1. 1.
    kabul etmek anlamına gelir.
    6 ... vezir tonyukuk
  2. 2.
    Saklamayıp doğruca söyleme, açıkça söyleme
    2 ... corapita
  3. 3.
    (bkz: kalp ile tasdik dil ile ikrar)
    1 ... white pages
  4. 4.
    bir olay karşısında susmanın,o olayı onaylama anlamına geldiğini söyleyen sözün onay kısmı.
    (bkz: sukut ikrardan gelir).
    1 ... laedri
  5. 5.
    kendini ilgilendiren bir gercegi söyleme
    ... mr shadow
  6. 6.
    mahkeme önünde dava evrakında veya hakim huzurunda yapılan ikrardır. ikrar bir tarafın kendi aleyhine olan vakıanın doğru olduğunu mahkeme önünde beyan etmesidir. ilişkin olduğu vakıayı münazaalı olmaktan çıkarır. bu bakımdan kabulden farklıdır. kabul bir tarafın neticei talebine diğerinin muvafakat etmesidir. kabulün maddi hukuk etkisi de (feragat gibi)vardır.
    ... demester
  7. 7.
    söz vermek, and içmek.
    öl ikrar verme, öl ikrardan dönme
    1 ... kalliope
  8. 8.
    bir kimsenin kendi aleyhine hukuki sonuçlar doğuracak olan bir olayı, bir şeyikabul etmesidir. kesin olarak ikrar edilmemiş bir olay, kabul edilen başka bir olgudan anlaşılmakta ise buna kısmi ikrar denir. ikrar hukuken delil olarak kabul edilmektedir.
    ... kelammevzuati
  9. 9.
    bir ümit ılgın yiğit performansı.

basın bülteninde... "Ümit Ilgın Yiğit seni ağlamaya, bir anlık saygı duruşuna, ahde vefaya, şahitlik etmeye çağırıyor." diyor. performansın içeriği gizli tutuluyor olsa da içimden bir ses kendini keseceği ya da kendini vuracağı gibi bir his uyanıyor...

sanatçının bir önce ki performansının metinlerinde "ikrar" kelimesine göndermeler var. bu performansın adını ikrar koyması ise bir sonuç meteforu.
    1 ... tutacxa
  10. 10.
    öyle bir geçer zaman kide çalan şarkıdır. *

Gün yorgun ah ille suskun
    ikimiz de mahçup mahzun
    Kül rengi ah yaşarken hüzün
    Ben zamanı ah öldürdüm
    Çaresizdim geçiyordu
    Seni benden alıyordu
    Bıraksam ah gidiyordu
    Korkudan vurdum öldürdüm
    Gözlerinde asılı yaftam