bugün

ozellikle entry yazarken, gizli bakiniz ve yildiz bakiniz vermeyi kolayla$tiran klavye turu.
"keyboard"dır.
(bkz: qwerty)
fm 2007 oynarken yapilmasi gereken klavye turudur.
turkce q klavye ile benzesse de noktalama isaretleri bambaska yerlerdedir ya da shift/ctrl kombinasyonlari farklidir. dahasi ı, ğ, ü, ş, ö, ç harfleri bulunmaz bu klavyede.
ingilizce klavye zor ancak özellikle üniversitedeki memurlar f klavye kullandıklarından f klavye ile yazmak zorunda kalmak feci bir durum. eski dakilo alışkanlıklarında pc klavyelerini de f kullanan yerler var.
bir zamanlar sözlüklerde "$" teriminin oluşmasına neden olan klavye çeşidi.

şimdilerde ise özenti yazarların "ç, küçük ı, ö, ü" gibi harfleri kullanabiliyor olmasına karşın ş harflerine gelindiğinde $ işareti yapma bahanesi. " aman $ey benim klavyem ingilizçe. o yüzden ş yazamıyorum, ay bak yazdım yannışlıkla hehe bak bi daha yaptım." tarzı yazarlar görmemize sebep oluyorlar.

marjinalsin tamam, yurtdışında yaşayan bir beyaz türksün ve keşke senin gibi $ yapmamız gerekse. ümit ediyorum ki ç,ı,ü,ö harflerine sahip klavyene bir ş harfi transfer edersin.
yıllarca türkçe klavye kullandıktan sonra alışması çok zor olan, ona alıştıktan sonra da türkçe klavyede saçmalamaya sebep klavye çeşitidir.
(bkz: ingilizce klavyede hangimiz sikilmiyoruz ki)
run a intl.cpl yazınca geçecek olan durumdur.
son zamanlarda telefon pazarı ile kullanıcısı artan. 2sn basılı tutup türkçe harf girmeye üşenen yazarlarımızın, beynimizi sikmek için kullandığı işkence şeklidir.
O kadar alışmışım ki projelerimi ı yerine i ile yazdığımı bile farketmedim. Bak bunu düzelttim.