bugün

idealist gençlerin hukuk sevdasının mevcut bulundukları ülkedeki hukuk algisinda yeri olmadığını anladıktan sonraki kacışı ve B planı bulma durumudur.
Bir boş bakış, bir yarım gülüş...
muhtemelen bu sene işleyeceğim HAKLI fiil.
muhtemelen diyorum çünkü nasıl yapacağımı bilmiyorum. zira merkezi puanla yatay geçiş yapayım desem bunu yapabileceğim okulların bölümlerinde birer kontenjan var sadece. yani bu geçiş olayı bir kesinlik kazanmıyor. hukuk fakültesindeki kaydımı dondurup üniversite sınavına bir daha hazırlanmak kesin çözüm evet ancak o zaman da zaten ilkokuldan beri gördüğüm dersleri, yök derslerini, yeni bir bölüm kazandığımda yeniden alacağım. kafam çok karışık arklar.
fakülteyi bitirmeye sabrı olmayanların yahut fakülte bittikten sonra sabrı da bitenlerin ve mesleğinde verimli olamayacakların yapması gerekendir.
avukat olmanın günümüz şartlarında bakkallık mesleğine eşdeğer bir meslek olduğunu erken görebilen akıllı şahıs hareketi.

gidin mühendislik okuyun bu su ürünleri mühendisliği bile olsa okuyun. ben şu dünyaya bir daha gelsem kesin mühendis olurdum.
inşaat mühendisliği veya mimarlık bölümlerinden birine başlanacaksa mantıklıdır.
görsel
Keşke sabire de bıraksaydı zamanında.
Büyük hatadır.
Tıp için bırakan vardı. Kazandı da kendisi, adına çok mutluyum.
itiraz ediyorum sayın Kırlangıç!
Ahmet kendine gel evladım.
Abi oraya kadar okumus un be bırakmak iyi olmaz.
bende adalet bölümünü bıraktıydım çok zor dersler napak.
türkiye'de yaşadığını farketmiştir.
Bir tıp fakültesini bırakmak değildir.
Bir tıp değil sonuçta.
hukuk fakültesi de kim aq.
"who the fucking is law faculty?"
4. Sinifta birakmamasi gerekir.
Saygı duymak lazım tabi ama ben gıcık oldum .
Bu nasıl bi lüks? :D
Eğer gerçekten istediğin hukuk okumak idiyse sakın hayalinden vazgeçme. insan hayalsiz yaşayamaz.

Yok değil idiyse de; önce hayalin olan mesleği bul. Ardından yine hayaline kavuşmak için çabala.