bugün

bir takım sorunları olan kişidir.

a- yüksek ücret talep etmektedir.
b- gerçek hayatta çalışmayı ders çalışmak sanmaktadır.
c- okuldaki ineklik ters tepmiştir.
ders çalışmaktan hayatı öğrenememiş vasıfsız gençtir. ülkemizde bu gençlerden malesef ki bolca bulunmaktadır.
tecrübeleri sonucunda *cumhurbaşkanının yakasına yapışarak iş bulabileceğini öğrenmiş, sonunda iş bulmuştur.
iki üniversiteden biri işletme, diğeri iktisattır.
bütün işsizler cumhurbaşkanının yakasına yapışsa memlekette işsiz kalmaz dedirten gençtir.
yakında kanadaya göçmenlik başvurusunda bulunması muhtemel gençtir.
yanlış bir ülkede vatandaşlık yapan bir bireydir.
botanik bilimleri * 2 yıllık ve peyzaj mimarlığı * 2 yıllık bitirdiyse işsiz olması farz olan gençtir.
insan mıdır? sorusu akla gelir...
sadece ders çalışarak iş bulacağını zanneden zeka özürlü gençtir.
feleğin bir oyunudur gerçi türkiye şartlarında normal bir felektir.
türkiye'de yaşıyor olması muhtemel genç... ilk fırsatta cumhurbaşkanı'mızın yollarına çıkıp bağırmalıdır.
maaş ı beğenmiyordur büyük ihtimalle.
muhtemelen hayatı derslerden ibaret sanmıştır. bi şeyleri yanlış anlamıştır, tecrübesiz olma ihtimali yüksektir.
iki universiteyi birincilikle bitiren bir insanın cumhurbaşkanına sen dedi ise ki adı ya da fikri her ne olursa olsun cumhurbaşkanına değil, tanımadığın mahalle bakkalına bile sen denmez, iş te bulamaz, öyle oturup ağlar da.
yüksek ücret talep etmekte haklı olan geçtir. bu sebepten işsiz olması kınanıyorsa kınayanlar herhalde iki üniversite bitirmemiştir, çekemiyordur ve kendini camdan atsındır. o genci değil, sistemi kınamak lazımdır.
evet iki üniversiteyi birincilikle bitirmişsin ales'te türkiye derecesi yapmışsın bunlar gayet başarılı bir öğrencilik hayatının eseridir. gel gelelim işsizlik boyutuna. evet işsiz olan her insan bir takım sıkıntılar yaşar bazı durumları politikaları eleştirir elbet. yaşın 35 olmuş ve hala işsizsin. deriz ya bu üniversitelerde okumak insanı adam etmiyo, kişi kendini içinde bulunduğu toplumun değerlerini ve saygı çerçevesini öğrenmedikçe. karşındaki kişi kim olursa ona "sen" diye hitap edemessin bu bir. ikincisi eğer karşındaki kişiyi görüşünden dolayı sevmesen bile bu kişi türkiye cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanıysa bu şekilde hiç hitap edemessin. hadi içinde bulunduğun maddi ve manevi sıkıntı stres seni böle bir davranışa itti yaptın bir hata. protestonu bu şekilde yaptın tamam güzel hoş. ee demezler mi adama bu protestodan sonra cumhurbaşkanı seni çağırdı iş sözü verdi giderken elini sıktın en başta neden alkışlıyolar seni gibi söylemlerini bir kenara bırakıp; "sayın cumhurbaşkanı bana çok hoşgörülü yaklaştı belki protestomun bu tarz olması hataydı ama belki bir umut diyerek bunu yaptım ve kendisi bana söz verdi." bunları sölersen hani protesto? bu ülkede protestolar köprüyü geçene kadar mı acaba? burda da bir çok insan işsiz cumhurbaşkanı bana da iş sözü verse bende bana dokunmayan yılan bin yaşasın çokta s.kimdesiniz artık diyip burdan sıyrılıp geri vites mi yapmam lazım. afedersiniz ama böle kaypak olursanız protestonuz ayıya yenge nasıl der duruma gelene kadarsa yazık bu ülkede diğer işsizlere.
okumak cehalet alır, eşşeklik baki kalır.
2 üniversite bitirmesi mühim değil elzem durum hangi üniversite ve hangi bölümü bitirdiğidir.
Dayısı olmayan gençtir.*
(bkz: herkes köşesini kapmış , iyi ama ben nasıl büyük adam olucam.)
ali sami alkış'a göz kırpmış gençtir.
Yaşadığı ülkenin ayıbıdır.
3.üniversiteye başlıyacakken muhtemelen elinden tutulmamış gençdir...
hayat üniversitesini bitirememiş kişiliktir.
45 yaşında hala genç kalmayı başarabilmiş işsizdir.