bugün

Daha 3 gün önce devlet de vatandaşından yardım istiyordu...bak vergi demiyorum o zatan gırtlak alınıyor vatandaştan...iban verip yardım istiyordu devlet. Yaptık yardımımızı da helali hoş olsun.

Ama mal mal konuşmadan önce biraz düşün derim.
atatürkçü düşünce derneğini de fitre ve kurban derisi isteyecek duruma getirmiş düzenin marifetidir.

laiklik elden gidiyeeee...
Bazı gerizekalrın zekat istediğini sandığı videodur.Burada alim diyor ki vermek isteyenler için aracı oluruz diyor başkaları gibi 10 TL yollayın çarpalım demiyor.
ahh aktrol yine ezik ezik ağlıyor bir kenarda...

t: diyanetin açıklamalarına göre sorun olmayan hadisedir...
zekat sadece a.k. partisi'ne helal biliyordum. corona yüzünden islam bile değişmiş.
20 kişi kota konulan otobuslere binemeyip, yığılma olusan istanbulluya iyi oluyor. sefer sayılarını artırmayıp tasarrufa giden başkan konserlerle halkın kalbini fethediyordu
merkezi yönetimlerin yerel yönetimlere (yerel hükümet gafıyla karıştırmayın bunu ak gezenler, bu gerçek) destek değil köstek olmasıyla doğrudan ilgilidir. ibb halihazırda dünyanın en yüksek bütçe açığına sahip, borç batağındaki belediyelerinden biriydi zaten. laleler laaaleleeeer. malum. lakin fitre zekat konusuna gelirsek, şahsi görüşüm şam'ın şekerinin de tatsız olacağı yönünde.
yallah başka kapıya.
Aptallığın lüzumu yok.
Böyle konuşmamak lazım.
Birileri de çıkar "18 yıl devleti yönet, trilyonlarca dolar vergi topla, devlet yatırımlarını sat, borç al, yolu köprüyü yapmak için özel şirketler para koyduğu halde salgın da vatandaştan 10 lira iste" der.

Hani derler ya "aptal dostum olacağına, akıllı düşmanım olsun" diye atasözü var ya...
Bu durum için, bu dangalaklar (ne dediğini bilmeyen) için söylenmiş söz olmalı.
Burası efil efil koyun kokmuş ak koyun.
Topladığı her yardım parasını istisnasız hırsızlayan bir zihniyetin yandaşlarını rahatsız etmiştir.

Sanıyorlar ki ibb de topladığını çalacak. Öyle görmüşler, öyle alıştırılmışlar... Çok da şeyetmemek lazım... Bünyelerinin halkçı belediyeciliğe uyum sağlaması vakit alacak doğal olarak.

Yeri gelmişken, toplanan biz bize yeteriz paraları ne oldu? Bir de 15 temmuz paraları vardı?
Hey gidi siyaset, Laik chp'yi zekat isterken de mi görecektik!
yıllardır devlet yönetip iban istemekle eş değer değildir.

işte taraf tutar gibi parti tutunca bu şekilde oluyor, iban isteyene bir şey demiyorsun ama zekat isteyene laf ediyorsun, bu konuda haklı görüyorsan kendini o zaman iban isteyene de laf etmen gerek.
Daha durun bunlar iyi günler.
Zekât dini bir konu. Oysa m. Kemal "türkiye gökten indiği varsayılan kitapların dogmalarıyla değil akıl ve bilimle yönetilir" demişti.
Şimdi onun kurduğu partiye mensup bir belediye başkanı zekât istiyor. iyiki m.kemal bu günleri görmedi.
imamoğlu yakında yine cami turlarına başlar.