yeni yazar olan bir arkadaşımız. hoş gelmiş.
hoş sohbeti olan azeri arkadaşımız.
eski nicki vegetarian lady'dir.
Tarafımca sevilen yazardır. Lütfen.
(bkz: olaylar olaylar)yazarı gibi duran yazardır.

Konuşursam yer yerinden oynar, dünyanın dengesi bozulur diyecek gibi duruyor.

Çekirdeğimi aldım heyecanla bekliyorum*
(bkz: nutella)

serbest çağrışım.
vegetarian lady nickli yazarın yeni hesabıdır. feyk değildir.
(#22318545)

torbacısının numarasını paylaşmasını rica edeceğim yazar. akp yoksulun mazlumun yanındaymış. nasıl bi örneklerle açıklarsa çok sevineceğim. milyonları cukka yaparık mı? tarıma kota koyarak mı? hayvancılığı yandaşlarına tekel yaptırarak mı? fındık ay çiçeği pamuk gibi başlıca tarım ürünlerimizi çiftçinin elinde patlatarak mı? nasıl yoksulun yanındaymış akp? açlık sınırının 1.400 tl olduğu ülkede 800 tl asgari ücretle mi? kul hakkı yiyerek mi? senin benim halkın cebindekileri çevresine dağıtarak mı? rüşvetle mi? nasıl halkın yanındaymış bi de bakim bana genç. insanımız doğru düzgün et alamıyorken kasaptan adamların oğulları gemiler arsalar inşaatlar alıyor. milyonlarla oynuyor. senin cebinde ne kadar para var şu anda? bi çıkarsana. 20 mi? 50 mi? yoksa ailen zengin de 200 mü?

bi cümle kuruyorsan altını dolduracaksın. havada bırakmayacaksın cümleni ki birşey sansınlar. böyle cahil cahil satırarası boş cümlelerle fikir sahibi olduğunu iddia edemezsin. sen bilgi sahibi değilsin ki fikir üretiyorsun. klişe laflarla ahkam kesmeye çalışacağına yazdıklarına biraz anlam katmaya altlarını doldurmaya çalış.

iyi pazarlar.
ak partinin çiftçilere verdiği krediler ve tarım politikaları sayesinde çiftçinin ve köylünün yüzü gülmüştür. git bak bakalım anadolu'daki köylere, varoşlara cehape'nin, mehape'nin, tkp'nin, işçi partisi'nin esamesi okunuyor mu? varoşlar, köylüler okumamış olabilir ama emin ol onlar senden benden daha zekiler. koalisyon hükümetlerinin halkın canına okuduğunu biliyorlar. dsp, mhp, anap döneminde yollara dökülen, kilosu 5 kuruşa düşürülmesine rağmen satılmayan patatesleri gördük, biz bunarı biliriz. asgari ücretin 128 tl olduğu günleri biliriz. türk lirasının sıfır rekoru kırdığı, borsanın dibi gördüğü, halkın başbakanın önüne yazarkasa fırlattığı günleri biliriz. t.c başbakanının imf'den borç istediği günleri biliriz. şu anda türkiye imf'ye olan borçlarını kapatarak, imf'ye borç verir hale gelmiş, g-20'ye girmiştir. bunun sebebi istikrardır, bunun sebebi ak parti'dir, bunun sebebi recep tayyip erdoğan'dır. biz simitçilerin memurlardan daha fazla kazandığı günleri de biliriz, banka hortumlanan günleri de biliriz. çok şükür bu halk bunların farkında, geçmişi unutmuyor. siz ne derseniz deyin ak parti köylünün, çiftçinin, işçinin, emekçinin partisi olmaya devam edecektir. sivasın ötesine geçemeyenler bize anadolu köylüsünün durumunu anlatmaya kalkmasın. işte peşrev, işte meydan.

edit: imlâ.
(bkz: enteleknutella)
nam yapmak isteyen tüm yazarlar gibi akp ve ekonomi savunuculuğuyla sözlüğe girmiş yazar. umursamsayın.
amerikada çekilmiş bir belgesel var çiftçilerin kredilerle nasıl batırıldıklarıyla alakalı. evlerinin ve bütün mal varlıklarının ellerinden nasıl alındığını anlatıyor.

şu an maddi geçimi kredi kartlarıyla ayakta duran bir nesil görüyoruz. olmayan paraların harcandığı, okullarda şu serbest olacak denip o kargaşalarda şuna buna zam yapılan bir yönetim şeklindeyiz.

bunları görebilmesini istediğim yazar.
sözlüğe bilgilerini paylaşmak için girmiş olan yazar. entryleri incelendiğinde hep belirli konular etrafında dönmediği görülecektir. uzmanlık alanı sanattır, ekonomi ve siyaset değil. ancak siyasetten anladığını iddia edenlerden daha çok siyaset bilgisi olduğu kesindir.
hakkinda neden bu kadar uzun entry girildigini merak ettigim yazar.
moderasyonun çifte standartına maruz kalmış yazar. az önce ak parti'nin ekonomi politikalarını savunduğu iki entrysi moderatörler tarafından üstteki entrye cevap niteliği taşıdığı gerekçesiyle silinmiştir, ancak ne hikmetse, kendi entrysine cevap verenlerin entryleri silinmemiştir. böylece uludağ sözlük moderatörlerinin adaletli davranmadığını görmüş olduk. bunu öğrenmemiz çok iyi oldu. ancak biz bu çifte standart uygulamalarına alışkınız. yıllarca bizi üniversitelere sokmadılar, devlet dairelerinde iş vermediler, meclisten kovdular. bu yüzden rahat olunuz, bizi bu şekilde yıldıramazsınız.
açtığı kukla temalı başlıkları ile birazdan silik olacak yazardır.
sözlükte ilk dikkatimi çeken güzel huylu ve sohbeti hoş tatlı bir insan.
yazılarındaki o muazzam kelimeler insanı rahatlatıyor. inşallah yakında kitap çıkarır ve o güzel eserlerini biz sözlük yazarlarıyla paylaşır. başarılarının devamını diliyor ve o güzel kaleminin hiç kırılmamasını rabbimden niyaz ediyorum. sağlıcakla kalsın.
Rockçı serpil i çekici bulan yazar.
geriden gelen adam ile keyifli bir ikili oluşturan yazar.

(bkz: geriden gelen adam vs ileride olan kadın)
amacı güldürmek değildir.
imrendiğim yazar. * o en azından ilerde, geçmişi bilebiliyor. ama ben... ben... herkes bana deli diyor. *
olayı çok yanlış anlamış yazardır.

edit:

http://www.youtube.com/watch?v=aYua6TrS_p8
rosava'nın feyki gibi davranıyor. ekonomi temalı başlıklar, flood yapmalar falan... hadi hayırlısı.
an itibariyle akli dengesinden şüphe ettiğim yazardır. zira 1 doların 2 5 tl olması gibi saçma bir konuya imza atmıştır. yetmez gibi hem aynı entry içinde hem de sonraki bir entry de daha "bundan 3 ay önce 1 dolar 3 tl idi türkiye krize doğru gidiyor" gibi bir ifade kullanarak akıl yoksunluğunun son safhasında acil tıbbi destek alması gerektiğini düşündüğüm yazardır.
geriden gelen adamla aynı zaman dilimi içersinde böyle bir nick almış olması tesadüf olmayan yazar. ya aynı kişi ya birbiriyle ilişik. bilemedim.