bugün

aynı adamlar "filistinde direnişçiler taş atıyor israil kurşun atıyor" diye ağlıyorlar aynı zamanda. allahı para kabesi amerika olan bşr köpeğe dönüşünce insan işte böyle ikilemlere de düşer. bu kampanya da onurlu bir ölünün ardından onu karalamak için tutundukları son penis pardon daldır.

neyi savunduğunuz belli olsun azıcık be. insanlıktan nasibinizi alın.
aynı kişinin polise taş atarken de görüntüleri var polisle uzlaşmaya çalışırken de. şimdi olayları kronolojik sıraya koymaya çalışırsak iki ihtimal karşımıza çıkıyo.

birinci ihtimal: eylemi yapan grup şiddete başvurmadan hükümeti protesto ediyordu fakat polis grubu dağıtmaya çalıştı, metin lokumcu'nun olayları yatıştırmaya çalıştığı görüntüler de bu anlara tekabül ediyo. fakat sonra birden olay alevlendi polis şiddet kullanmaya protestocular da taşla karşılık vermeye başladı ve metin lokumcu'nun taş attığı görüntüler de bu anlara tekabül ediyo.

ikinci ihtimal: metin lokumcu durduk yere polisin hiçbir müdahalesi olmamasına rağmen polise taş attı sonra da nedense birden yumuşayıp gidip polislerle arayı bulmaya çalıştı.

metin lokumcu'nun başta olay çıkmasın diye uğraşması fakat polisin şiddete başvurmasıyla metin lokumcu'nun çileden çıkmasının ikinci ihtimale göre çok daha mantıklı olduğuna aklı mantığı yerinde her birey kanaat getirebilir. yani şu durumda metin lokumcu "durduk yere polise taş atan anarşist terörist" olmaktan çıkıyo, ki zaten durduk yere polise taş atması da ölmesini gerektirecek bir şey değil ama görünen o ki memlekette hala kendisiyle aynı görüşü savunmayan insanın ölümünü "geberdi iyi oldu" diye karşılayan insanlar var. ya ben lan neyse bir şey demiyorum.
(bkz: siyasiler seks yaparken görüldü)
olay nasıl başadı haberiniz var mı? tayyip'i protesto etmek için herkes bi alana toplandı, halkevlerinin pankartı asılına polis bi anda müdahale etmeye başladı. sonrasında olan oldu. pols asayiş diye jop sallıycak, biber gazı sıkacak, halk rahtsız olduğu şeyi pankarta yazınca terörist olacak. bsg.
ögretmen üzerinden siyasi malzeme çıkaran piyoncuları zor durumda bırakmış durum.

hopa'da taş atanlar eşkıyadır bu ögretmende dahil.
şehir terörünü uygulamalı göstermiş.
o insanin neden tas attigini -ki atiyorsa; neden bagrindigini neden polisle catismayi goze aldigini anlayamazsın.. sanırsın ki o adam provakatör işi gücü demkrasiyle, belki de ergenekon'cu, israil'le soros'la anlasma yapmis, cok büyük kazanımlari olacak, küveti sütle doldurup, götüne buzlu badem sanacak..

oysa ki tek istedigi daha fazla adalet, daha fazla özgürlük, daha fazla insani hak, belki de sadece yıllardır yasadiği toprakta akan o derenin sırıltısı..

ama anlamazsin; cünkü sen hep sana verilene sükrettin, beynini körelttiler hep efendilerin olsun diye ve icinde bulundugun köhne düzenin şakşakcılıgını yaptin..

(bkz: anarsizmin küfür oldugunu zanneden darbe magdurlari)
you tube kaynağından izlediğimiz videonun altına 'gebersin, haketmiş zaten, polise saldıran vatan düşmanı' mealindeki yorumlardan sonra anladım ki; bahse konu şekilde yorum yazanlar ile dfne joy'un ölümünden sonra 'çıplakmış zaten, evli barklı kadının ne işi var elin herifinin evinde, alkoliğin tekiydi zaten!' diye yorum yapanlar aynı insanlar... olaylar değişiyor, insanlar ölüyor ama kafalar bir türlü değişmiyor... maksat üzüm yemek mi bağcı dövmek mi? taşlandık ey halkım, unutma bizi...
islam peygamberi muhammet bile zamanında taşlanmışken ve bunu sineye çekip karşı tafafı dinlemek yolunu seçmişken, tayyibi taşlayan öğretmen ne güzel öğretmendir dedirten görüntülerdir. kimse tayyibe gül bahçesi vaad etmedi. taş da yiyeceksin küfür de. beceremiyorsan defol git.
birisinin ölümüne sevinmek için neden arayacak kadar allahsız değilim iyi ki.

