bugün

sadri alışık'a göre;

su sesi
kadın sesi
para sesidir.

bence de öyledir.
çocukları oynarken dinlemek.
Yapacak hiçbir işim yoksa dışarıda hayatın akıp gitmesi sesi.
Stoya’nın sesi.
Kahveden yudum alma sesi. Ama yudumu alan bensem. Evet.
eski bir şarkının sesi.
semt ismi söyleyen bir kız sesi.
Değerli dublaj sanatçımız zeynep özden ayyıldız ın sesidir.
Sahildeki dalga sesleri.
semt ismi söyleyen bir kız sesi.
bebeğin gülme sesi, denizin dalga sesi..
hoşlanılan kişinin sesi.
Atış serbestten hemen önceki kurma kolunu indir komutu sonrası random inen kurma kollarının metalik şıkırtısı.

Zırhlı araç paleti sesi.

Unimog’un aragazı.

Yivsiz tüfeklerde yere düşen kartuş sesi. Hele bir de zemin sertse üffff. Ağırlık merkezinden dolayı önce metal dip tablasının yere değerken çıkardığı metalik ses, akabinde çarpmanın ivmesiyle momenti değişen kartuşun plastik tarafının kof tınısı ve bu ikisinin azalan bir lineer doğrultuda ritmik tekrarı.

Artık uçaksavardır, biksidir, mg3tür, fn’dir hiç farketmez hemen her türden mayon şeritle beslenen ağır silahtan atış esnasında metalik yüzeylere çarpan mayonların sesi, bana ksilofon sesi kadar lirik geliyor o ses.

Son olarak; infinity, korth, Cabot ve sig p210 gibi tabancaların sürgü manüple sesi.

Anlayamazsınız!
Bana artık hiçbir ses huzurlu gelmiyor.
ilk sırada yanan odunun çıtırtısı gelir. Net.
dolar sesi.
Irmak sesi
Rüzgar uğultusu
Bebegin çıkarmış olduğu sesler.
Deniz dalgalarının sesi, sıkıldığımda ya da üzüldüğümde bu yüzden sahile gidip kafamı dinliyorum.
Şu an için bu https://www.youtube.com/watch?v=tBfwqs1wiZQ
Şimdi size çok tuhaf gelebilir ama çamaşır makinası sesidir. Uykum yoksa bile uyurum, huzurla dolarım. Manyak mı bu ya demeden önce deneyin arkadaşlar, şimdiden iyi uykular.

Not: işyeri, okul gibi ortamlarda denenmemesi tavsiye edilir.
öncelikle doğal seslerden ziyade sanatçılara değineyim dedim. Çocukluğumdan beri ilhan irem'in sesini duymak huzur verir. Keşke şu anda daha fazla duyabilsek ama kayıplarda kendisi.
Sessizlik.
geceleyin etraf sessizken okyanus dalgalarının kıyıya vurma sesi.
aşık olduğun kişinin sesi.
Ağaçlardan gelen rüzgarın uğultusu.
https://youtu.be/Gzj2K-0Iky4

(bkz: kabak kemane)