bugün

ne büyükmüşsün ya ömer.
aradan 1400 sene geçti.
yıktığın perslerin torunları hala o acıyı unutamadı.
üstelikte hala pers oldukları halde kendilerini müslüman diye pazarlayarak.
oysa onlar yeryüzünün en büyük münafıkları.
o acıyla tarihleri boyunca hep müslümanlarla savaştılar
hala da savaşmaya devam ediyorlar.
1400 senedir kafire ne kılıç çaldılar.ne tek mermi attılar.
hala suriye'de ,ırak'ta,iran'da,yemen'de,türkiye'de müslümalarla savaşıyorlar
deccal'ın ordusu şerefsizler.
islamı kılıç zoru ile yaymayı başlattığı için övülen halife. Halbuki hz muhammed islamı güzel ahlak örnek davranışlar ile yaymıştır. Tabi ahlak olmayınca işin içine mecburen kılıç giriyor.
şia'nın ** hz. ebubekir ile birlikte nefret ettiği hatta ve hatta açıkça düşman gördüğü mübarek halifemiz.
islamı kılıç zoruyla yaymamıştır, devletin sınırlarını genişletmiştir hz. muhammet gibi. kimseyi zorla müslüman yaptığı görülmemiştir.

bunun yanında şiilerin niye sevmediğini gerçekten anlamadığım kişidir. zaten hz. ali kendisinin katillerine karşı yumuşak olduğu için hz. osman'a karşı çıkmıştır.

ayrıca belirteyim şiiler ilk 3 halifeyi sevmese de nefret ediyor denemez. hatta hz. ebu bekir'in oğlunu çok severler cemel vakasında kardeşine karşı hz. ali'nin yanında durduğu için.
hayatı kahramanlıklarla geçmiş ikinci halife. Uhud savaşında koşu alanında rekor kırarak soluğu dağın tepesinde almıştır. hayber'in fethinde gösterdiği büyük başarıyı anlatmaya bile gerek yoktur.
(bkz: hz ömer in kahramanlıkları)
doğrudur islamı yayıyorum bahanesi ile iktidar alanını genişletmiştir.
Peygamberin kızının evini yakmakla tehdit etmiştir. Hakkında bir çok uydurma hadis vardır.
Malesef bazı hatalarından dolayı bazı mezheplerce sevilmez.
hz. ömer savaştan kaçmış !!

he canım kaçmış ya... kaynak el hadid denen rafizi imam ? çok inandık canım...

her neyse diyeceğim odur ki caferi arkadaşlar mezhepçilik yapmayın kendi ameliniz ile savunun. islamı şahsiyetler üzerinden tartışıp politikleştirmeyin. siyasi islam sünni, şii hepimize zarar verir.

bunu yapmak hem bize hem size zarar verin onların yerine itikadi konulara yoğunlaşın. benim mezhebim senin mezhebini döver diyerek inançsız insanların ağzına laf vermek dışında bir şey yapmıyorsunuz.

aynı sözler benim gibi sünni olanlar içinde geçerli.
Adaleti Kılıç kadar keskin ve doğrudur Allah ondan razı olsun ! Peygamber efendimiz uğruna düşünmeden canını verebilecek kardeşlerinden biridir islama büyük hizmeti olmuştur Hz Ebubekir as dan sonra En üstün Sahabedir. Hz Ömer efendimizi Şiiler ( hepsi ) ve Aleviler ( Bir kısmı ) sevmez hatta Nefret ederler Allah hidayet versin !
sözlükteki şii yapılanmayı gözler önüne sermiştir.

ve yine sözlükteki azılı islam düşmanları da onlara destek veriyor, niyeyse hiç şaşırtmıyor insanı. sabahtan akşama kadar islama ağza alınmayacak hakaretler/ sövgülerde bulunanlar gelmiş şii lerle bir olup hz. ömer i kötülüyor.

