bugün

ilk defa spor salonuna gidip vücut geliştirme sevdalısı olan kişilere verilecek tavsiyelerdir..

ilk günden o kadar yüklenmeyin ertesi sabah yataktan kalkamazsınız ve eve geldiğiniz de durup durup aynaya bakmayın ilk günden olmaz o kaslar..
fitness yapacaklar bulundukları vilayete göre bilindik kaliteli yerlere gitmelidirler bazı köhne yerler pek temiz ortam sağlamayabilir.

garip cinsel tercihi olan insanlarla tanışabilirler temkinli olunmalıdır.

spordan en az iki saat önce yeme içme işlevi yapılmalıdır.

dövüş sanatı olaraktansa aikido hariçinde sporlar yapmalarını tavsiye ederim aikido ile kendilerini koruyamazlar.
*spor salonları daima kapasitelerinin üzerinde kayıt alır. kayıt 1 ay, 3 ay ve 6 ay şeklindedir; parası peşin alınır. çünkü başlayanların yarısı birkaç hafta içinde bırakıp eski yaşantısına döner. bu yüzden tipik türk mantığı ile girdiğiniz mekanda "burası ne ciro yapıyodur acaba lan?" diye kafa patlatmayın, tahmininizden fazla.
(#15389480)
cıbıldak karı kızlara fazla bakmayın ardından gelen güçlü kaslı beş kavanoz bal yemiş sevgilileri sizi haşat edebilir.
karıya kıza hava atıcam diye çok yüklenmeyin kendinize, katır değilsiniz sonuçta et kesilir sinir kırılır acısını siz çekersiniz. efendi efendi yapın sporunuzu sonra ne bok yerseniz yiyin ama önce sporu düzgün yapın. cıvıtmayın.
bu tavsiye erkekleredir*

götü kollayın efendim. zira burada arkadaşının telefonunu karıştırmasıyla spor salonunda çekilmiş en az 140 erkek poposu fotoğrafı gören biri var.
kızlar siz tayt giymeyin, çocuklar sizde adam olun efendi olun ulan!!
Kendinizi bir bok sanıp ota boka karışmayın. Her egzersiz zamanında güzel.
milyonların bacısıyla beraber gitmek, herşeyi biliyo la.
Gitmeyin.
koşu bandında kıvırtararak yürüyen kızların götüne bakmayın. tabi o taytları giyip geldikleri sürece biraz zor ama siz yinede başınızı eğip sporunuzu yapın.

bir de mümkünse bir aylık amone olun çünki %99.9 on gün içinde bırakacaksınız sporu.
Tekniginizi oturtun. Ben ilk gittigimde hicbir aleti bilmiyordum. Hepsini tek tek sordum oyle ogrendim. Kardiyo hareketlerle baslayip kol karin bacak calisip yine kardiyo hareketlerle bitiriyorum mesela. Aletlerde calisirken rastgele calismayin. Gorevliden yardim alin,beslenme plani isteyin. Zaten zayifsaniz bile kardiyo hareketleri es gecmeyin. Ve kizlar, sadece squati orda burda duyupta sporu squattan ibaret sanmayin. Karniniz 5 donum iken, squat bir sike yaramaz. 2 hafta gelip ee hicbiyerimde bisey yok birakiyorum demeyin sihirli deynek degil ki o aletler amk hemen duzeltsin. Asla senelik ucret vermeyin bi hevesle baslar 1 aya birakirsiniz yazik olur. Aylik verin.
Ağırlık kaldırırken anırın.
ilk gün boş çalışın, yani makinelerde 20 30 kg kaldırırım ben diyerek girmeyin, sonraki gün yerinizden kalkamazsınız...
Gitmeyin corona olursunuz.
öncelikle, o hareket öyle değil kardeşim.
sonrasını çözersiniz.
net söylüyorum: gitmeyin.

çünkü devam ettiremeyeceksiniz. ben de bir ara gaza gelip "lan yaza var ya şahane bir fizikle giricem" gazı ile gittim yazıldım bir salona. ilk haftalar, o gazla devam etti. ama bir yerden sonra "kendini yormak için para ödemek" fikri saçma gelmeye başladı. çünkü gündelik işler zaten bünyeyi yorarken ve dinlenmeye harcanan zaman zaten yetersizken, bu zamanı ekstra yorgunluğa harcamak bana çok akıllıca gelmedi. spor yapan zinde olur, ben spor yaptıkça iyice çöktüm aq. baktım olacak gibi değil, bir süre mecburi ödemeleri yaptım sonra tamamen kaydımı sildirdim salondan. şu anda daha mutluyum. 1 aylık devamlılık da bir halta yaramadı. normalde "1 ayda şu kadar kilo vereceksiniz" demişlerdi, hem verdikleri programa hem de beslenme programına harfiyyen uydum. ne dedikleri kiloyu verdim ne de vücutta bir şekillenme oldu. aynı tas aynı hamam aq.

ha ben kararlı insanım, yazılırsam ful aksatmadan giderim, bir günü bile kaçırmam, belenme programlarına harfiyen uyarım diyorsanız, gidin tabi ki. o da ayrı mesele.
Gitmeyin. Spor salonu kaslılığı sizi erken öldürür.
Fazla yüklenmeyin.simdi korona var hiç gitmeyin.
mümkünse arapların az olduğu salonları tercih edin. ırkçı değilim kişisel bakımlarını yapmadıkları için şikayetçiyim. yanımdan her geçtiklerinde tuvalete gidip kusmak istiyorum. zaten korona da var alın aletlerinizi evinizde çalışın mis gibi. gitmeye değmez açıkçası.
Koşu bantlarının bazı bölümlerinde su şişesi ve sakız unutmayın..

Yanınızda havlu ve giyecek temiz şeyler götürmeyi unutmayın.

Spordan sonra mutlaka duş alın.. Leş gibi kokarsınız yoksa dışarıda.

Ağırlık kaldırırken hayvan gibi inlemeyin..

Spor hocasını iyi dinleyin, bazen de sıkıştırın. Bazıları işinin başında olmaz çünkü.. Hizmetlilerle laklak yaparlar..

Soyunma odasını ve duş kabinini temiz bırakın..

Bir spor aletinde 1 saat takılmayın, size verilen direktiflere uyun. Diğer insanların hakkına da girmeyin..

Giyecek veya eşya koyduğunuz dolapları iyi kontrol edin. Hırsız çok.

Oradaki aynalar, selfie aracı değildir.. Saçmalamayınız..
Spor salonunun kendine göre bir kültürü, kuralları vardır. En önemlisi de kullanacağınız aletin boşta olup olmadığını anlamaktır. onun dışında kimseye bu hareketi yanlış yapıyorsun denilmemelidir. deodorant kullanımı, kıyafet seçimi de ayrıca önemlidir. Bir de kendi zevkinize göre müzik listesi oluşturmayı unutmayın salondaki müzikler hem zevkinize uymayacak hem de salondakilerin bağrış çağırışlarını duymak istemeyecekseniz. ilk defa gidilecekse mutlaka kısa süreli abonelik yapılmalıdır.
Birden gaza gelip yıllık abonelik yaptırırsanız üzülürsünüz. Son olarak her gün salona gidip kendinize eziyet çektirmemelisiniz. faydadan çok zararı olacaktır.
gitmeye karar vermeden en az 10 gün önce sabah ve akşam 20 şerden günde en az 40 şınav çekin. yoksa ilk 10 gün hamlıktan acı çekersiniz.