kimilerinin çok yapıp sonra serzenişte bulunduğu eylemdir. halbuki ilk adımı sen atsan, ilk tepkiyi sen versen belki de her şey şimdikinden çok farklı olacaktır. temkinli davranmanın her zaman doğru yol olduğunu düşünen kişi ardından üzülür, başını duvarlara çarpsa da fayda etmez. çünkü değeri iş işten geçtikten sonra fark edilir.
(bkz: ilk adimi hep erkekler atmak zorundadir dusuncesi)
(bkz: ilk adımı her zaman erkekler atar)
ilk adımı atmaktan korkan insanların beklentisidir.
karşılıklı olarak süresiz bekleme moduna geçmektir.
her iki tarafında başlayan veya başlamayan ilişkiye yaptığı en büyük kötülüktür, yazıktır etmedir eylemedir. zaman kaybıdır.
Nice ilişkilerin başlayamamasını sağlayan durumdur. Yazıktır.
iğne iplik yaparken kurnazlık amacıyla karşı taraftan beklenen durumdur. oyuna başlamadan iyi oyuncuyu seçmek adına çocukken bir kurnazlıktır bu. ilk adımı atan her zaman kaybeder çünkü. ve ikinci adımı atan siz her zaman oyuncunun en iyisini seçersiniz.
tipik ergen kız hatalarından biri daha.. hatta kimi kızlar bunu 30una gelse bile yapar.. mottoları da şudur "seven gelir kızıııııaaaaam" veyahut " süründürcem onu ayağıma kapancak köpek olcak ohyş ohyş ohyş"

zoofilinin türkiyede bu kadar yaygın olması beni korkutuyo.. ben de lisede filan arkadaşlar sorunca " ya çağırsam mı " , "ay meşaj atsam mı" diye , yok yok o atsın bekle derdim..

sonra geçenlerde bi dank ettim ki , aslında birinden teklif beklemek , basbaya pasif olmayı kabullenmek oluyo.. yani o seni seçmeli ve şartları koyup teklifi sunmalı.. sana da sadece evet ya da hayır demek düşmeli..

nitekim olayı çok da uzatmaya gerek yok , ben şimdi ne dersem diyim "ayyy önce o arasın" fikri zihinlerden silinmeyecek.. oysa teklifi kim masaya koyarsa , o geri çekebilir.. üstüne üstük şartları , teklifi yapanın koyması da cabası..

of çok karışık oldu.. özet olarak , kızıııııaaam işler bildiğin gibi değil.. bırak bi kere de sen teklif yap.. bi kere de sen seç.. oturup kukumav kuşu gibi bekleme..
yaya yolunda öncelikle karşıdaki kişinin ilk adımı atmasını beklemektir.
yanlıştı biliyorum, beklememeliydim. ne kadar incittiğimi o seven kalbine ne kadar kötülük ettiğimi göremedim. lanet olası gururdan kör olan gözlerim aşkının saflığını göremedi. ağlasam açılırdı gözlerim ağlayamadım. korktum sadece çok korktum. kendi kendimi yedim bitirdim lanetler okudum benliğime. en güzelini hak eden duygularına kör bıçakla defalarca vurdum. şımarık vurdumduymaz kişiliğime senelerdir sevgiyi aşılayan sana en büyük haksızlığı yaşattım. affet.
mallıktır, denyoluktur, ahmaklıktır.
haklıysanız çok normal ama haksızsanız anormal bir durum. karşınızdaki sizin için kaybedilmeyecek kadar değerliyse ilk adımı atmakta tereddüt bile etmeyin. hayat kısa ömür tükenip gitmekte.
çoğunlukla kızların yaptığı bir davranıştır. Haklı yada haksız ilk adımı karşıdan beklerler.
(bkz: bugünün işini yarına bırakmak)
mutluluğunu başkalarının insafına bırakmaktır. unutulmamalıdır ki o bekleyiş çok uzun sürebilir ve çoğu zaman son pişmanlık fayda etmez.
efenim sırf bu yüzden başlamayan ilişkiler vardır.
ölür müsün ilk adımı sen atsan belki o koşucak sana..
futbol karşılaşmalarında kontra atak oynuyan takımın durumudur.
Çok beklenileceğini ögrenmektir.

2 tarafta adım atmaz ve gün 0 - 0 beraberlikle sonlanır.
Beklemeyin, sonra o adım hiç atılmıyor hep eksik kalıyorsunuz.
Büyük ihtimalle kendine güveni yoktur. Seçmekten çok seçilmeyi bekler .
Avucunuzu yalamakla sonuçlanır şüphesiz ya onun aklına bile gelmiyosunuz ya oda sizden bekliyor aynısını.. ilk senaryo daha gerçekçi tabi siz onun aklının ucundan bile geçmiyosunuz bu gerçeği kabullenin benim dangalakça hayaller kuran güzel kardeşlerim sjsj.
Siz adım beklerken elin oğlu adım adım yaklaşıyor kıza. Şş alo kızı kapacaklar görmüyor musun ya.
aynaya karşısında içine düşülen paradoks. biri adım atarsa ilk adımı kim atmıştır? bu sorunun fiziksel bir cevabı var elbette.
Erkekseniz sizin atmanız lazım beyler.
Kız size bakış atar o bakışı yakalarsanız yeşil ışık yanmış demektir yürüyün!
Bi arkadaşım böyle demişti.