bugün

Değer gördüğün kadar değer ver fazlası değil.
1. açık ve net olmak her konuda şart.
içinize sinmeyecek, kafanıza takılacak her şeyi sorun. onun da fikrini alın, çoğu konuda ne düşündüğünüzü açıklayın.

ilişkinin en temel unsuru ortak değerlerde anlaşmak.

2. tip güzelliğini değil, karakterin güzelliğini öncelik alın.

3. değer ver ama gördüğün sürece, değdiği sürece.
çaba sarf etmeyin. bırakın herkes istediği kadar yakın olsun veya olmasın. önce kendinizi sevin.
şuana kadar ne flörtüm ne günlük takıldığım oldu. Bir kez sevgili yaptım, kavgasız aldatmasız hala devam ediyor. Hayatta sabit kalan başarılarım arasında yer almakta.
Gerçek sevgi yormuyormuş incitmiyormuş. Onu niye böyle yaptın bu niye böyle oldu demeden anda kalıp mutlu olabiliyormuşsun.
bir insan neyi cok istiyorsa onunla sinaniyor isin kurali bu . herhangi bir dini inancim kitabim yoktur.

benim dinim hirsimlarim tutkularim ihtiraslarimdir. tanrim bu duygularin hepsini birden tasiyan benle birlikte nefes alirken ayni seyleri onda buldugum bir kadin.

bir insanin cehennemi en cok istedigidir. size gore cok manasiz bana gore cok buyuk anlam yuklu bir cumle.
sanki beyin sapimda atan baska bir kalp var. sadece bu is icin kullandigim. acilari zevke donusturen tum vucuduma oradan yayilan.

surekli bir hazir oldugum nereden gelecegini bilmedigim tahmin yurutumedigim bir seyle gel yine. her seye katlanacak gucu tekrar topladim tekrar hazirim bak.
eger bir tanri varsa kendine haksizlik ediyor. bunda benim bir sucum yok.
beni kusatacak birini yarattiysa eger.

kendimi cok avuttum bircok yol denedim tahmin bile edemezsin hadi beni cezalandir.
Bir daha yapmamak.
kimseye güvenme. işine gelmediği an satacak seni.
Hicbir şey göründüğü gibi değil.
kendini bir kişi tarafından tamamlanmayı bekleyen yarım bir parça olarak görme; her insan bir bütün, tam ve eşsiz bir bireydir. kendi gücünün, eşsizliğinin ve yüceliğinin farkına var. sen sandığından çok daha fazlasısın. kendi eşsizliğini keşfetme serüvenine çık. gücünü başkasından alma, kendinden al. kimse kimsenin sahibi veya malı değildir.

bunları yaptıktan sonra izin ver ve koşulsuz sev.
Öyle çok bir ilişki deneyimim olduğu söylenemez aslında ama kendini fazla kaptırmamak sanırım her zaman bir hata payı bırakmalı insan.
çok ilişkisi olmuş olan birisi değilim ama şunu öğrenmiştim galiba. ne kadar seversen, ne kadar aşık olursan ve hata ne kadar fedakarlık yaparsan yap, her şey kötüye gidince, ilişki bir şekilde bozulunca, o kişinin kendi kendine otururken artık senin sevgiye, sevmeye, sevilmeye küsmüş olduğunu düşündürtme. düşünme ve düşündürtme ki ya o da için içini yesin. ya da o için içini yemiyorken, sen de için içini yeme böylece.
ilişkilerde eşitlik çok nadirdir. Birisi mutlaka diğerinden daha çok sever ve o çok seven taraf genellikle ya aldatılır ya da terk edilir. Hiç kimse yaşattığını yaşamadan ölmeyeceği için; o az sevip de terk eden şahıs gidip çok sevdiği birini bulur ve o çok sevdiği kişi de onu az sevdiği için terk eder.
Bu da böyle hikaye tadında bir şey oldu he! *
Değer gösterirsen terk ederler, o yönlü birine değer verirken dikkatli olunmalı.
daha öğrenmeye yeni başlayacağım. çok zor gibi geliyor.
kimse babanızın evladı değil, affetmeyin.
bu ilşki ne ilk ne de sondur.
ilişkiye girmeden önce burcunu inceleyeceksin burçlar saçma falan değildir hayatın ta kendisidir.
Başladığı gibi biterler.
iniş ve çıkış kaçınılmazdır.
Eğer bir durumdan rahatsız olduysanız, olmuşsunuzdur.
Sevgilinizin bu duruma uygun davranmasını beklersiniz; sizi anlamasını, alttan almasını ve sizi sakinleştirmesini mesela.
Ama bu durum asla gerçekleşmez.
Ne kadar samimi olursanız olun, yaşı ne olursa olsun, sevgilinizi karşı cinsle beklediğinizden daha samimi bir şekilde görürseniz kıskanırsınız.
seni seviyoruma " ben de " diyeni kapınıza koymayın. sizi kullanıyordur.
ilişkiye tek emek veren siz olmayın. Onun için değişmeyin. Çünkü değişseniz de değişmeseniz de ne kadar değer verseniz de yine de bitiyor. Ve bittiğinde boşa harcadığınız bir ton emek ve hiçe adanmış bir kalp kalıyor ortada..
insanlar ne kadar garip..deneme tahtası gibi kullanıyorlar birbirlerini..hmm şu ilişkimde şu taktiği uyguladım dur diğerinde bunu yapayım..biraz geri çekileyim o gelsin..ayy cok kaçtım biraz ileri..hoop iki ileri bir geri..allah akıl fikir versin..bunlar tecrübe mi ? bence bunlar saç ma lık..bir ilişkide kazanılıcak en güzel tecrübe karşındakini tanımaktan geçer..onu tecrübe etmekten geçer..onun bakışlarını, sözlerini, tenini, gözlerini, öpüşünü tecrübe etmekten geçer ..küçük hesaplar peşinde koşuldukça mutsuz insanlar olucak bu dünyada..bir ilişkiniz varsa ama gerçek bir ilişkide bahsediyorum..hırslardan, taktiklerden arınmış..herşeyden önce arkadaş olabildiğiniz biri varsa hayatınızda ,yanında kendiniz olabildiğiniz biri varsa..bırakın bu saçmalıkları ve içinizden geldiği gibi davranın..bakın nasıl güzel tecrübeler ediniyorsunuz..güven , aşk, sevgi , saygı, mutluluk..hayatı tecrübe edersiniz onunla beraber ..iyi şanslar.