bugün

hayır bağcılarda oturuyorum 8 odalı evim var sizin sikko 1 odalı ofis tipli evinize ihtiyacım yok neden bu kadar taciz ediyorsunuz.
Hukumetin sebep oldugu durumdur. Bunlarin basini ali aga ceker. Zenginlerin daha zengin fakirlerin ise daha fakirlestigi bu donemde rekabet ve cikar ugruna arazilerin birer birer satilmasidir. Faiz indir diye havlayan hukumet istiyor ki dusuk faizle daha fazla rezidans sunulsun. Daha fazla cepleri dolsun. Zengine durma daha zenginles fakirede dur yetinmeyi bil nankor denilen donemden gecerken kosla reklami gibi bitmek bilmeyen rezidans reklamlari. ulan rezidans yapiliyor diye huloog cekenlerde var bu ulkede.
ağaoğlu'nun ağa oğlu olduğunu gösterir.
Ne rezidansmis arkadass dedirtir.
Hayir bir sike yarasa neyse... hadi cukulat cips reklamini anlarim, cani ceksin seyircinin, daha fazla satilsin falan. ulan benim canim rezidans cekse ne olacak? Sanki alabilecem? almayi birak yanindan gecemem ki halkin yuzde 90'i bu halde. E ne sikime o kadar para harciyosunuz lan o zaman?

Heeee arap ulkelerinde reklamlari donse eyvallah, ama turkiye'de bu rezidanslari alacak adam bitti kardesim. Bitirdiniz. O yuzden siktirin gidin araplarin gozune sokun o sikik rezidanslarinizin maketli reklamlarini.
Çok büyük fırsatlarla daha iyi yaşam sunacağını vaat eden ya da yatırım için hedef gösterilen bilmem kaç ay vade, %100 kar, 0 faiz mantığıyla satılmaya çalışılan betonarmeler. Yetti artık şehirleri çirkinleştirmekten başka yaptıkları bir şey yok bunların.
halk ile taşşak geçmek için yapılmış reklamlardır. bu ibneler hem maaş skalasını düşürdüler, hem de reklamlar ve insanları değiştirdiler. bu ülkenin amına koymak lazım. sütü boZuk insan çok.
bu reklamlarda mantık hatası vardır.

nasıl mı ?

efendim adamlar ellerine sağlık güzel daire yapmışlar itirazımız yok.

lakin bir 2+1, 3+1 bir milyon lira.

ama tanıtım filminde yok metroya yakın, yok metrobüse yakın, önünde otobüs durağı var tarzında reklamları yapılmakta.

ulan demezlermi adama? benim bir milyon liram olsa neden metroya metrobüse bineyim. bana ne faydası var amk...

yapacaksanız adam gibi reklam yapın. insanların duyguları ile oynamayın.
Poyraz karayel dışında dizi izlemiyorum. Ask ve mafya dizisi olsa da bir yandan bu dizide Zengin insanların hayatını izliyorum.bu dizinin reklam kusaginda Rezidans reklamı olması normal geliyor.
istanbul'da 10 kişiden 4 ünün evsiz olduğunu düşünürsek bir sike yaramayan proje reklamlarıdır.
o kadar parası olan adam reklamı izleyince koşarak gidip rezidans almaz. gider kendine villa yaptırır amk.
olmayanda zaten siklemez kanalı değiştirir.
bırakın bu kimseye hitap etmeyen reklamları.
Bir reklamda bir uçak,yat yapmadık en iyi bildiğimiz işi yaptık.zaten uçak yapsaydık bu durumda olmazdık.ki bu reklamların gideri var.türkiye'de inşaat lokomotif sektör.gizli saklı kalmış yastık altı paraların ortaya çıkmasını sağlıyor.bir de kredi olayı var.bu sayede balon gittikçe şişiyor.peki bu balon patlar mı?patlasa da yeni balonlar şişirilmeye devam edilir.
zenginler daha da zengin olsun diye yapılan şeylerden biri.
Anlamadığım durumdur. insan görüyor bazen, hayal kuruyor da; ulan hayallerimizi bile fakirleştiriyorsunuz. insanın hayali bile apartmanda oturmak olur mu? Zengin olsam giderim kendime villa yaptırım amk apartman ne?
Tekneyle, maseratiyle, helikopterle gezen, dağ başında golf oynayıp fıstık gibi hatunlarla gezen dallamaların olduğu reklamlarda metroya yakın otobüse yakın gibi vizyonsuz mesajlar veren mal müteahhit işleridir. Amk ipnetoru, öyle yaşayan adam senin skik 2+1 rezidansında mı oturur o reklamı mı seyreder. Bak sinirlendim gece gece.
iki reklamdan birinin aptal kadın materyallerinden olmasından iyi olandır.
emlak balonunun yakın zamanda patlayacağının ve ciddi bir ekonomik krizin işaretleridir bu. bizim kalkınma ekonomisi hocamız (2003 yılı falandı) derste şunu söylerdi sürekli: "bu ülkede atıl yatırımlara en iyi örnekler gökdelenler ve yazlıklardır. bu yapıları kesinlikle tam kapasitede kullanamazsınız. özellikle bizim gibi sermayesi kıt olan ve sermayenin çok değerli olduğu ülkelerde bu gibi atıl yatırımlara sermaye aktarılması, bu sermayenin heba edilmesi demektir". şu an gökdelenler çoğunlukla lüks rezidans olarak yapılmakta. bu daha da sermaye israfı demektir. bu arada büyük ekonomik krizler öncesi ülkelerdeki gökdelen ve lüks ev yatırımlarının dikkat çekici biçimde artması da dikkat çekicidir.

Gökdelenler ekonomik kriz habercisi mi?
http://www.sozcu.com.tr/2...kriz-habercisi-mi-808589/
Dört, beş , altı ispanya battı!
http://serdardevrim-ik.bl...bes-alt-ispanya-batt.html