bugün

an itibariyle sözlüğe başlık olmuş yazarlardır. bundan kelli iflah olabilmeleri için hamamda 40 tas su dökünmeleri gerekmektedir.
(bkz: üç nokta yerine iki nokta kullanan tembel insanlar)
insanı sözlükten soğuturlar. özel mesajla uyarıldığında "sanki yazdığımı anlamadın mı? ne uzatıyorsun?" diyen tipleri de mevcuttur. suç bunlarda değil, bu insanları imla hatalarına rağmen sözlüğe yazar yapanlardadır.
farklıdırlar,muhaliftirler,''kuralların çiğnenmek için olduğu'' düsturuna şartsız bağlananlardır.
bağlaç olan de konusunda ciddi sorunları vardır.

gidipte, gidipde gibi ucube tanımlamaların yanında bağlaç olan ki ile ilgili olarak da olayı abartanlar vardır:

evde ki
gittimki

tiksinmemek elde değil.
ayrıca noktalama işaretinden sonra boşluk bırakılacağını bilmeyip, yazım yanlışlarını eleştirebilen insanlardır.
(bkz: biimla)
gammazların sık sık ziyaret ettikleri yazarlardır.
lisede " dil ve anlatım " dersinden nasıl geçtiklerini düşündüğüm yazarlardır. yazıktır efendim biri bunlara acilen öğretmelidir. *
(bkz: fak fuk fon)
(bkz: mutlu vatandas)
özellikle dahi anlamındaki -de, -da, bağlaç olan -ki ve soru eki -mi yok mu! işte en büyük sorun burada.
bitişik yazması gerekirken ayrı, ayrı yazması gerekirken bitişik yazar, okuma zevkini sıfıra indirir bir anda.

http://www.dahianlamindakideayriyazilir.com/
bunların bir kısmı, hatalarını gammazlamayıp da pat diye yüzüne vurunca, "len sen benim dediklerimi çekemedin zoruna gitti, imla hatalarıma kafayı taktın.." diye ağlamışlardı zamanında. şimdi yoklar, beklemiyoruz da..
(bkz: beni hor görme gardaşım)
(bkz: du hast)* * *
sürekli altıcı (6cı) nesillerin yaptığı hatalardır. *
Muhtemelen okul ve iş hayatlarında da aynı özensizliği gösteren kimselerdir. En büyük hata onları o dersten geçiren öğretmenlerdedir.
msn' de hızlı fakat özensiz yazan, tabelaları türkçe değil emo türkçesiyle yazan, internet başında sabahlarken veya bir kitabın filmini beklerken alıp 2 kitap okumaya üşenen kişilerin sözlük yazarı olmuş bünyeleridir. evet, ne yazık ki benim de dahil olduğum son nesilde bu arkadaşlardan sıkça görmek mümkün ancak bir kısmı da özellikle yapıyor bu hataları.
(bkz: herkezin imlası çok süper bence)
(bkz: mına kodumun fakirleri)
özenti gençliktir. saçma sapan yazı stilleriyle yazmaktan büyük haz alırlar. türkçe'nin varlığı hakkında pek bilgileri yoktur; sadece gördükleri bir derstir onlar için.
imla kurallarını 'de ve ki' bağlacından ibaret sanan sözlük yazarlarının sadece bir basamak altında dururlar.
(bkz:tutamadim kacirdim
eğer moderasyon imla hatalarına yaptırım uygulamamaya devam ederse artacak kalabalık. gammazlara da büyük iş düşmüyor değil. bayılırlar sözlük formatına uymayan entryleri sildirmeye fakat imla konusunda bir şey göremedim.
geliyor olur geliyo, iyi misin olur ii misin, soru ekleri ayrı yazılmaz. hala şey kelimesini her kelimeye bitişik yazan arkadaşlarımız var. bla bla bla... bilemedim ben onu.