bugün

dakikalarca düsünülüp yazılan, çoğu zaman yazılıp yazılıp silinen, acaba oldu mu dediğimiz entrylerdir.
çaylaklıktan yazarlığa geçebilmek için çıkılan merdivenlerin ilk basamaklarıdır.
tanım girmenin zorunlu olduğu entrylerdir. bir süre sonra ilk girilen entrye bakılarak eski günler yad edilebilir.
şöyle bir bakıyor insan, 'ulan ne s*kim şeyler yazmışım' diyor bazen. herkes için geçerli değil tabi bu durum çoğu yazarın ilk entry'sini okudum hepsi güzel şeyler.
bir benim yazdıklarım boktan, neden lan neden böyle birşey yaptım peki ?
sanane süt içmeyip kola içen embesilden ?
dedim, sonra durdum ! sadece ilk yazdığım kötüymüş lan gerisi güzel.
genelde ne zaman baksam içimi karartan entryler oldugu için pek dokunmadiğim selamin aleykümdese bile telefonla konusuyormuş gibi yaptiğim entrylerimdir.
bazen bir şeyler anlatan entrylerdir.
(bkz: ebeda)
yazar olabilmek için baya bir imrenilen, genelde tanım olan ve yazan hakkında entellektüel birikimi var; hemen yazar yapmalıyız hissi uyandıran entrylerdir. genelde yazar olunduktan sonraki entrylerle, uzaktan yakından alakaları yoktur.
süt dökmüş kedi modunda, suya sabuna dokunmadan yazılmış genellikle tematik entrylerdir. ama ne zaman yazar olunur hemen am, göt, meme başlıklarına koşulur.
kendimce bir şey ifade etmeye çalıştığım ama sonradan okuduğumda ne demek istediğimi kendim bile çözemediğim entry'dir. * (bkz: #1934176)
genelde yazılacak bir şey bulunamayan entrylerdir. hatta bence yazarın en çok zorlanarak yazdığı ve en kötü olan entryleri bunlardır.
yazar olsak da bitse bu çile.
şu ilginçlikte olabilecek entrylerdir.

(#305069) hayır bunun neresi kısaltma?
ulaa.. kimse okumuyor nasıl olsa diyerek rahat yazdığım şeyler, meğerse sayfada görünüyormuş.
bakın ben aslında sapık değilim tamam mıııığğğ!!!!!
pişmanlığımdır.
göya yazarlar bu entrylere bakılıp öyle çaylaklıktan çıkarılmaktadır. ilk entrleri osururken sıçmak, esnerken osurmak gibi başlıklarda saçma sapan yazılar olanlar da gördüm.

edit: kendi entrylerimden memnunum. memnun olmayanlar bu entry eksilemeniz bir şey değiştirmiyor.
unutulmaz onlar. ilkdir ve ilk olarak kalır hep. Aylar geçtikten sonra o kadar entry arasından ilk entrye bakıldığında mazi, gözü yaşlı bir şekilde anılır.
ı ları noktalı entrylerim.
temizle temizle bitiremedim.