bugün

insanlar değişir . Yaşanılanlar insanları değiştirir diye düşünüyorum . Mesela aynı davranışı ikinci sefer yapacağımız zaman ilkinde olanları düşünebilir ve onlara göre hareket edebiliriz .(çok yapmam ) . Böyle böyle de zamanla davranışlarımız değişebilir ve insanlara göre de değişimimiz gözlemlenebilir .
Travmatik bir olay yaşadıklarında değişirler. Ya da çok büyük bir hata yapıp ders aldıklarında.
bence tam olarak değişmezler. duygularını, düşüncelerini farklı yansıtırlar.
Milli piyango çıkınca 360 derece fırıldak gibi dönüp değişirler.
değişen yönleri vardır elbet ama can çıkar huy çıkmaz demişler değişmeyen yönleride mevcuttur. (bkz: bir insan yedisinde neyse yetmişinde de o dur)
Evlenince görürüm sizi. Değişiyor musun değişmiyor musun?
Cevabı olumlu olan soru cümlesi. Yavaş. Yavaş değişirler. Hızlı değişim çok kapsamlı ve bilimsel çalışma gerektirir, insanlar hızlı değişmiyorlar değişime zorlandıklarında ya da çabaladıklarında, cozutuyorlar. Cozutmuş insan çok yorucu olur.
Insan değişir veya değişmezse asıl önemli olan saygı, sevgi ve sınırı aşmamak. Sınır çok önemli: sınırı astin mi mayın da patlar ulke de değişir...
Kimi değişir, olumlu veya olumsuz bir şekilde değişir.
Kimi ise sadece maskesini takar ya da düşürür biz değişti zannederiz.

Eğer ikincisi ise ve olumsuz yönde ise; vah o insana denk gelenlere.
Güzel bir söz vardır, "can çıkar huy çıkmaz."

Değiştim diyen kimseye güvenmeyin, ama çabalarını da gözardı etmeyin. Zaten, En nihayetinde kimseye sırtı tam anlamıyla yaslamamak lazım, zira Hepimizin çıkmazları var.
(bkz: can çıkar huy çıkmaz)
tabi ki değişirler. kişilerin doğuştan gelen mizaçları hariç insanlar devamlı değişirler. zaman insanı olgunlaştırır, tecrübe kazandırır. yaşadıkları olaylar, ilişkiler, gezdiği, gördüğü, etkilendiği her şey insanı değiştirebilir. yenilikler katar.
akpliler ülke batsa yine de değişmez. yine erduğan erduğan erduğaaaan derler.
kendimden bilyorum, evet değişir. özellikle zaman ve yaşadıkları bazı olaylar insanları değiştirip tamamen bambaşka biri yapabilir.
insanlar değişir. Değişmeleri de gerekir zaten ancak bu değişimin boyutu mühim. Belli bir yaştan sonra insan karakterinin oturması gerek. Karakteri ailesinden ya da çevresinden kaynaklı oturmamış, belki bastırılmış insanlar, bir kırılma noktası sonrası çok fazla değişebiliyor. Bu değişim çevresini şaşırtıyor, hatta onun ötekileştirilmesine sebep oluyor.

Nitekim ne değişen insan çevresindekileri düşünüp belli bir kalıp içinde kalmak zorunda ne de çevresindeki insanlar onun bu ''geç'' kendini bulma deneyimine katlanmak zorunda.
değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.
kişilik/mizaç neredeyse hayır ama karakter bildiğin zamanla değişir.
Değişir ama sadece büyük yaralar aldıklarında. isteseler de kapanmayacak iyileşse bile asla eski haline dönemeyecek kadar derin yarası olan insanlar değişir işte. Hem de öyle bir değişir de kendisi bile tanıyamaz kendini gerçi tanıyıp tanımaması da pek önemli değildir artık. Yani değişmek çoğu zaman iyi sonuçlar doğurmayabilir. Kimseyi değiştirmeye çalışmayın ki ben bir insanın bir insanı kolay kolay değiştirebileceğini sanmıyorum belki insanlara olması gerektiği kadar samimi bağlanamadığım içindir.
değişir her şey, değişir insan...
ben 10 yaşında ve 25 yaşında çok değiştim. bütün düşüncelerim değişti gibi oldu. şu an standart bir yaşam sürüyorum.
değişir, hiçkimse aynı kalmaz.
Tabi ki değişir ama Önce insan değişmeye istekli olmalı.
Değişirse güvenilmez biri olur.
her şey, herkes zamanı gelince tekrar özüne döner...
zaman içinde ne kadar değiştiğim entrylerimden bile anlaşılıyor. eski entrylerimle yeni entrylerim karşılaştırılınca fark anlaşılıyor.