kamuoyununda absürt tepkiler uyandıran görüntülerdir azizim...
insanın inandığı değerler uğruna mücadele edip ve bu yolda ölmesi şehitlik mertebesi, kim olursa olsun ne yapıyor olursa olsun. o polis gaz bombası sıkarken öldüğünde şehit, bizim ilim dağıtan hocamız atınca terörist.
o öğretmenin şehit filan olmadığının göstergesidir, şehitlik lafını bu kadar düşürmenin alemi yok, polis görevini yapıyor, o öğretmen napıyor sorması ayıp, sen orada eline taşla sopayla gelmesen polis sana napsın, ben hayatımda hiç polisten darbe yemedim çünkü polise taş atmadım. senin karşında yunan askeri yok ki, bu devletin polisi var, hem senin derdin ne, başbakanı sevmiyorsan sandıkta oyunu vermezsin, bu şiddetin anlamı ne? derdini şiddet olmadan anlatamıyor musun, klasik sol militaristler, zaten bunların geninde var anarşi bişey diyemiyorum.

ama sen elindeki taşı polise atana dava adamı gözüyle bakarsan güneydoğuda polise taş atana edecek lafımız kalmaz, polis napsın amk, ordaki polis memuru napsın dostum söyler misin, amirine karşı mı gelsin, söyle ya, napsın söyle? kafasına taşı yesin otursun mu, o taşı atan ipne çocukları haklı da o taşı yiyen emir kulu polis memuru haksız mı?
Bizzat imamın ordusu tarafından katledilen yiğit devrimci bir eğitimcinin ölüsünden bile korkuldugunun kanıtıdır . Devletin polisi öyle mi ? Derelerine, ekosistemine sahip çıkan insanların üstüne cevre illerden topladığın ordunu Salacaksın sonra da taş attı , bik bik .devletin kimler için varolduğunu aklına bile getirmeyen güç sevdalısı yavsaklar , halkın cocuklarının katledilmesini böyle meşru görüp katlı vacip ilan ediyorlar iste . imamın tebaası olmak böyle bir şey zaar .
bazı arkadaşların oradaki polisin yasa dışı militan örgüt olduğunu filan sandıkları olaydır. dostum sistem ve yönetim senin elinden gidince o sistemin tüm parçalarını gayri meşru ilan ederek bir yere varabilir misin? polis imamın ordusu, başbakan zaten vatan haini, bi siz iyisiniz amk. bu memlekette kendini hep haklı gören polise taş atsın sonra da dava adamı olsun, neymiş ekosisteme sahip çıkıyormuş, senin mantığınla adam gider kafasına göre cinayet işler sonra da ben memleketin huzurunu sağlıyorum diyebilir, eline taş alıp polise attın mı senin hiç bir meşruluğun kalmaz, senin taş attığın kişi devletin polisi, amirinden emir alan kişi, senin benim gibi insan, o polisi hayatında görmemişken imamın ordusu yaptın, senin öğretmeni masal kahramanı yaptın, kendinden başka herkes kötü değil mi?

bu ne tehlikeli bir zihniyettir, taş atan adam haklı bulunuyor, normalde haklı bulunmaz, ama iktidarda ak parti var ya, hükümete bağlı olan tüm kurumlar bu saatten sonra düşman öyle mi? ekosistemi korumak için başbakana saldırmak mı gerekiyor, al işte korudun ekosistemi, hem canından oldun, hem de polisleri yaraladın, senin ekosistemini s...yim. ölünün arkasından konuşulmaz deyip durmayın, bazı tipler ibret olsun unutulmasın diye konuşulmalıdır. nedir bu solcuların ulusalcıların saldırma merakı ya, düne kadar yumurta atıyolardı hadi neyse diyoduk şimdi taşa döndüler, saldırmadan insan gibi bişeyi izah etmeyecek misiniz siz?
taş attığı şeye göre değer kazanan öğretmendir.eğer akp ye atıyorsa kahraman chp ye atıyorsa terörist.

