bugün

diyarbakır milletvekili ayrıca rte'nin en yakınlarından biri.bu adama "adam demekle sokaktaki vatandaşa büyük bir haksızlık yapmış oluyorum fakat hitap etmem gereken sözler malesef burda aykırı o yüzden adam demek zorundayım",kürt soruşturması isimli kitapta söyledikleri sözlerle bugün bizleri hangi kafaların yönettigini açıkça belli etmiş kişidir.sözlerinden bazıları;
"Doğduğum yer olarak Kürdistan vatanımdır. Halen yaşamakta olduğum yer itibarıyla da Türkiye vatanım durumundadır."

"Müslümanların vatanı neresi ise orayı korumak, orayı kurtarmak ve vatan diye orasını isimlendirmek gerekir. Bu manada Türkiye coğrafyasının Misak-ı Milli ile çizilen sınırları hiçbir anlam ifade etmemektedir."

Son islam devletini (Osmanlı'yı) ve onun müesseselerini (padişahlık ve halifeliği) ortadan kaldıran ve yegáne politikası islam'a düşmanlık ve onu yok etme esası üzerine kurulan bir zihniyet ve otoriteye (Cumhuriyet rejimine) karşı tüm isyan ve başkaldırıları (Cumhuriyet dönemindeki Kürt isyanları ve PKK olayı) alkışlamak gerekir."

bazı kesimin begenmedigi emin çölaşanı bunları yazdıgı için alkışlamak gerekir...
hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=5149094&yazarid=5
hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=5155371&yazarid=5
1992'de yazdığı kitapla, cumhuriyete karşı alenen düşmanlık beslediğini göstermiş, pkk'yı "mücadelesinde haklı olan ve destek verilmesi gereken gerilla hareketi" olarak nitelemiş, akp diyarbakır milletvekili.

oğlu tayyip erdoğan'ın danışmanlarındandır.
yarbay mustafa dönmez'in komşusu olan ve dönmez'e göre kendisini sık sık tehdit ederek sonunda da ergenekon tertibine dahil eden kişi.
akp ittifakının kürtçü-barzanici ayağını temsil etmektedir. bu ittifakın diğer önemli bileşenleri dinci-tarikatçı yapılar, f tipi amerikancı kanat, ab'ci liboş kesim ve komprador sanayi çevreleridir.
kandil'in, akp şubesidir.

adam "apo muhattap alınmalı" diyor, başındaki zat "hop ihsan van minüt" diyemiyor.

sonuç olarak, tayyip baba bize yemek ısmarlasana, parasını alırsın sonra.
(bkz: ali ihsan arslan)

(bkz: ali arslan)
Erdoğan ın kasası diyorlar hakkında.
bbc türkçe'ye verdiği röportaj dolayısıyla partisi tarafından disipline sevk edilen eski diyarbakır milletvekili, eski mazlum-der başkanı, akp milletvekili ali ihsan arslan'ın babası. cumhuriyet, laiklik, misak-ı milli, pkk ve demokrasi konusundaki geçmiş hezeyanlarına hiç girmeden başka bir şeye dikkat çekmek istiyorum. röportajdaki bir ifadesi bence önemli "Bilgi de güç de para da insanı şımartabiliyor. Bizi bir dönem iktidar şımarttı desem…" kendisine bu konuda kesinlikle katılıyorum ancak bu bağlamda patronu olduğu aslan yapı'nın akp döneminde yürüttüğü faaliyetler, aldıkları ulusal ve uluslararası ihale / işler dolayısıyla ne diyeceğini açıkçası merak ediyorum. zira kendisi ve ailesi de akp'nin 18 senelik iktidar sürecinde oldukça zenginleşmişlerdir.