bugün

entry'ler (27)

sözlük kızlarına bir şarkı armağan et

Sözlük insanlığına 2 saat sonra için bir şarkı iletiyorum. Yavuz Çetin-Gecenin rengi.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Bazı müziklerin iyi olmasının sebebi aralardaki boşluklar yani sessizliklerdir. Birtakım durumlarda bunu kendi hayatınıza uygulayın, iyi oluyor.

mor ve ötesi

Bir derdim var şarkısını intiharın eşiğinde olan bir insan ağzından gibi dinleyin. Tabii efkar tuşları açılacak.

sevgi

Bulması zor kaybetmesi kolaydır. Bu tanıma uyan bir de çakmak var.

kadınların en çok inandığı yalanlar

Erkeklerin en çok inandığı yalanlarla benzerlik gösterir. Örneğin ihanet, sadece cinsel bir arzuydular, sarhoştumlar, duygusal boşluktayımdılar. Boş.

küfürlü konuşan kız

Küfürlü konuşan erkekten hiçbir farkı yoktur. Bana göre küfür saçma lakin bir yerimi vurduğumda ağzımdan dökülüp saçılıyor. Sahi gidip kapımdan özür dileyeyim.

arabamı ne hale getirdi deyip gözyaşı döken kadın

Umarım kendi varlığı kendine batar. Ne olursa olsun haklı değil, en ağır cezayı almasını diliyorum pisliğin.

insanlarda katlanamadığınız davranışlar

Sinirle söyledim ben onları diyerek kendini iyi gösterme çabası.

gecenin şarkısı

Replikas - Bahar.

hayal kurmak

Benim için hayal kuramamak depresyonun atomudur. Tam olarak hevesi olmayan bir insana dönüştüm. Korkuyorum.

oyun hamuru

Benim aklım için bir metafordur kendisi. Şekil verilir, rengi değişir ve zamanla kurur. Ama onu iyi muhafaza edersen kurumaz. Benimki kurudu sayılır ama yeni hamurlar eklersem tekrar bir şeye benzer gibi. Her rengi ekleyeceğim. Evet siyahı da! Siyah olmazsa gerçeklikten koparsınız. Aklım kararacak diye korkmayın beyazı bulmak elimizde.

anksiyete bozukluğu

Bazı şeyleri anlayabildim artık. Küçükken size birilerinin beceriksiz dayatmasından kaynaklanabilir. Sonrasında bir şeyi yanlış yapma kaygısı başlar. Bu oyle bir olaydır ki her gün gittiğiniz metroda doğru yere mi gidiyorum diye kafayı 10 kere kaldırıp o mavi küçük ışıkları izlemektir. Sevdiklerinin ölümünden çok korkmaktır ama kendi ölümünden asla korkmamaktır.

yavuz çetin

Sahil sakin ve sessiz

Motel ışıkları durgun deniz

Karşıda bir balıkçı teknesi

Kırık dökük iskele

Sıcak günlerin yorgunluğu üzerimde

Umutsuzluk görünürde

Henüz batan güneşi özlemi...

Ve bu yalnızlık çekilmez gibi..

Sahil sakin ve sessiz

Güneş ısıtmıyor artık tenimi

Sonunda yağmurlar geldi

Bu kumsaldan göçmek vakti

Sıcak günlerin yorgunluğu üzerimde

Umutsuzluk görünürde

Henüz batan güneşin özlemi...

Ve bu yalnızlık çekilmez gibi

Eğer sıkı bir Yavuz Çetin hayranıysanız durgun denizin Yavuz Çetin'in ta kendisi olduğunu tahmin etmişsinizdir. Karşısında gördüğü kırık dökük iskele karşısına aldığı hayatı olabilir mi? Peki ya "bu yalnızlık çekilmez gibi" kısmı, sizce de kendini çok güzel aktarmamış mı şarkısına. Onun yalnızlığı en zor yalnızlıktı. Bazılarınız bilir ki kalabalığın içinde yalnız kalmak kadar korkunç bir şey yoktur. Evet "bu kumsaldan göçmek vakti" kısmını yazıya dökemiyorum. 2001 yılında yapacağı şeyi bestelemiş. Bu şarkının en önemli özelliği müziğiyle insanın içini rahatlatması sözleriyle kasvete boğmasıdır bana göre. Umarım şimdi güneş tenini ısıtıyordur.

küçükken sanılan şeyler

Köpeği erkek kediyi dişi sanmaktır.

rakı sofrasında dinlenecek şarkılar

https://www.youtube.com/watch?v=wsjf-youIJM

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Erkeklere güvenmiyorum. Kızlara da. Genel bir insan nefreti söz konusu.

seni seviyorum ama aşık değilim

Ikisinin arasındaki farkı nasıl ayırt edebiliyorsunuz?

şu an ihtiyacım var denilen şey

Uzaya çıkıp danino yemek. Dondurulmuş danino.

sözlük yazarlarının itirafları

sözcüklerle aram iyi değil sanırım. hissettiklerimi anlatamıyorum. "ne hissettin?" diye sorulunca "bilmiyorum" cevabını veriyorum. sonra kendime kızıyorum, üzülüyorum ya da başka bir şey. bilmiyorum.

sarhoş olup sağa sola salça olan tip

yanındakine yazıktır.