şimdi tekrar diyorum bu apo hapisten kaçıp tayyibi öldürse onu başbakan yapmaz mı bu chp liler?
videonun altında okumuş olduğum yorumlar nasıl bir ülkede yaşadığımızı açıkca yüzüme vurmuştur. bu nasıl insanlıktır anlamıyorum. polise taş atmış olduğu için bir insana gebersin diyebilmek nasıl bir vicdandır. bu düşüncedeki insanlar var oldukça daha çok canlar yanacaktır.
şehit olmak için savaşa düşmana karşı eylemler gerçekleştirmenin gerekmediğini, insanın uğruna inandığı ve emek harcadığı şeyi için canını vermesi bilmeyenler, bu olaya çirkeflikle yaklaşarak bazılarının itliğini yapmaktalar, peki ama neden?

-bdpli o. çocukları hatta milletvekilleri polisleri taşlarken birşey olmaz, tokatlarken birşey olmaz da bir yurdumun insanı ülkesinin halini görüpte içi geçirmektense almış bir taş atmış haklı olarak çok mudur?

-akplilerde chpliler artık kürt köpekleriyle aynı tasmaya bağlanmışlardır, yazık yazık!
birincisi, o adamın protesto hakkı var ama devletin bizim vergilerimizle aldığı araçlarına, bizim vergilerimizle maaşını verdiği polisine taş atması demek bize taş atması demektir.

ikincisi, bu adam taş attığı için öldürülmedi. lan bu adam öldürülmedi ki! gaz bombası vücudunda ters tepki yaptı ve kalbi buna dayanmadı.
türkiyede polislerin silahı geçtim copu bile kullandığını göremez oldum ben. anca su anca gaz.

hala ne öldürmesinden bahsediyor bu gençler allah aşkına?
o videonun altına yorum yazılanları okudukça akplilerin ne kadar pislikleştiklerini görüyorum. allah belanızı versin ki bu millet sizdende sizin zihniyetinizdende kurtulsun pislik herifler.
"türkiyede polislerin silahı geçtim copu bile kullandığını göremez oldum ben. anca su anca gaz." diyen arkadaşa; çok değil 1 hafta önce polis panzerinin üzerine çıkıp elindeki dandik plastik sopayla polisin taş gibi kalkanına vururken* görüntülenen ve "polise saldırdı terörist anarşist" diye yorumlanan dilşat aktaş'ın polisler tarafından takip edilip yakalanınca "o sen misin lan gel bakıyım buraya" denilip alınıp öldüresiye dövülerek kalçasının kırıldığını hatırlatmayı borç bildiğim başlık.

aynı emniyet teşkilatının polisi dur ihtarına uymadı diye adam öldürdü, eyleme katıldı diye hamile bir kızın karnını tekmeleyerek çocuğunu düşürmesine neden oldu ve daha niceleri. ve bazı insanlar hala polisi melek gibi görmeye devam ediyor.
--spoiler--
canı cehenneme provakatör hain.
--spoiler--
şehir eşkıyalarının ve eşkıyalığı savunanların palavralarını ortaya çıkaran görüntüleri çekenin eline sağlık. görüntüleri görünce iktidara ve polise küfrederek konuyu değiştirmeye çalışanları da boşverin. yazık olan sadece bu eşkıyalığın, taş atanlardan biri bile olsa, koşturmacaya dayalı kalp krizinden kaynaklansa bile bir cana mal olması. bu adamlar kendi çetelerine mensup bir kişi kendi isteğiyle bungee jumping yaparken heyecana dayanamayıp kalp krizinden vefat etse onu da masum bir insana devlet faşizmi diye yutturmaya çalışırlardı ya neyse.
beyin felci ile yaşayanlara göre, taş attığı için ölmeyi hak etmiştir.
hükümet yandaşlarının ne kadar bayağılaştığını göstermektedir. yıllarca devleti için hizmet etmiş bir öğretmeni dağa çıkan peşmergeyle bir tutan zihniyet, o peşmergeler polise molotof atarken ve polis bunun için hiçbir şey yapmazken neden susarlar acaba diye sormak gerekir. çok yazıktır.
ee peki taş atanların hepsi ölüme mü mahkum olmak zorunda. bir gerizekalı böyle düşünebilir. ancak az çok akp, mhp, chp diyebilen, hopa'nın nerede olduğunu tahmin edebilen birisi ortalama bir zekadadır. Demek ki sorun zekada değilmiş. bir de sülalenin zekasına bakmak gerek, faşizm genleri oradan gelmiş te olabilir.
güncel Önemli Başlıklar