görebilen için yeterli bir ölçü bu.
o dönem zagros dağlarında yaşayan kürtler hz ömer döneminin fetihleri sonrası müslüman olmuşlardı.
bilemiyorum kız çocuğunu istemeden de olsa diri diri toprağa gömdüğü söylenir ben inanmak istemiyorum buna din kültürü öğretmenine sormuştum bunu ilk duyduğum zaman o da o zamanlar cahiliye devriydi diye cevap vermişti.ne devri olursa olsun bu eylemi ancak şerefsiz kansız orospu çocuklarının yapacağını bilir onu söylerim.böyle mübarek yüce bir insan bunu yaptıysa benim gözümde bir hiçtir,cahiliye devri olması yaptığı şeyi meşru ya da haklı kılmaz,hafifletmez.

edit: yanlış anlayan salaklar illaki olmuştur hz.ömere küfür etmedim kız çocuklarını diri diri toprağa gömenlere küfür ettim.ayrıca hz. ömerin böyle bir şey yaptığına inanmadığımı da belirttim.
adaletiyle meşhur büyük halife.
onun tırnağı bile olamayacak adamların ettiği laflara bak.
büyük fetihler yapan islam halifesidir.
Kudüs te kendisini ağırlayan rahip 'namaz için kilisenin herhangi bir yerini kullanabilirsiniz' dediğinde. Şu tarihi cevabı veren 2.islam halifesi.

Ben şimdi burada namaz kılarsam benden sonra gelenler bunu adet edinir ve size burada rahat vermezler. Korkarım ki ibadethanenizi ele geçirmek için size zulmederler.
"geceyi aç geçirip kılıcına davranmayanın aklından şüphe ederim" diyerek gözümde iyi bir yer edinen adam.

şimdilerde her şeyimizi kapitalizme sattık, kılıcımıza sarılsak 50 yıl hapis yatarız.
Adaletiyle ön plana çıkan 2. Büyük halife.
hayran olduğum ve hz. hamza ile beraber en sevdiğim sahabelerden bir tanesi.
Adı adalet ile anılan büyük lider sahabe.
Adaleti ile bilinen hükümdar.
Adalet timsali, koskoca islam devletinin başı olmasına rağmen, yamalı hırka giyip taşın üzerine yatan bir mübarek evliyadır. Allah ondan razı olsun. Onun kadar bu gün emek verebilecek er kişi varmıdır bilinmez şu alemde islama.
"Kenarı diclede bir kurt aşırda koyunu adl-i ilahi sorar ömer'den Onu "
Adalet bu değil de nedir ?
hz muhammed'in son vasiyetini yazmasına izin vermeyen şahıs.
Çok adil olduğu için vergilerde haksızlık yaptığı gerekçesiyle öldürülmüş insan.
damadı peygamberlik iddiasındaki muhammed'in cenazesi üç gün bekleyeceği arabistan sıcağında ortadayken arkadaşı ebu bekir ile iktidar kavgası vermiş, kimi sahabeye hakaret edip taraftarlarınca öldürülmelerini istemiş adalet timsali, kendi valisinin kestiği cezayı beğenmeyip içki içmiş oğlunu kırbaçlamış. hadislerde sert mizacına vurgu yapılan ömer'in kadınlara olan tutumu kendisinden çekinen muhammed'in mucizesine mantık dışı kurallar olarak yansımış. halifeliğinde (634- 644) öldürülmeleri yolunda karar kıldığı kadınların bazılarını kayınpederi ali kurtarmış (muhammed'in amca oğlu 2. müslüman). tabi aynı ali henüz çocuk yaşta kızını altmışındaki ömer ile evlendirmekte sakınca görmemiş. bugün kendilerine mümin denilen kimseler kadınlara işkence yapmaktan geri kalmamış ömer'in muhammed'e katılmasından sonra devlet ve şahsi işlerinde farklı mumlar kullandığına ikna olurlar. şahsi kanaatim çarpık kişiligine rağmen kendisinden korkulması hayatta iken cennetle müjdelenmesini kolaylaştırmıştır.
''benden sonra peygamber gelseydi o ömer olurdu.'' methine mazhar olmuş şanlı sahabe.
ahiret'te şefaatine talibiz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar