ilk osbir diye başlık açmış olsak linç edecek dişilerin entry girdiği başlık...
SÖZLÜKTE BAYAN OLDUĞUNU GÖSTERMEK iÇiN BAŞLIĞI TANIMLAYACAĞIM AYAĞINA KENDi BAŞLARINDAN GEÇENLERiN ANLATILDIĞI BAŞLIK..
13 yaşından beri hayrat çeşmesi gibi akan regldir.
Ne zaman dişçiye gitse kan başka yerinden akar hale getirmişti onu ve böylece yalama oldu menstrüasyon.
Ölüm gibi bir şeydi ama kimse ölmedi.
travma falan olmayan, heyecan, korku ya da benzeri şeyler hissetmediğim, artık büyüdüm çocuk değilim gibi bir psikolojiye girmediğim olağan süreç.

ıyy iğrenç, midem bulandı diyen sik kırıkları da iğrençlik görmek istiyorlarsa kendi hastalıklı düşüncelerine baksınlar.
(bkz: kan gövdeyi götürmüş)
bu ne len
Anneme gidip utancimdan "anne herhalde gece biryerim kesildi, sanirim ölüyorum" diye tepki verdigim durum.
11 yaşındayken olmuştum. önce korkuyorsun, sonra geçiyor.
kızlarımız için çok hassas ve önemli bir noktadır. bu konuda genç bireyleri bilgilendirmekte fayda vardır. zira ilk okulda bunu çoğu zaman yapmaktadırlar fakat bu durum birazcık reklam içermektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=ip0HXEAvj-Q
ilk regl çocukluktan genç kızlığa ilk adımın göstergesi olarak bilinse de aslında gerçek olan bu değildir. Fiziksel olarak bayanın vücudundan gelen kan bayanların ilk anda heyecanlanıp evet artık bende gerçekten bir genç kız oldum havası yaratmasını sağlar. Oysa ki olgunlaşmış bireyler regl olduğu için olgunlaşmazlar. Vücuttan akan kan bireyde duygusal olarak değişime sebep olur.
çok kötü bir histir. koşarak annenin yanına gelirsin sana ruhsuz ruhsuz ped verir bunu böyle koyacaksın tamam mı der falan. kendini büyümüş hissedersin.
(bkz: gız olduğumu nasıl belli ederim) ihihihihihi.
o günlerde garip hislere boğulursun kadın gibi hissedersin hala da vasat bir şey mide bulandırıcı.
büyük bir travma olsa gerek. kadın gibi hissetmek mi dersin, kanadığına göre yanlış bişey mi var dersin. dersin diyorum da sadece tahmin edebiliyorum. kadınlık zor arkadaş.
(bkz: regl olmuş gidiyorsun)
Ay resmen adet .s.
Eğer aile tarafından bu konularda konuşulmuş ise bir sıkıntı yaratmayan durumdur,ama hiç konuşulmamış bilgi verilmemişse kalpten bile öldürebilir. ufacık kız fakat aklına birşey yapmadığı halde bakirelik bile gelebilir.
kesinlikle son regl den daha iyi olan şey.
(bkz: her genç kızın başına gelebilir)
haddinden geç bir zamanda olduysa evde kutlama yapılır. evet kızımız normalmiş çok şükür denilip ailecek sevinçle karşılanır. baba duygulanır, kızım büyüdü triplerine girer. * *
normal bir vakitte olduysa sadece anneye söylenir bi kaç arkadaşa.

vaktinden erken olduysa yedi mahalleye duyurulup, arkadaşlarına hava atar bu kız. triplere girer. gerizekalı sanki bir sen oluyorsun töbe yarabbim.
kızılların çayıra ilk inişleridir.
anavatan da ilk isyan çıkmasıdır, ve sonraki aylarda kan gövdeyi götürür.

(bkz: anavatan kan ağlıyor)
ürkütücü ve sancılı bir tanışma.
(bkz: yine duşa soktun kardeş)