bugün

çok az ististisnaya sahip olan genellemelerden birisidir..
(bkz: güzel kadınların çok olduğu meslekler)
(bkz: ogretmenine ask olmak)
(bkz: ben cirkinini de gordum)
(bkz: butun genellemeler yanlıstır)
boş zamanlarımızı yabancı diller bölümü kantininde vaya bahçesinde geçirmemize sebep olan dogru yaklaşım
(bkz: lisedeki tas ingilizce ogretmeni)
kesinlikle doğru olan bir genellemedir.

(bkz: ben)*

(bkz: sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif entryler silinir)
ingilizce öğretmenleri yakışıklı olur diye bir genellemenin de gölgesinde güzel güzel geçinmek istediğimiz kısmen doğru genelleme.
belki de dünyanın tek geçerli genellemesidir. *******
aksine az rastladigim,rastlanasi bir durum.buyuk olay..
hacettepe üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı bölümü başta olmak üzere ingiliz ve amerikan dili bölümlerinde okuyan bayanların güzelliğine bağlı durumdur.
lisedeki taş ingilizce öğretmeni * diye bir kavram literatüre geçmişken , gerçekliği yadsınamaz ve inkar dilip üzerine tartışılamaz bir olgudur...
(bkz: yalan)
edit: ne kadar takıntılı olduklarına değinelim isterseniz bakınız eksi oylar *
çok az istisnası vardır ki zaten istisna dediğin az olur. örnek vermek gerekirse vermem, gider aynaya bakarım, sonra "bu ne amk, sen ne biçim ingilizce öğretmeni olucan" diye küfrederim kendime. yine de tadından yenmez geleceğin ingilizce öğretmenleri ile aynı ortamda bulunmak. düşünün ki okulda 2 tane vardır bunlardan en fazla güzel olaraktan, oysa okurken sınıfta 80 tanesi birlikte bulunur. neyse yeter bu kadar anlatmak, ağızların suları aktı zaten.
odtü ingilizce öğretmenliği mezunlarının ile yabancı diller hocalarının büyük bir çoğunluğunun da içinde bulunduğu genelleme.
o kadar güzellerdir ki internetten tanıştığı 300 kişi ile kocasını aldatan türleri de üremiştir.
(bkz: şebnem berrak)
hakikaten de araştırılması gereken bir konudur. sonuna kadar katılıyorum. altına imzamı atıyorum.
şu ana kadar ki bütün ingilizce öğretmenlerimin taş gibi olduğunu düşünürsek bu genelleme kesinlikle doğrudur.
ingilizvari bir havalarının olmasından mütevellit zihnimizin iç kısmında uyandırılan seksepalitesi yuksek öğretici modeli.
tüm genellemeler gibi istisnaları olsa da çok doğru bir genellemedir. neticede üniversitedeki bölümlerine güzellik yarışmasından geçerek alınmıyorlardır. kendi çirkinliklerini örtmeye çalışanlar bu kişilerin işlerinin ya da derslerinin çok kolay olduğunu iddia edip, işleri zor olmadığı için kendilerine ayırdıkları zamanın çok olduğunu ve güzel değil bakımlı olduklarını söylerler. külliyen yalandır. makyaj ile güzelleştikleri ya da her gün güzellik merkezinde olmaları gibi bir durum söz konusu değildir.
sözlükteki erkek oranının ne derece yüksek olduğunu anlamaya yarayan başlık gibi durmaktadır.
"matematik öğretmenlerinin karizma olması" gibi başlıklar açılmadığından bellidir.
aynı zamanda ingiliz olması gerekir. **
yabancı dil konuşanların bize seksi görünmesiyle ilgili bir durum.
ingilizcemin her daim 100 olmasının sebebi.
son derece doğru bir tespittir.