bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  12 Eylül döneminde Dışişleri Bakanlığı yapan, köşe yazarı.
  1 ... sulh
 2. 2.
  eurohorizons isimli danışmanlık firması danışma kurulu üyesidir, aynı zamanda eski dışişleri bakanlarındandır.
  "Dışişleri Bakanlığı'ndaki görevine, Washington Büyükelçiliği'nde başlayan ilter Türkmen, sırasıyla; Dışişleri Bakanlığı'nda Genel Müdür ve Genel Sekreter Yardımcısı, Atina Büyükelçisi, Moskova Büyükelçisi, Birleşmiş Milletler nezdinde Daimî Temsilci olarak görev yaptı. 1980-83 yıllarında Dışişleri Bakanlığı görevini yürüttü. 1984-1988 yılları arasında Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi, 1988-1991 yılları arasında Fransa Büyükelçisi, 1991-1996 yıllarında da Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı ve Filistin Mültecilerine Yardım Örgütü Genel Komiseri olarak çalıştı. Halen Hürriyet gazetesinde köşe yazarlığı yapan ilter Türkmen, TESEV Dış ilişkiler Konseyi, Türk-Yunan Forumu ve OBiV Dış ve Savunma Polikası Grubu üyesidir. " kaynak: eurohorizons.com
  (bkz: avrupa ufukları)
  (bkz: eurohorizons)
  1 ... joanna
 3. 3.
  darbe (cunta) yonetiminin disisleri bakanligini yapip daha sonra (bugun) darbenin ne kadar tukaka oldugunu anlatmasi oldukca tutarsizdir.
  1 ... isla morada
 4. 4.
  Bir süre cunta yönetiminin dışişleri bakanlığını yaptı.bir çok defa müsteşarlık ve dışişlerinde görev aldı,büyükelçilik yaptı.şu sıralar bir süredir her gün olmasada hürriyet'in dışişleri bölümünde yazıyor.akp yanlısı yazıları dikkatimi çekmesine rağmen bazı yazıları okunasıdır.kısa bilgi:

  --spoiler--

  1927 yılında istanbul'da doğan Türkmen, Galatasaray Lisesi, Siyasal Bilgiler Okulu mezunu.

  1949 da Siyaset Dairesinde Aday Meslek Memuru, Ekonomi Dairesinde Aday Meslek Memuru, III. Katip olarak görev yapmış, 1950 yılında askerlik hizmeti nedeniyle ayrılmıştır.

  1951 de iktisat Dairesinde III. Katip, 1952 de Kuzey Atlantik Daimi Temsilciliğinde III. Katip, II. Katip, 1957 de iktisat Dairesinde Başkatip, 1959 da Siyaset ve Planlama Grubu Başkan Vekili ve aynı yıl Birleşmiş Milletler Teşkilatı nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliğinde Orta Elçilik Müsteşarı, 1960 da Kahire Büyükelçiliğinde Orta Elçilik Müsteşarı, 1961 de Vaşington Büyükelçiliği Orta Elçilik Müsteşarı, Müsteşarı, 1964 de Genel Sekreter refakatinde Daire Reis Vekili ve aynı yıl Siyaset Planlama Grup Başkan Vekili, Başkanı, ve Daire Başkanı olarak görev yapmıştır.

  1967 de Genel Sekreter Yardımcısı, 1968 de Atina Büyükelçiliğinde Büyükelçi, 1972 de Moskova Büyükelçiliğinde Büyükelçi, 1975 de Birleşmiş Milletler nezdinde Daimi Temsilciliğinde Daimi Temsilci olarak, 1978 de Yüksek Müşavir, 1980 de Genel Sekreter oldu.

  1980 - 1983 tarihleri arasında Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı. 1983 de Birleşmiş Milletler Cenevre Daimi Temsilciliğinde Büyükelçi Daimi Temsilci, 1985 de Birleşmiş Milletler New York Daimi Temsilciliğinde Büyükelçi Daimi Temsilci 1988 de Paris Büyükelçiliğinde Büyükelçi olarak görev yapmış ve 1991 de emekli oldu.
  --spoiler--
  ... midnight
 5. 5.
  her devrin adamı monşer büyükelçilerimizdendir. aslanlar gibi cunta hükümetlerinin dışişleri bakanlığını yaptıktan sonra metamorfoza uğrayıp ahir ömründe demokrasi havariliğine soyunmuştur. hep üstten konuşup burnundan kıl aldırmamasıyla tanınır.elitistin önde gideni türden bir adamdır. dedik ya monşer diye. ermeni meselesi dahil bir çok hayati konudaki şahsiyetsiz tutumuna baktıkça titrerim de kendime gelemem, bu adam mı bizi yıllarca uluslararası platformlarda temsil etti diye.
  serbest çağrışımla aklıma geldi, mhp' den de milletvekili adaylığı vardır, yani öyle de tutarlı bir arkadaştır.
  ... argiris
kapat