bugün

başıma hep gelmesini istediğim hadise.
heyecanlıdır.
düne kadar inanmadığım duygudur. varmış ya böyle bir şey. hani filmde dediği gibi; '' sonra bir sabah seni gördüm, sonra bir sabah daha gördüm, sonra hep seni gördüm. '' keşke görmeseydim. şimdi herkesi sana benzetmeye başlayacağım. kimseye de diyemeyeceğim. anca böyle buraya yazabilirim kimse tanımıyor nasılsa. ben yine de okuyanlara uyarımı yapayım. güzel insanlar, arkadaşlar; böyle bir şeyin olacağını hissettiğiniz anda arkanızı dönün ve gidin. ciddiyim.
ekleme: tam anlatamamışım sanırım. görüşten kasıt adamın yüzünü görüp gitmek değil. ilk defa görüp konuşmak vakit geçirmek manasında. görür görmez dank olmadı yani. bak yine aklıma geldi bıyıklarını yidiğim.
aşk zaten ilk görüşte olur ki...
hoşlantıdır la o.
inanmadığım ve anlayamadığım hadisedir. ilk görüşte bir etkilenme olur anca. aşk öyle hemen olabilen bir şey mi ki? ben hiç yaşamadım mesela. hep tanıdıktan sonra aşık oldum birilerine. yakışıklı da çirkin de olsalar iki sohbet edince bir anlam ifade etmemeye başladı. ama bir bakış, bir tavır hemen bağladı kendine. kimsenin arkasından çok yakışıklıydı şöye güzel yüzü vardı böyle kasları vardı diye üzülmedim ama şöyle karakterliydi, böyle inceydi aman ne kadar olgundu, yok ne kadar mütevaziydi diye üzüldüm hep üzüldüğüm zaman.

bilemedim ki...
aşk değil o hoşlantı.
Az önce marketteki kasiyer kızın yesil olan gözlerine bakmam ile basıma gelen olaydir.
ilk görüşte aşk yok.
şıp sevdilerin aşkıdır.
birine aşık olmak, onu tanımaktan geçer. insanlar sadece birbirlerinin, fiziki özelliklerine aşık olmazlar.
karakter ve dünya görüşü de, çok önemli bir etkendir.
Var boyle birsey. Tabii karsiligi olursa yasanmasi muhtemeldir.
erkeklere özgüdür. kadınlar bi erkeği beğenseler bile ona güvenmeden aşık olamazlar. işte o yüzdendir, çok güzel bi kızın yanında çirkin birini görmenizin nedeni. güven yüzünden. ama belirtmeliyim ki, bu güven paranın verdiği güven değildir. o ilişkiler başka boyuttur.
Sadece aşık oldum sanılır.

Ütopya o ütopya.
20 yaşın altında mümkündür sadece...
hoşlanmak desek daha doğru olur. hiç tanımadığın hayatında ilk kez gördüğün birine karşı bir şeyler hissetmek her ne kadar anlamsız gelse de var böyle bir şey.
acemiliktir.
büyüyünce geçer.
Bir şeylerin nasil başladığı değil nasil bittiği önemli.
Son görüşte aşk, çok daha esaslıdır.
ilk görüşte herkes sever; son görüşte de sevebilmektir asıl mesele!