bugün

müşkülün müşkül üstüne, problemin problem üzerine yığıldığı günümüzde, bütün problemleri bir kahve içme rahatlığında çözen hz. muhammed'e, beşeriyetin çok ihtiyacı vardır.

george bernard shaw
Sana muasır bir vücud olamadığımdan dolayı müteessirim ey Muhammed (A.S.M.)! Muallimi ve nâşiri olduğun bu kitab, senin değildir; o lâhutîdir. Bu kitabın lâhutî olduğunu inkâr etmek, mevzu ilimlerin butlanını ileri sürmek kadar gülünçtür. Bunun için, beşeriyet senin gibi mümtaz bir kudreti bir defa görmüş, bundan sonra göremeyecektir. Ben, huzur-u mehabetinde kemal-i hürmetle eğilirim.

Prens Bismarck
insanlar her şeyden daha fazla muhammed’e kulak vermelidir. diğer bütün sözler, onun karşısında boş sözlerdir.’thomas carlyle

’o’nun her sözü bir vecizedir.’prof.dr.h. mones

’o’nun davasında heyecanı asildi.’jane pelo

’o allah tarafından gönderilmiş bir hak peygamberdir.’aleksi lovazon

’14 asır geçmesine rağmen hz. muhammed bu zamanın tek rehberi,tek hidayet resulüdür.’raymons leronge

’ben şahsen hz. muhammed’in hayranıyım.’sosyolog v.d.eratsen

’bütün zamanların en büyük lideri muhammed idi.’prof.jules masserman

muhammed tarihte dini ve dünyevi açılandan en üstün başarıya ulaşmış tek kişidir.’prof.dr. michael hart

muhammed, hürmet ve saygıya fazlasıyla lâyıktır.tolstoy

hz. muhammed’i sevmeyenler onu yeterince tanımayanlardır.gibson

büyük islâm peygamberi yüce yaratıcının katına çıkıp onunla buluşmuştur. ben mirac’a bütün kalbimle inanıyorum.dostyoyevski

büyük liderlerin hayat ve karakterleri ile yapılan eleştiriler islam peygamberi için yapılamaz.b. smith

senin asrında yaşayamadığımdan dolayı çok üzgünüm ey muhammed. kur’an allah’ın kitabıdır. insanlık senin gibi bir kabiliyeti bir defa görmüş bir daha göremeyecektir. ben senin önünde hürmet ve saygı ile eğilirim.prens bismark

hiç kimse muhammed’in kurallarından daha ileri bir adım atamaz. biz avrupa milletleri medeni imkânlarımıza rağmen hz. muhammed’in son basamağına varmış olduğu merdivenin daha ilk basamağındayız. şüphe yok ki bu yarışmada kimse onu geçemeyecektir.geothe

hz. muhammed insan olması itibari ile bütün insanlık onunla övünür. biz avrupa’lılar 2000 sene sonra onun kıymetine ve hakikatine yetişsek en mesut ve en bahtiyar nesiller oluruz.shebol

ben bu hayret uyandırıcı insanın hayatını inceledim. benim görüşüme göre onu insanlığın kurtarıcısı olarak tanımamız lâzımdır.bernard shaw

türk kardeşime diyeceğim ki; senin dinin bana çok saygı değer bir din görünüyor... senin dinin çok asil.voltaire

i;nsan büyüklüğü hangi ölçüyle ölçülürse ölçülsün acaba ondan daha büyük bir insan bulunur mu?lamartine

herkesin itiraf etmekten çekindiği şeyi ben haykırıyorum. hz. muhammed hiç kimse ile kıyaslanamayacak kadar büyük bir devrimcidir.knema

kaynak
varlığın özü, aslı, hakikati "allah" ı bildiren, muhteşem insan.
'.... bunu söylemek ne kadar tuhaf olsa da benim için muhammedilik, haça tapmaktan mukayese edilemeyecek kadar yükseklikte duruyor. eğer insan, seçme hakkına sahip olsaydı, aklı başında olan her bir insan, şüphe ve tereddüt etmeden muhammediliği; tek allah'ın ve onun peygamberini kabul ederdi...'

(bkz: tolstoy)
bir alex değil
rıdvan dilmen
(bkz: ADAM izindeyiz).

ben.
allah ın söylediği önemlidir müslüman için. allah ey habibim buyuruyor gerisi bizi ilgilendirmez.
yerin göğün ve ikisi arasında kalanların rabbi olan allahın, kulu ve elçisidir.

Son peygamberdir. bu zamandaki ümmetinden kardeşim diye bahsetmiştir.

bizde seni resulullah kabul ettik ya muhammed!
efendiler efendisi, gönüller sultanı gayb aleminin bile tabi olduğu kainattaki tüm canlılara rahmet olsun diye gönderilen rahmet insanı hz. muhammet mustafa(s.a.v)'dir.
En güzelini yine yaradan söylemiş.

Sen olmasaydın alemleri yaratmazdım.