bugün

rasmus'un meshur oldugu sarki. ulan kapitalizm sen nelere kadirsin, rock bar'larda orijinali, gece kuluplerinde remixlisi caliyor. acilen camilerde ilahi versiyonunu istiyorum ben.
rock'n coke da rasmusun eşlik edilen tek şarkısı.
belli zaman aralıklarıyla 3 farklı klibi çekilen populer the rasmus sarkısı.
disko ve klüplerde kop kop versiyonu ile bir grup insanı coşturan şarkı.
1993 model mercyful fate albümü.

egypt
the bell witch
the old oak
shadows
a gruesome time
thirteen invitations
room of golden air
legend of the headless rider
is that you... melissa
children of bodom'un 1997 tarihli something wild albümünün 2. şarkısı.

I cannot get up by the howling cry
Just justify my longing to die,
Bury me down at last,
I think about it in the shadows and cry!

Can scissors heal a man torn of tears,
A fading I fear inside.
The reaper in sheet will stand by me
I'm dreaming, I'm wearing a black dress that night!

I'm just a being tonight,
And still I'm dressed so black... OH YEAH!
Maybe I'm just blind,
But maybe I should try...

Can't you see why the vision is calling you?

I got the one, the dream of horror!
Dreams of blood, dreams of war!
Rudest eyes have seen the fright
Welcome to the eternal night!

You won't be a butcher
No, you won't be at last
Somebody's the trigger
Take it off!
What, you are the priest's son? So fuck -
SO FUCK YOURSELF AND DIE!

Sill I stand against the death!
Am I just a shade?
Always I'm awake and in black!
Sill I dare to praise the Lord -
No I won't pass to the lord
Goodbye - no...

So the keeper waits upon,
He waits upon a border
Let me own your punishment,
It's time to break the border!

The Candlelight fades away
There's nothing at all but me... [classical Part]

I stare at death and the darkest one's
Watching me with cold eyes
A god has been with me in the shadows
I lost my reason to hate! ya!

[Voice:]
(So it's right... )
(I can leave the shadows!)
(The last one has to survive!)
YAWW!
WOW -RIGHT!

With my light shining bright
I got my way, to regret ?? (just my hearts)?? !
With my last dying ryhme I got my world
To betray for what I did by my motherfucking heart!

The shadows draw back into honesty and love!
Obey, and it will cut your throat
I can't speak and you shant be the next,
The shadows strike in your blame - YAW!
2004 yılının hergün dinlediğimiz, pek tatlı hatıraların, unutulmaz günlerin parçası.
yurtdışında büyünülmüştür. lisenin hayatının son yılının son aylarıdır, bir sonraki sezon kendi ülkemde * üniversiteye başlanacak, gurbet bitecektir!!!! derken okul biter, apar topar ülkemde bulurum kendimi. yaz sezonu boyunca hergün, okulun son günlerinde dinlenen o parçası dinlenir. bir kez gelinen bu hayatta, tekrar yaşanmayacak günlerin anıları daha tap tazedir. yaz boyunca o anılar depreşir o şarkıyla. bir şekilde karşılaşılan lise arkadaşlarıyla içilir, sabaha kadar anılar anlatılıp kahkahalarla gülünür ve her kahkaha içinizi acıtır aslında, hüzün çektirir. geldiğiniz yer, dostunuz, öğretmeniniz, aşkınız "şimdi ne yapıyordur acaba". sonra daha az dinlenmeye başlar, ve yeni şarkılara geçilir. ve uzun süre sonra bir daha duyarsınız o şarkıyı, kulaklarınız kızarır, yanlız kalmak istersiniz...
peki gurbet bitti mi? hayır. gurbet kendi ülkemmiş.
Gregorian tarafındanda yorumlanan şarkı.
http://www.youtube.com/watch?v=uEYzk5maERY
sözleri itibariyle, (bkz: durduk yere adamın amına koyan şarkılar).
sene 2001 lerde tanıştım sanırım. sonra her gün dinlemeye eğlenceli müzik tarzlarına bağlanmaya başladım. günlerce haftalarca aylarca dinledim. sonra askere gittim sene 2005 te. giderken yanımda blue jean dergileri felan da götürmüştüm rasmus la ilgili ne varsa yanıma aldım gittiğim yerde batman amk. neyse bir kaç ay sonra kilitsiz dolabımdan dergileri çaldılar şerefsizler. para karşılığı bana satacaklarmı diye beklerken bi bok olmadı gitti. neyse gazino dayız patlamak üzereyim kendimi yalnız hissediyorum her zamanki gibi batman da pop müzik çalan bir radyo vardı ben er gazinosu sorumlusuydum neyse o pop radyosundan bir anda in the shadows remix çalmaya başladı. birden yolda bir tanıdığımı sevdiğim birini görmüşcesine sevindim gözlerim doldu felan o gün dedim dünyada olmayacak bir şey yokmuş hewal radyosunda in the shadows remix çalıyordu.
aradan 10 yıl kadar geçti * bu akşam meşhur bir alışveriş merkezinde kulağımda kulaklıkla sakin sakin yine yalnız hissederek d&r doğru gittim bir anda kulaklığım çıktı kulağımdan ve ne duyayım teknosa da in the shadows çalıyor hemde bangır bangır. bu basit bir olaymış gibi gözükebilir ama benim çok hoşuma gitti eve geldim şu an aylardır rasmus dinlemiyordum şimdi açtım in the shadows dinliyorum. gülme işareti.
Ortaokul yıllarında çok dinlerdik.
yıllar sonra spotify rastgele karşına çıkarınca festival sevdalısı günlerine gönderen parça.