bugün

er kişinin hoşlandığı kızla mesajlaşması durumudur. insana her mesajda "acaba" dedirten bir maratondur.
telefonu tuvalette bile yanından ayırmamaya sebeptir.
mesajın ne zaman geleceği belli olmadığından, devamlı gsm hattında kontör bulundurulması gereken durum.

edit: kullanılan gsm hattının kontörlü ( ön ödemeli ) hat olduğu baz alınmıştır.
bazen abartı olabilir. kıza mesaj yazmak için telefonu tuvalete dahi götürmek gibi. sonrasında şu mesajlaşma yaşanır:

k: merhaba ne yapıyorsun?
e: canım ben de şimdi tam seni düşünüyordum mesaj atacaktım. *
hoşlanılan kızla mesajlasamayıp envai çeşit aşifteyle mesajlaşmak vardır ki insanı kendine sövdürür, insanlardan soğutur...
yazılan harflerin şekil uyumunun dahi dikkatlice incelenerek gönderilmesidir...
her kelimeden birer anlam çıkartılır. onlara bir anlam yüklenir.

-cnm napıyorsun, ben sizin oralara gelcem yarın.
+* hadi ya niçin gelceksin istersen aliim ben seni.
-yok ya ben cezmiyle tiyatroya gidcem de..
+* iyi madem git.
-hmm bozuldun sen?
+yok ne bozulcam ya ii eğlenceler size ahaha. *
-hadi ya öyle mi? ben de kıskanırsın diye düşünmüştüm. cezmi ile gitmicem biyere, bir deniyim dedim. yanına gelecektim. neyse iyi geceler.
+şey, ben öyle demek istemedim. * *
özellikle hoşlanılan o kişi kankaysa eyvah ki ne eyvah olası durumdur.her canımıniçi bitanem gibi kelimede için okşanmasıdır. (bkz: yazık Allah kimseleri benim yerime dusurmesin)
atılan mesaja cevap gelmesini beklerken zaman geçmek bilmez. bu süre içerisinde yanlış bişey mi yazdım diye insan şüpheye düşer, mesaj tekrar tekrar okunur.
hoşlanılan kızla mesajlaşmak iğrenç bi şey olsa da engel olunamıyor. kızın bir de sürekli umut verme durumunda olması ;ama kesin sonuç vermemesi çıkmaza sürüklüyor durumu oooff ne sancılı iştir bu ya,elinde de değil ki kişinin.
hatun er kişiye karşı boşsa sırf ilgi açlığından mesajlaşır.

(bkz: kendimden biliyorum)
hayt m nr dsn glymde br z dlş ım gibi saçma sapan mesajları okumak zorunda kalmaktır.
(bkz: hoşlanılmayan kızla mesajlaşmak)
(bkz: nefes alsın yeter)
mesajların içeriğinde bolca smiley bulunmasıdır.
(bkz: umut fakirin ekmegi)
her atilan mesajda bir ima bulunur, karsidan gelen her mesajdan olumsuz bir cikarim yapilir. en sonunda buraya kadar gelir* ve mesaj atmaktan vazgecilir fakat bir sure sonra yine ayni sey yapilir.**
konu tamamen arkadaşlık boyutunda olsa bile sizi heyecanlandıran olaydır. hele bir de bu şahsa 6 yıldır aşıksanız sizin için daha değişik bir boyuttadır olay, her harften, karakterden, boşluktan, ifadeden bir anlam çıkartmaya çalışırsınız ama nafiledir.
çok gariptir. hoşlanan kişi mesajına cevap aldığında genelde şapşal bir gülümseme içerisindedir. yazdığı mesajı sürekli düzeltir, siler, tekrar yazar, siler, tekrar yazar gönderir.*
Çok tefarruatlı bir bölümdür. amaçlara göre depar atılarak yada tadını çıkartarak geçmem mümkündür tabi.
Kontörlerin su gibi gittiği, faturalı hatların ay sonunda ne kadar gelebileceğini düşünmeden şuursuzca yapılan aktivitedir.
Ay sonunda aklın başına gelmesiyle birlikte "ah ulan ben ödetmezmiyim şimdi bunu?" diye serzenişe olan kısımdır.
karakterlerin, simgelerim, imgelerin, işaretlerin hissedilenleri anlatmaya yetemeyeceği durumdur.
insanı garip bir hale sokan olaydır. sevinirsiniz çok fazla, içiniz kıpır kıpır olur ama bilirsinizki o sizin için öyle düşünmüyor. işte burda bir hüzün çöker yüreğinize tarifsiz bir şekilde. çok yakınım diye düşünürsünüz ona çok yakınım bir mesaj kadar yakın işte burda tekrar gelir o hüzün çünkü çok uzaksınızdır aslında. mesajınızı yazarken acaba hislerimden bahsetsem mi diye geçer içinizden ama yapamazsınız bir mesajla söylenmez çünkü. sadece doğal arkadaşça bir cevap verirsiniz içinizdeki tarifsiz duygular eşliğinde.
aşık olduğum, hayallerimi süsleyen bir hatunla ilk mesajlaşma anımı hatırladım. hatun kişi mesaj atmıştır, (iki gün önce görüşmüşüz ben aman bi sakatlık olmasın ilişkiye sağlam başliim ağırdan alalım diye düşünüp aramadım hiç kızı)

-"nerelerdesin öldün mü?"

lan ne yazsam etkili bişiler olsun falan diye düşünürken epey zaman gemiş en son hatun sıkılıp aramıştı...zordur aşık olduğun kişi ile mesajlaşmak..hey gidi günler...ne kadar da safmışız o zamanlar... (bkz: masumiyeti kaybetmek)
Zaman kaybı.
hoşlanılan kişiyle kanka olma eşiğine dikkat edilmesi gereken uğraştır.
kızı tanıdıktan hemen sonra numarası alınır. bir süre mesajlaşılır ve sonsuza kadar devam eder. siz platonik takılırsınız, sevgili olursunuz, sevgili olup da ayrılırsınız, kuzenleriniz çoluk çocuğa karışır, ekinler dize gelir ama siz hala mesajlaşırsınız. eğlencelidir, en azından mesajları peşi sıra okuyup cevaplayınca. sonrasında uykusuz kalırsınız biraz, belki leylalaşırsınız. uzatmıyorum daha fazla; bu böyle devam eder, herkesin tahmin ettiği gibi işte.

fakat şu dikkatinizi çekebilir; hanım kıza atılan mesajla size gelen mesaj arasında bir tuhaflık vardır. siz neler neler yazmışsınız, o konuyu değiştirmiş, iltifatları üstüne almamış, kısa kesmiş falan filan. ha o zaman bir bokluk vardır. mesaj atmak iyi hoş da bulanık suda balık avlamaya da gerek yoktur. siz fazla kaptırmazsanız, durumun önüne geçebilirseniz ne güzeldir. ama aksi durumda size geçmiş olacaktır ve geçecektir de.