeyler bir olmayan insanlar, kısaca tutarsız ibneler işte.

-Sürekli kendini öven anlatan tipler.

-Aşırı alınganlık.

En çokta katı kuralları olan insanlar. Ne bu, bu kadar robot gibi yaşıyorsunuz. Yok neymiş bir defa hata yapan bir daha yapar o yüzden hiç uğraşmayacaksın, şans tanımayacaksın. Sen kimsin amk diye bağırasım geliyor ama çok hanımefendi olduğum için içime bağırıyorum*
Egosuyla götünün tavan yapması. Dayanılmaz bir şey.
ukalalık, bencillik, gerizekalılık, bilmediği şeyin ukalalığı,uyuşukluk,düşünce özürlüsü olması.
Mesela bu tarz başlıkları açanlara. Aca ben sen o kimin katlanamadığıyız.
Sinirle söyledim ben onları diyerek kendini iyi gösterme çabası.