bugün

müşterilerin ödemelerini istanbulkart ile yapabilecekleri ibb işbirliğiyle geliştirilen yeni taksi uygulaması.
Gayet guzel gozukuyor dedigine gore, bitaksi ve ubere rakip olabilir.
bozuk yok üstü kalsın ayakları bitiyor.
ibb'nin taksilerde başlattığı yeni uygulama.

telefonunuza yükleyeceğiniz iTaksi uygulaması sayesinde bulunduğunuz konuma en uygun taksiyi çağırabilirsiniz. Nakit, Kredi Kartı veya istanbulkart ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.
içinde ses kaydı alınan taksidir.

böylece kabak gibi fişleniyorsunuz. misal hükümete laf mı ettin hoop ertesi gün kapında polis.
belediyenin işine güvenilir mi lan?
Arkadaşlar açılın ben taksiciyim! Oha lan işime yarıycağını biliyodum. Şimdi, i taksi üzerinden verilen müşteriler biz taksicilere %5 komisyon+vergi olarak yansıtıldığı için taksiciler ve ibb arasındaki anlaşmazlıktan mütevellit henüz uygulama kullanılmıyor. Şahsi kanaatim kabul görmeyeceği ve başlamadan biteceği yönünde. Belediye benden komisyon kesmesede ben her türlü yolcu alırım neden durduk yere belediye zengin edeyim? Kameralar araç içine takılan panik butonuna entegre olabilir. Yani şöyleki, ben panik butonuna 3 defa basarsam kamera işleve geçecek. Bu konuda da henüz bir netlik yok. Yani anlayacağınız daha belediye ne bok yediğini bilmiyor.
araç içerisinde ses kaydı alınmıyor. sadece sizin ve şoförün güvenliğini sağlamak ve bir olay gerçekleşirse delil teşkil etmesi açısından görüntü kaydı alınıyor. bu gayet normal ve görüntü alma dünyanın birçok yerinde uygulanıyor. onun dışında ubere benzer bir uygulamadır. fakat yasal olduğundan yakalanmanız durumunda ceza ödemezsiniz. bu nedele ubere karşı tercih edilmesi gerekir. onun dışında nakit kredi kartı ve istanbul kart gibi seçenekler vardır.