bugün

böyle bir ilişki yoktur. yani hiç bir zaman "ilişki" olmamıştır olanlar. aşk yoktur, bitmiştir. bu kadar basit. aşk varsa yiyiyosa bitir. seve seve bitirmekten daha çok ne zaman üzülür ki insan?
kişi kendisini, sevdiği kişiye yakıştırmıyor onu haketmediğini düşünüyorsa,geçmişinde yaptığı hatalar içini acıtıyorsa ,yüreğine abanan vicdan yükünü taşıyamıyorsa ilişkinin sonunu da bilir zaten.duygusunu değil mantığını dinler.
hem yara bandım hem yaram. yordun beni gönülçelen ilişkileridir.
boş yere bitirilmiş olma ihtimali de mevcut bulunan ilişkidir. zira gelecek bir muammadır.
bahane.
geleceği kurtarmak için gününden vazgeçmenin eşanlamlısı sanılan kelimeler bütünü. ne ileri görüşlüyüz hepimiz!
iki tarafında birbirini gerçekten sevmediği ilişki türüdür. Gerçekten sevilse mantıklı falan düşünülemez, ben geleceğimizi göremiyorum hadi bu ilişkiyi bitirelim diyebilen bir kişi, karşısındaki insanı zaten gerçekten sevmemiştir, pratikte yaptığı sadece hem kendini hem de karşısındakini çok güzel kandırmış olmasıdır. Haa aşk biter, mantık daha ağır basmaya başlar, geleceğimizi göremiyorum diye ilişki biter belki, ama o sözde aşık olupta;ilişkinin geleceğini göremiyorum diyip bitirenleri cidden takdir ediyorum!
gelecek her ne kadar bilinmez olsada, ilişkinin bir gün mutlaka biteceğine inanan ve bu yüzden uzatmanın, zorlamanın gereksiz olduğunu düşünen kişi ya da kişilerin bitirdiği ilişkilerdir.
Mantık ayrılığı diye buna denir herhalde. (bkz: mantık evliliği)
ilerisi olmayan, olmayacak olan ya da olması çok sıkıntılı olan aşklardır.

genel anlamda tek bir başlık altında toplamak gerekir ise;

(bkz: yasak aşk)
ilerde belki mutlu olunur diye devam edilen ilişkiler içindeki yanılgıdan kurtulmaktır. aferin.
ayrı dünyaların insanlarını bekleyen kaçınılmaz sondur, sevgiyle biten her ilişki gibi her daim akla gelince kalbe bıçaklar batırır. ancak diğer taraftan da sevgi herşeyin üstündedir denilir. bu insanların sevgileri mi, yetersiz kalır ya da cesaretlerimi yoktur bilinmez. *
gelecek günleri düşünerek bugünü yaşayamamaktır.
risk almaktan korkmaktır
cesaretsiz olmaktır
bahaneyle biten ilişkidir. taraflardan biri başkasına aşık olmuştur ve bu bahaneyle ilişkiyi bitirmiştir.
(bkz: severek ayrılanlar)
"ilişkiler lastik gibidir. ne kadar çok çekersen bıraktığında o kadar çok canın yanar." mantalitesinden hareketle bitirilen ilişkilerdir.
yarın yaşayacağının garantisini almış insan davranışıdır.
ileride daha çok üzülmemek diye bir şey olmaz eğer işin içinde aşk varsa. seversen zaten üzülmezsin, ama eğer aşk bitmişse o zaman gerçekleri görmeye başlarsın. aşk bitti diyemezsin, ileride daha çok üzülmemek için bitirdim ilişkimi dersin. **
çiftler arasında uzunca mesafeler(km) olan ve o mesafelerin kısalma olasılığının düşük olduğu ilişkilerdir.
(bkz: mesafeler) severek ayrılanlardır.
Sebebi bencillik olan ayrılıklardır.

Kabul ediyorum bencilim, korktum. Korkuyorum.
üzülmemek için üzülmeyi seçmek kadar mantıksızca birşey olurmu? işte oluyor.
öncelikle, severek ayrılmayı kim moda yaptıysa ayak serçe parmağını sehpanın köşesine çarpıp kırsın. amin.

geçmişten ve şimdiki zamandan çıkarılan dersler ışığında ayrılma kararı almaktır.
Yazık olur ama olması gerekir bazen. Kaderin cilvesi.
Yapılması gerekendir. insan korkak olunca öyle oluyor işte.