bugün

htc'nin facebook için özel olarak ürettiği qwerty klavyeli şirin telefonu.
türkiye'de var mı bilmiyorum, ama ilk fırsatta almaya çalışacağım. arayüzleri çok güzel, ekran biraz küçük olsa da, dokunmatik.
telefonun sağ alt tarafında facebook logosu taşıyan ufak bir tuş var.
görsel
bu tuş sayesinde istediğiniz fotoğraf, video ve daha onlarca şeyi facebook'ta paylaşabiiyorsunuz.
facebook sohbeti de en güzel şekilde kullanabiliyorsunuz:
görsel

donanımsal özelliklerine gelecek olursak, 5 mp led flashlı kamerası var. 64.6 mm genişliğinde, 114.4 mm uzunluğunda ve 10.7 mm kalınlığında.
ekran 2.6 inç, 480x320 pixel.
ağırlığı pille beraber 120 gram.

ayrıntılı bilgi: http://www.htc.com/tr/pro...chacha/specification.html http://www.htc.com/tr/product/chacha/overview.html

edit: reklamcı felan değilim lan...
Klavyesi on numara olan telefondur. Başta ekranı küçük gelir ama alışmak uzun sürmüyor. küçük butonlara nokta atışıyla tıklayabilmenize olanak sağlayan gayet süper dokunmatiğe sahiptir. Bu noktadan sonra asıl sorun o buton niye karınca gibi ? çünkü ekran küçük mınakoyim.
Aslinda sadece facebook telefonu olmayan telefondur. gorilla glassa sahiptir. Klavyesi son derece rahattir. Android rahatlığını sonuna kadar yaşatır. Tek sıkıntısı hafızadır maalesef. Bilgi almak isteyenler bana ulaşabilir.
yaklaşık 1,5 ay önce aldım. Go power master ile şarj sorununu çözebiliyorsunuz. Androidlerin bütün programlarını çalıştırıyor. Tek sorun hafıza sorunu ki ona da zamanla çözüm bulabiliyorsunuz. Şunuda söyliyim Blackberry'nin eline verir bu telefon. Aynı zamanda iOS ANDROiD modeline sahip.
Dans edebilen telefondur.
Kullandığım en iyi telefon denilebilir. Her türlü uygulamayi rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Klavyeside denildiği kadar var. Ekran küçük gibi ama kalibresi sayesinde pek sorun teşkil etmiyor. Fiyatida gayet makul. Alıcılara tavsiye edilebilir.
gayet kullanışlı hoş görünümlü bir telefon. fiyatıda bu aralar indirimde.
üstüne az daha para koyup çok daha iyi performans sağlayabilen telefonlar alınabilecek telefondur.
hafıza problemi dışında gayet kullanışlı bir telefondur. ekranının küçük olması normal karşılanmalıdır zira bu klavyeli telefon sınıfındadır. full dokunmatik değildir. bir dezavantajı da şudur görüntülü konuşma olayı operatör üzerinden yapılmamaktadır.
not: şahsen ben görüntülü konuşmayı bulamadım yapabilen varsa ulaşsın.
Hafıza sorununu bir türlü çözemediğim telefondur. Root atmadan bir yol arıyordum buldum da ancak şöyle bir problem var HTC Sync bu telefonu görmüyor! Ayrıca HTC resmi sitesinde utanmadan bunu yazmış bir de dalga geçer gibi cihazın içerisine sync setup ı yerleştirmişler. Bu soruna bir çözüm üretebilmiş bir arkadaş varsa her türlü yardım ve yataklığa açığım.
kapanma sorunuyla bana sinir krizleri geçirten telefondur. şeytan diyor vur duvara.
allah kahretsin bu telefonu.
dünyanın en gereksiz telefonu. öyle bir arka kapağı vardır ki açmak imkansız efendim o nasıl bir güç istiyor öyle en sonunda bi yere çarpasınız gelir.
dünyanın en en gereksiz telefonu. hafıza problemi mi desem şarj problemi mi desem.. insanı sinir etmekte birebir ne doğru dürüst bir program indirebiliyorum ne şarj aletsiz gezebiliyorum yarım saatte full şarj bitiyor telefonu elinize aldığınızda. insan eline almaya korkuyor telefonu. arka kapağından zaten hiç bahsetmiyorum ondan geçen gün bahsetmiştim bir de şimdi ona sinirlenmek istemiyorum.
yaklaşık 1 senedir kullandığım telefonum. android 2.3'ün üzerine çıkamaması, dahili hafıza sorunu insanı sinir hastası eder. geçenlerde klavyesi bozulduğu için servise göndermiştim, bu sefer de şarj soketi bozuk bir şekilde geldi. mesaj yazmak için inanılmaz kolaylık sağladığı için bu telefona kıyıp kıymama konusunda son derece kararsızım. ama yeni almak isteyenlere tavsiyem alınmaması gereken bir cihazdır.
hafıza problemini root olayıyla çözebileceğiniz telefondur. bunu halledince inanın tadından yenmiyor.

root için yardımcı olabilirim.
şekli şemali güzel klavyeli akıllı telefon modeli.
ilk zamanlar güzeldi iyiydi falan
ama artık miyadı dolmuştur ve hafıza-bellek problemleri cana tak dedirtmiştir.
özellikle google play store gibi bu telefon için yüksek bir boyuta sahip uygulamanın androit market'in yerini alması ve kullanım zorunluluğu
bu modelin ölüm fermanı olmuştur.
iki tane ekstra uygulama ve fotoğraf yüklediğinizde bile iptal olan telefondur.
hayatımda gördüğüm en yavaş telefon.

bi kere tasarım bok gibi. hesap makinesine tasarım ödülü vermişler resmen.

şarj yarım saatte yarılanıyor hem de en iyi batarya en iyi şarj makinesi olmasına rağmen.

uygulamalarda çok donuyor ve telefon hafıza kartsız resim çekmiyor.

ön ve arka kamera berbat.

telefon hafızası çok az 25mb' dı sanırım.

telefonu sabah takıyorum şarja akşama anca doluyor.

durduk yere kapanıyor ve bataryayı çıkarıp tekrar takmadan açılmıyor.

telefonun ekranında bulunan home tuşuna 10 kere basmadan çalışmıyor.

tuşları siliniyor ve ses aç/kapa tuşu içine çöküyor.

tek iyi yanı ise flaşın kalitesi ve ekranı.
ekran parmağın rahat kayacağı şekilde tasarlanmış ve onca düşmesine ve benim sert yumruklarıma rağmen hala tek parça. ancak çiziliyor orası ayrı.

kısacası verilen paranın 1 000 000 000/1' ini bile hak etmeyen rezalet bir telefon.
Kesinlikle alınmaması gereken berbat telefon.