bugün

ciddili bir ilişkide taraflardan biri ilişki içerisinde yaşanan kavgalardan, kırıp dökmelerden, anlaşmazlıktan ve inatçılıktan yorulup, şimdiden böyleyiz ileride ikimizinde hayatı böyle devam etmemeli. düşüncesine kapılmasıyla bitecek ilişkidir. kesinlikle devam ederken çektiğiniz ve çekeceğiniz sıkıntıyı bir anda bitirmeniz
aylar boyunca acı çekmenizden yeğdir. denendi onaylandı.
- naber lan bamya? hahaha
+ bitirelim istersen
- bugüne kadar neyi bitirdin ki bamya? hahaha
Yapılması gerekendir. insan korkak olunca öyle oluyor işte.
Yazık olur ama olması gerekir bazen. Kaderin cilvesi.
öncelikle, severek ayrılmayı kim moda yaptıysa ayak serçe parmağını sehpanın köşesine çarpıp kırsın. amin.

geçmişten ve şimdiki zamandan çıkarılan dersler ışığında ayrılma kararı almaktır.
üzülmemek için üzülmeyi seçmek kadar mantıksızca birşey olurmu? işte oluyor.
Sebebi bencillik olan ayrılıklardır.

Kabul ediyorum bencilim, korktum. Korkuyorum.
(bkz: mesafeler) severek ayrılanlardır.
çiftler arasında uzunca mesafeler(km) olan ve o mesafelerin kısalma olasılığının düşük olduğu ilişkilerdir.
ileride daha çok üzülmemek diye bir şey olmaz eğer işin içinde aşk varsa. seversen zaten üzülmezsin, ama eğer aşk bitmişse o zaman gerçekleri görmeye başlarsın. aşk bitti diyemezsin, ileride daha çok üzülmemek için bitirdim ilişkimi dersin. **
yarın yaşayacağının garantisini almış insan davranışıdır.
"ilişkiler lastik gibidir. ne kadar çok çekersen bıraktığında o kadar çok canın yanar." mantalitesinden hareketle bitirilen ilişkilerdir.
(bkz: severek ayrılanlar)
bahaneyle biten ilişkidir. taraflardan biri başkasına aşık olmuştur ve bu bahaneyle ilişkiyi bitirmiştir.
gelecek günleri düşünerek bugünü yaşayamamaktır.
risk almaktan korkmaktır
cesaretsiz olmaktır
ayrı dünyaların insanlarını bekleyen kaçınılmaz sondur, sevgiyle biten her ilişki gibi her daim akla gelince kalbe bıçaklar batırır. ancak diğer taraftan da sevgi herşeyin üstündedir denilir. bu insanların sevgileri mi, yetersiz kalır ya da cesaretlerimi yoktur bilinmez. *
ilerde belki mutlu olunur diye devam edilen ilişkiler içindeki yanılgıdan kurtulmaktır. aferin.
ilerisi olmayan, olmayacak olan ya da olması çok sıkıntılı olan aşklardır.

genel anlamda tek bir başlık altında toplamak gerekir ise;

(bkz: yasak aşk)
Mantık ayrılığı diye buna denir herhalde. (bkz: mantık evliliği)
gelecek her ne kadar bilinmez olsada, ilişkinin bir gün mutlaka biteceğine inanan ve bu yüzden uzatmanın, zorlamanın gereksiz olduğunu düşünen kişi ya da kişilerin bitirdiği ilişkilerdir.
iki tarafında birbirini gerçekten sevmediği ilişki türüdür. Gerçekten sevilse mantıklı falan düşünülemez, ben geleceğimizi göremiyorum hadi bu ilişkiyi bitirelim diyebilen bir kişi, karşısındaki insanı zaten gerçekten sevmemiştir, pratikte yaptığı sadece hem kendini hem de karşısındakini çok güzel kandırmış olmasıdır. Haa aşk biter, mantık daha ağır basmaya başlar, geleceğimizi göremiyorum diye ilişki biter belki, ama o sözde aşık olupta;ilişkinin geleceğini göremiyorum diyip bitirenleri cidden takdir ediyorum!
geleceği kurtarmak için gününden vazgeçmenin eşanlamlısı sanılan kelimeler bütünü. ne ileri görüşlüyüz hepimiz!
bahane.
boş yere bitirilmiş olma ihtimali de mevcut bulunan ilişkidir. zira gelecek bir muammadır.
hem yara bandım hem yaram. yordun beni gönülçelen ilişkileridir.