bugün

(bkz: capri sun)

Almayan var mı.
Piknik bisküvi.
Simit-ayran.
Leblebi tozu
Cino
Ekşi yüz.
üstünde toz şeker benzeri bişeyler olan jelibonlar vardı. hey gidi günler heyy.
pizza tosttur. nam ı diğer; pitos.

sosyal statü göstergesiydi aynı zamanda.
Çilekli link, limonlu eskimo, şıpsevdi, cino.
Misket .
bilekliktir. hala duruyor anı kutumda.
Bizim zamanımızda sadece, gevrek- gazoz vardı.
muzlu puding.
Capri sun, 7up/fruko (evet bunlar vardi bizim kantinde), toybox, adı filan olmayan hamburger şeklinde küçük jelibonlar. Bu jelibonlar yuzunden 2 kere zehirlendim ama yine olsa yine yerim.*
Haribo.
Çıbık kıreker. Yoksa ders biter mi?
Su maymunu. Suyunun içine şeker falan atıyorduk. Onun büyüyüp gerçek bir maymun olacağını düşünenler vardı bir de.
Yumiyum! Tam bir efsaneydi.
Salçalı çeyrek tost.
benim zamanımda ilkokulda kantin yoktu. varsa da benim haberim yoktu. evet fakirdik biz. şaka lan şaka ilkokulu oxford da okudum ben. kantinden royce royce alıp eve gider, ertesi gün arka bahçede yakıp sigara içerdik.
bu dinozor yazarınız döneminde ilkokul zamanlarında yani çoook çok eskilerde tost, simit, ayran ve çokoprens satılırdı.
evet sadece bu kadarcıktı sözlük.
ama iyi olan okul yarım gündü ve çoğumuzun annesi evde envai çeşit hazırlıkla çocuklarını beklerdi.
(çocuksanız bencil oluyorsunuz ve o anneyi evde bulmak istiyorsunuz evet.)
Cino ve yumiyum.
Lastik bir ipin ortasında taso vardı. Onu çevirip yanlara doğru çektiğin zaman pervane gibi dönerdi namussuz. Adını hatırlayamadım. Sanırım bir adı yoktu. Ama efsaneydi.
görsel
Sarı böyle topcuk citir citir yağlı bişey vardı neydi la o. Harika biseydi o.
Petito. Başlarda tadı süperdi.
1. ve 2. sınıfta sadece simit vardı. sonra kantin açıldı.

halley ve eti puf en çok aldıklarımızdandı.

Çizi ve halley de öyle.

Ama şimdi düşünüyorum da....

Fırından gelmiş o sıcak simitin üstündeki bezi kaldırma anı hiç bir ambalajı açmanın yerini tutamaz lan!