bugün

ifistanbul hakkındaki bir şikayet için..

--spoiler--
Her sene ifistanbul kapsamında en az bir filme giden ve her sene bu festivali sabırsızlıkla bekleyen bir sinema izleyecisiyim.Bu sene ifistanbul.com adresini yine ziyaret ederek acaba bu sene hangi filme gidebilirim diye bakarken birden gözlerim ışıl ışıl oldu.Kurt Cobain 'Bir Oğul Hakkında' adlı filmi gördüm ve eğer is yerinde olmasaydım işte yıllardır beklediğim film diyerek çığlık atabilirdim.Anında gördüğüm günün akşamı yani 12/02/07 de Capitol biletix ten 2 kişilik biletimi aldım.Tabii ki başladım büyük bir heyecanla 17/02/07 saat 19:30 olmasını...
Ben Finansbank Ümraniye Genel Müdürlükte çalışıyorum ve cumartesi günü mesaim vardı.Olsun ne de olsa mesai 18:00 da bitiyor.1,5 saatte Caddebostan a gidemeyecekmiyim diye düşündüm.Hatta servisimiz 18:30 da hareket ettiği halde ben kendi imkanlarımla 18:00 da yola çıktım.Ama istanbul da yaşayan herkesin bilebileceği gibi yağmur damlası bile döküldüğünde şehrin üstüne bir trafik olayı hakim olur.Ben tam 19:40 da koşmaktan nefes nefese kalmış halde (festivaliniz en üst katta olduğu için yürüyen merdivenleride koşarak çıktımda) geldim ve zaten erkek arkadaşım saatler önce salonda beklemeye koyulmuştu.Yalnız ifistanbul görevlisi ......... bize biletimiz olduğu halde giremeyeceğimizi söyledi.Bu arada size çok küçük olmayan bir ayrıntıdan bahsetmek istiyorum.Ben merdivenlerden koşarken 1 dakika öncesinde ...... hanım 2 kişiyi içeriye almıştı ve bize kendisi '8 dakika reklam var,1 dakika önce gelseydiniz alırdım ama şimdi imkansız' şeklinde pek de inandırıcı olamayan bir yanıt verdi.
Ben bu bileti günlerce önce aldığımı, sizin için müşteri memnuniyetinin bu mu olduğunu defalarca sormama rağmen bana gelen yanıt hep aynıydı.Artık sonuç alamayacağımız için bir üst yetkili olan ........ ile görüştük o da aynı kelimelerden başka birşey kullanmadı ve buna ek olarak '15 dakika geçmiş' dedi.Sanki bizim geldiğimizden beri yalvararak geçirdiğimiz zamanı bilmiyormuş gibi..Ve biz elimizde biletlerle, yıllardır hayranı olduğun bir insanı sinemada bile görememenin etkisiyle ayrıldık salondan,pardon salonun kenerından.Belki de sizin için sadece bir festivalde sadece başka bir kitleyi çekmek için koyduğunuz bir film olma ihtimali bile olabilir ama benim saatlerce ağlamamı sağladınız.
Bunun maddi kaybı hiç umurumda değil, ben manevi olarak yaşadığımın nasıl karşılanacağını düşünüyorum sadece.Benim için haftanın en önemli olan gününde,en önemli olan insanla,en önem verdiğim kişiyi izleyemeden evime dönmemi sağladığınız için siz tüm ifistanbul ekibine çok teşekkür ederim.Bu konuda, sürekli ifistanbul u takip eden tüm arkadaş çevrem,banka içi arkadaşlarımın haberdar olacağını bilmenizi ve ...... Beyin 'izleyeciler sizi içeri alırsak rahatsız olurlar' şeklinde ki yorumunun o salonda film izleyecek kişiler her sene azaldığında nasıl olacağını merak ettiğimi belirtmek isterim.
Seneye ve bir daha asla hiç bir ifistanbul festivali kapsamında görüşmemek dileğiyle....
--`spoiler--