Bir ağustos sabahı aldım haberini. işte beklenen an.Hoşgeliyorsun küçüğüm, içimde büyüyorsun yavaş yavaş. Kanımdan bir parçasın, canımsın.Hoşgeliyorsun küçüğüm. Mutlu değil belki herkes ama ben senin gelişinle mutlu olacağım. Sadece sen ve ben varız ve hep öyle olacağız. Seni herkesten koruyacağım ve kollayacağım. Doğduğunu görmek için sabırsızlanıyorum. Hoşgeliyorsun küçüğüm tüm üzüntülerime set çekmek için geliyorsun bana geliyorsun. Hoşgeliyorsun küçüğüm seni gözüm yollarda bekliyorum.
Başrollerde Dennis Quaid, meg ryan ve martin short gibi sevilen isimlerin olduğu, Seksenli yılların belki de en iyi komedi bilim kurgu filmlerinden birisi. Senesine göre kullanılan teknoloji bugün bile yadırganmıyor ve izleyiciye vermesi gereken hissi veriyor. Martin Short`ise karaktere çok iyi yakışmış her sahnesinde güldürmeyi başardı desem abartmış olmam.
Bir pilot olan tuck insan küçültme deneyinde gönüllü olur ve bir deney faresinin içerisine yine minyatür bir deniz altı ile enjekte edilmeye razı olur. Böylece tıp alanında yeniliklerinnyolu açılacak hastalıklar tedavi edilecektir. Fakat işin için kötü adamlar girer ve enjeksiyon işlemi farenin değil, hastalık hastası bir adam olan jack'in içerisine yapılır. Böylece komik olaylar gelişir.

https://www.planetdp.org/title/innerspace-dp21091#1