bugün

en iyi yöntem zıplamaktır.
kafaya dikmeden yani fondipin tam tersi şekilde 1 yudum su içmek. bunu ilk denediğimde orucum vardı denedikten sonra oruç bozuldu.*
imla kılavuzu okumak.
(bkz: geçirtme)
bir avuç toz şekeri ağıza atmak. kesin çözüm.
atmadığım takla kalmadı yok efendim hıçkırık suyla sabunla geçmez . paşa paşa hıçkırıp geçmesini beklemekten başka çare yoktur.
hıçkırıklı insanın ödünü bokuna karıştırmaktır efendim.

not: isviçreli profesörlerden kesin çözüm.
limonu sıkmak suyunu içmek geçmezse sıradaki entryi denemek.
kesme şekeri limon veya sirkeye batırarak ağızda eritmek.
nefes tutmak vs tali yöntemlerdir. aslolan su vb içmektir ancak bunu yaparken de bazı esaslara uymak lazım şöyle ki, eğer hıçkırık çok rahatsız ediyorsa ve epey derinden gelip sizi konuşamaz duruma sokuyorsa, iki hıçkırık arası bölümde kesintisiz su vb içmek lazım gelir. yani diyelim ki her 7 saniyede bir hıçkırıyorsanız, ilk hıçkırıktan iki üç saniye sonra kesintisiz bir şekilde su içmeye başlayın ve diğer hıçkırık gelene kadar yani dört beş saniye sonrasında hala su içiyor olun. + 2 ve +3 saniye daha için ve hıçkırık kesilmiş olur. doğru şekilde uygulandığında ;

(bkz: yüzde yüz çalışıyor ben denedim)
baş sonuna kadar yukarı kaldırılır ve soğuk su ağızda bekletmeden hızlı bir şekilde kafaya dikilir.bu şekilde yaklaşık 500ml su içildiğinde başarılı olunduğu görülecektir.
nefesinizi tutup 10 a kadar sayınız. nefesinizi tutuyor olduğunuz bu 10 saniyelik zaman diliminde sık sık yutkununuz. 10 saniye sonra nefesinizi bırakınız. hıçkırık kesilmemişse aynı işlemi ikinci kez tekrarlayınız. hala devam ediyorsa bu entry'i unutunuz.
Gece 03:00'da acil servise gidip iğne yaptırmaktır.
en kesin yol şudur. 30 saniye hava almayacak şekilde kulakların tıkanması.
yaklaşık 6-7 dakika nefes tutmayla kesinlikle geçebilen bir sorunsal.
(bkz: böh)
işaret parmağınızı baş parmağın başlangıç eklemine dayayıp kalan parmakları ileri doğru gerdirmek.
Refleks kullanım dersi.
en etkilisi limondur. limonu boğaza doğru sıkmak geçirebiliyor. ama kesin sonucu o da vermiyor.*
Bir poşet alıp için belli bir miktar hava salım sürekli o havayı salımak ve o havada biriken karbondioksiti sürekli soluma ile hıçkırığı geçirici yönde etki yapar , tabi 1 dakka solusanız yeter . Bu tedavinin adı karbondioksit tedavisidir .
!!!!! kesin çözüm !!!!!

bir bardağa su doldurulur. sonra ciğerlerdeki tüm hava boşaltılır. yani nefesinizi verebildiğiniz kadar verin. hemen ardından hiç nefes almadan o bir bardak suyu için. hafif boğulma kıvamına geleceksiniz ama korkmayın boğulma yok bizzat denedim. suyu içtikten sonra derin bi nefes alın. hadi geçmiş olsun hıçkırık attaya gitti. hatta ditti. o büyük hıçkıyık dittiii. neyse.
hickiran kisiyi ona kotu bir yalan soyleyerek korkutun. ise yariyor yuzde yuz. denenmistir. amac korkmasini saglamak.
hıçkırığı geçirmenin yolu basittir aslında.
sinir sisteminin dikkatini başka bir noktaya çekmelisiniz.
mesela ben tam hıçkırık geldiği anda 2 elimle de baş parmaklarımı işaret parmağına bastırıyorum, bazen geçiyor bazen geçmiyor.
denemeye değer.
limonlu su.
şöyle ki efendim anlatayım hemen, önce göte bir pamuk tıkayarak işe başlayabiliriz daha sonra içeriden dışarıya, dışarıdan içeriye en ufak bir hava sirkülasyonu olmayacak şekilde kalan bütün delikleri de kapattıktan sonra 10 dan geriye doğru saymaya başlıyoruz ve beklediğimiz mutlu sonra ulaşıyoruz..
Şu içmek, nefesini tutmak yada bi anda bişeye şaşırmak hıçkırığı geçiren yollar arasındadır.
Kalp ritminizi, nefes alış veriş temponuzu değiştirecek bir şey yapın %99 başarı oranlı taktik.