bugün

hz ali'nin oğludur. Annesi, hz fatıma şehit olduktan sonra hz ali'nin evlendiği fatıma'dır. Hz ali Hz fatıma'nın çocukları annelerini hatırlayıp üzülmesinler diye çocukların annesi anlamına gelen ümmül benin diye hitap ederdi. Hz ebulfazl aşkın ismidir kerbela'da kanının son damlasına Kadar savaşıp şehit düşmüştür. Kerbela'nın sancaktarı olduğu için alemdar ı kerbela denmiştir diğer bir lakabı çocuklara su taşıdığı için su getiren manasına gelen sekka-i kerbela'dır. Mezarı kerbela'da dır Allah şefaatine nail etsin.
sünni müslümanların pek tanımadığı aşk'ın simgesi kerbela şehidi. Bugün mübarek doğum günüdür. Kutlu olsun.
Sıffin Savaşı'nda hazreti Ali'nin as ' mın ordusundan bir genç çıktı meydana , yaşı 15'di , meydan okudu , Kim benim karşıma çıkacak, düşmanlar dalga geçmeye başladı, Muaviye Şam ehlinden yiğit olanını Çağırdı, adı ise şahzaın-babasiydı ve dediki , ey muaviye ben şam ehlinden bin atlıya bedel olarak bilirler. Onun için ben onun karşısına meydana çıkmam, Ama Çocuklarımdan birisini gönderirim onun için meydana. Ve yedi tane çocuğu vardı birincisini meydana gönderdi. Yüzü saklı olan genç onu öldürdü. Adam ikinci çocuğunuda gönderdi. Ondan sonra tek tek çocuklarını gönderdi, Ve onları da öldürdü.Şaazeniin babası kızdı. Kendisi meydana çıktıYüzü kapalı olan genç ona bir hamle etti, Ve onu da öldürerek Çocukların yanına gönderdi, Ve Muaviyenin ordusu ve arkadaşları Bu gencin karşısına meydana çıkmaya korktular Ve bu genç adam çadırına geri döndüğü zaman, imam Âli aleyhisselam onun yüzündeki örtüyü açtı.Ve herkes onu gördü ki, Beni Haşim'in ayı hazreti Abbas dı o.aleyhisselam.
bugün dünyayı şereflendirdiği gündür kutlu olsun.