bugün

gurbetçilerdir.
ülkemizde yaşadıkları tecrübelerden ötürü mahalleleri savunmakta gayet başarılıdırlar.
kendi derdindelerdir.
(bkz: döner bıçaklarıyla dalalım abi)
ingilteredeki vatanseverler ile ortak hareket eden türklerdir.

ingiliz vatanseverler ile birlikte yağmacı çabulcuları mahallelerinden püskürtüyorlar.
bölgedeki zenci ve arapların, türkleri dışlaması ise ayrı bir konu.

ingiliz vatanseverler adalet dağıtmak için sokakta.
türkler dükkanını korumak için sokakta.
amaç aynı olduğu için ittifak kurup, ortak hareket etmeleri çok normal.

araplar niye dışlıyor?
yoksa kendileride mi yağmacı?
zencilerin yağmacılık yaptığı kanıtlandı ama araplar için kesin birşey yok.
şöyle bir hikayeye konu olan türklerdir.

anlatılanlara göre ingilterede polis silah taşıması yasakmış. her ne olursa olsun silah taşıyamazmış. gel gelelim bu kural türklerin yaşadıgı mahallede geçerli degilmiş. ulan bizim türkler silah kullanmsı yasak olan polisler ile çayışmaya giriyorlarmış. türk mahallesinde bir tane panzer hazır duruyormuş. kısacası o mahallede ohal varmış.

not: şimdiden söyleyim. bu olay bana ingilterede ögrenim gören bir arkadaş tarafından anlatılmıştır. dogrulugu kesin degildir. ama türk olunca işin içinde biraz duracan aga.
döner bıçaklarının bulunmadıklarını düşündüğüm türklerdir.**
(bkz: yok artık lebron james)
tüm ingiltere'de meşhur olmuş, gazetelere kahraman olarak yansıtılmış türklerdir. hatta bazı ingiliz kadınları twitter sayfalarına "bir türk ile evlenmek istiyorum, beni sonsuza dek korur." tarzı cümleler yazmışlar.
Londra hatta ingiltere fatihi türklerdir. Kültürlü, efendi, uslu ve böylesi durumlara çok yabancı olan ingiliz insanının kahraman ettiği türklerdir. Oysaki sadece dükkanlarını koruyorlar. Türkiye'de yapsalar bu kadar gündeme gelmeyeceklerini düşündüğüm kişilerdir.
güncel Önemli Başlıklar