bugün

BiNGÖL'ün Genç ilçesi'nde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit düşen piyade komando onbaşım. nur içinde yat aslanım, vatan sana minnettar.
Acemi Birliğini Isparta'da yaptığı belirtilen Piyade Komando Onbaşı ikram Cirit'in askeri kıyafetle ailesine gönderdiği fotoğrafının üzerinde, Her ananın oğlu asker olur ama her kızın sevgilisi komando olamaz. Teröristlerle sözlü, ölümle nişanlı, içkisi kan, mezesi yılan, attığını vuran, yaşamak için öldürmeye mahkum olan Dağcı komandoyum'' yazılı olduğu dikkat çekmiştir..
mekanının cennet olduğundan emin olduğumuz, binlerce teşekkürü hakeden onbinlerce şehidimizden biri...

(bkz: vatan sizlere minnettar)
57 nci komando taburunda askerlik yapmak için sarıkamışa gelmiştir. buradan görev için bingöl'ün genç ilçesine yollandı. şehadetinden birkaç hafta önce ailesini arayarak "ben şehid olacağım, izine geleyim de sizi göreyim" demiş. iki hafta sonra izne çıkacak olmasına rağmen şehadet şerbetini yudumlayarak sevdiklerini son birkez görememiştir.

aynı taburda askerlik yaptım. görmüşlüğüm de vardır ancak çıkaramadım ikram kardeşimi. vefatı şok etkisi yapmıştı hepimizde. ve tanıyan tüm arkadaşları çok iyi bir insan olduğunu söylüyorlardı. evet şehadet yine bir iyiye nasip olmuştu.

ikram cirit'i ve arkadaşlarını bir sabah namazı vakti ıslıklar ve alkışlarla uğurlamıştık sarıkamıştan. ellerimiz donarak patlayacak olmuştu ama biz hala alkışlıyorduk. emindik birileri gelemeyecekti geriye. evet operasyon bitti ve bir kişi eksik dönüldü. eksik olan ikram cirit'ti.

birliğin en arka sırasında yürüyormuş. terorist grubu görmüş ve ayağa dikilerek nişan almış ve alnının ortasından komando beresinden vurulmuş.

tugay komutanımız babasını arayarak başsağlığı dilemiş. babası da "oğlumun ismi ikram'dı, onu allah'a ikram ettim demiş.

mekanın cennet olsun ikram. biz bu topraklarda bin yıldır yaşıyoruz. ama kaçımıza senin gibi şerefiyle şehit olmak nasip oldu ki?