bugün

hizbullah, hüdaparlıları laik, demokratik sistemde oy kullanırken görürse kör bıçakla keseceği için gerçekliği yansıtmayan solcu-kemalist zırvalarıdır. işin komik tarafıysa aynı partinin apo'nun heykelini dikeceğiz, arkamızı ypg'ye yasladık diyenlerle ittifak yapması, sezgin tanrıkulu, eren erdem, kanas canan gibi vekillleri kendi bünyesinde barındırması.
Her örgüt... silahlı cephesi ... ama dernek, ama parti şu bu bir yapılanmaya gerek duyar militan için!

Özellikle 90larda hdp / pkk

Eski tayad (tutuklu aileleri yardımlaşma derneği) / dev-sol... ki gitmişliğim var...

70lerde mhp /ülkü ocakları
Vs vs vs...

Hüdapar da kürt hizbullahının ön örgütlenmesidir!
Nokta!
Hüdapar'lı zekası olsa gerek.

Hizbullah olduklarını daha düne kadar kendileri söylüyorlardı.

Kürdistan islam Devleti kurmak istediklerini ise hala söylüyorlar.

"Lepistes yandaş zekası" başlığı aç seni gidi besleme hain çıyan seni!
mhp ve ülkü ocakları da ayrı oluşumlar. fiziki ve fiili bir bağları yok.
bu sorunsalın çözümü çok basit arkadaşlar.

hüdaparlılara gidin ve "hizbullah'ın anasını sikeyim" demelerini isteyin.

diyorlarsa hizbullahçı değillerdir. demiyorlarsa hizbullahçıdırlar. bu kadar basit.

hizbullah'ın anasını sikeyim...
görsel

hüda par olmasa başımıza taş yağacak zaten.
(bkz: daha fazla nasıl sıçarım).

Amk embesil beyinleri. Hüda par'ı bile sevimli göstermeye çalışıyorlar.
Hüdapar hizbullahın siyasi ayağıdır. Birilerinin anketlerde sonuçları ne kadar kötüyse küçük ortaklarına rağmen bu yüzde 0.30 civarında oyu olan şeriatçı gayrimilli bir parti olan hüdaparı bünyelerine kattılar.
Hizbullahı devlet 90lı yıılarda pkkya karşı kullandı daha sonra tasviye etti. Daha sonrada Hizbullah liderlerini devlet serbest bıraktı onlarda irana kaçtı. Şuan dernek vakıf ve partiye dönüştüler.
cehapeye dhkpcli demeye imtina eder.
ben terörist diyorum, hizbullahcı diyeni kınıyorum.
(bkz: ne diyelim mesela mahmut mu)
Hudapar onu kendisi demiyor muydu ya????
millet ittifakına girse o hüdapar ne olurdu? saadet partisi teklif götürdü kabul etmediler, ayrıca şuan adamların suçu, eylemi var mı? hizbullah ve pkk hayatımda oy vereceğim sempati duyacağım oluşum değil.
gaffar okan' ı rahmetle anıyorum, bu ülkenin en güzel evladıydı. onun harici pkk eylemlerine, şehit edilen askere tek laf eden yok, rahmetle anıp hdp varsa ben yokum diyen yok, çıkar var, kimsenin umrunda değil önemli olan pay almak.
Zırvalık. Bunun böyle olduğunu çocuk bile biliyor. Atatürkçü mü yani? Boş yapanı alsalar keşke sözlükten.
Herif bu ülkenin bayrağından bile rahatsızız diyor bunlar da savunma derdinde.
ne ara kandırıldınız amk hüdaparı hizbullatan ayırdınız amk bu sosyal medya trolleri çok iyii çalışıyor ha.
HDP nin PKK nin sözcüsü olduğu halde ortakligini yapıp karşı cenaha çamur atandir.
Kendileri de rotşildlerin kucağından inmez.
Doğrusu için;

(bkz: mahmut)