bugün

garip isimli ve icerikli bir amerikan filmi. yıllardır western filmlerinde, zihnimde clint eastwood karakteriyle benzestirdigim kovboy karizmasını yerle bir edecek bi hollywood filmine benziyor. iki gay kovboy arasındaki romantik ilişkiyi işleyen*, orjinal adıyla brokeback mountain olarak gecen film ayrıca yönetmen, aktör, yardımcı kadın oyuncu, yardımcı erkek oyuncu, uyarlama senaryo dahil sekiz dalda oscara aday gosterilmis, hadi hayırlısı.
(bkz: bunların alayı top)
(bkz: bursa denince akla gelen seyler)
filmi izlemedim ama yıllarını western sinemasına adamış clint eastwood'un suratının, törende filmin yönetmenini kürsüye çağırırken aldığı ifade görülmeye değerdi.
kopya cd satan yurdum insanının brokeback mountain filmine verdiği yaran isim.bu durum yurtdışında bazı insanların türkiye'ye yüklenmelerine neden olmuş ama vatandaşlarımızın ayarı verip durumu eşitlemeleriyle maç berabere sonuçlanmıştır...

http://www.pen15club.net/.../02/how_do_you_say_1.html
http://www.screenhead.com...faggot-cowboys-156261.php
(bkz: atın intikamı)
ibnelik, insanın doğasında olduğundan dolayı pek de yadırganmaması gereken durumdur.
mükemmel bir şekilde çevrilmiş film adı.
(bkz: tahtakale)
Ayrıca şirinevler köprüde gay dağcılar versiyonu bulunmaktadır...
aynı yurdum korsanı kelebek etkisine kelebek misali demiştir. ben bu zekanın önünde saygıyla eğilirim.
"yakışıklılar neden eşcinsel olur ki.?" sorusunu sorduran bir filmden esinlenilmiş sorudur.
(bkz: brokeback mountain)
amerika' nın özgürlükler ülkesi olduğunun bir başka kanıtı. ülkemizde ibne yeniçeriler diye bir film çekilemeyeceğinden yola çıkarsak bu sonuca varabiliriz.
süleyman cakır'ın kurtlar vadisi'nde söylemiş oldugu söz.
Brokeback Mountain filminin korsan cd si üzerine türk korsanlar tarafından yazılan isim..

sıkıcı bir ankara gününde kızılaya doğru yol almaktayım. metro her zamanki gibi insan dolu sıkıcı yorucu bunaltıcı. zaten bozuk olan sinirlerim daha da bozuluyor. nihayet geliyoruz kızılaya kendimi atıyorum metrodan biraz rahat nefes alabilmek için lakin ne mümkün içerisi metrodan da kalabalık, ankaranın bağrı yanık gençleri üzerine üzerine geliyor insanın. artık iyiden iyiye geriliyorum. neyse en yakında karanfil çıkışını görüp kendimi atıyorum tarafa. yürüyen merdivenden çıkıyorum temiz hava yavaştan ciğerlerime doluyor biraz rahatlıyorum. tam çıkışta, mekanı bilenlerin bileceği üzere sağ tarafta korsan cd satal elemanların açtıkları sergiler durur. bir an göz ucuyla bakıyorum ve bir cd kabının üzerinde gay kovboylar yazısı gözüme ilişiyor. merakımın esiri oluyorum ve adamın yanına gidip:

+ bu gay kovboylar ne?
+ abi eşcinsel olayı..iki tane eşcinsel kovboyun filmiymiş.

o arada fotokopi kapağın üzerinde filmin gerçek ismini görüyorum o an çakıyorum olayı beni bi gülme alıyor.adama

+eyw abi hayırlı işler diyip gideceğim..adam:

+ abi istersen o şekilde filmlerimizde var yani diyor..

ben hemen

+yok abi ne alkaksı var ya sordum ölesine ben diyorum.

adam iki dakkada gay yaptı bizi..hemen olay mahalinden uzaklaşıyorum.bir yandan da o kadar sıkıntının üzerine ilk kez gülüyorum..sonra olayı yanına gittiğim arkadaşlara anlatıyorum ve bir kaç saat gülüyoruz..olay beni ne kadar etkilediyse artık filmi halen izleyemedim..
yabancı film isimlerini türkçeye çevirmede devrim yapmış vede korsancıların adını koyduğu filmdir asıl ismi (bkz: brokeback mountain)dır.ciddi ciddi ibne kovboyların hayatını anlatan homofobik insanların izlemesi halinde kusacakları filmdir.
korsan arkadaşların patlattıkları ikinci bomba;
(bkz: hasa de ulan)
(bkz: jake gyllenhaal) * *
asırlık kovboy ların karizmasını, 2 saatte yerlebir eden bir amerikan filmi.
olmayan filmdir. bir de filmin gerçek adı buymuş gibi entryler girilmiş. komiksiniz, cahilsiniz... ne oturup izleyecek kadar yürekleri, ne de olup bitenleri kavrayabilecek kadar akılları yok bazılarının bu güzel filmi anlaması için...
(bkz: mahmutpaşa dan vcd ye)
brokeback mountain filminin korsan cd satan kisiler tarafindan adlandirilmis halidir.

ne acidirki filmi izleyen herkes, filmin konusunu "ibne kovboy bunlar" diyerek ozetlemektedir.

film aslinda guzeldir, iki kasaba insaninin birbirine olan askini anlatir, cinsel iliskilerini konu alir. filme "ibnelik" olarak degil, iki insannin birbirine olan aski seklinde bakmak daha dogru olacaktir.

ama kovboymudurlar ? evet
ibnemidirler ? evet

yani isin o kisminida inkar etmenin manasi yoktur.
hayatı erkekler arasında geçen kovboylardır. dolayısı ile de kaçınılmaz son. ee ne yaparsın ağır mübarek gün kimselerin de günahını almaya değmez.
filmin yapımcısının tamam korsan satış yapıyorsunuz anladık da bu isim nedir arkadaş demesine neden olan isim. Bu arada ibneler ibne denmesinden rahatsız olmuş. Ulan adamlar yapilmaktan hoşlanıyor mu? Evet. O zaman sözlük anlamına bak.