bugün

eş cinsel.
(bkz: gay)
hemcinsleriyle ilişki yaşayan cins.
hemcinslerine cinsel yönelim duyan kişi. Psikiyatride hastalık tanısından 50 yıl kadar önce çıkarılmıştır. tedavisi yoktur ve söz konusu değildir. Tercih meselesi de değildir, ama farklı olduğu için insanlar homoseksüellikle "ilgilenmek" değil "uğraşmak" eylemini tercih ederler.
bir tür seksüel çekişkidir.
kısaca homo olarak itham edilirler.
homoseksüelliğin sebebi testerojen hormonunun az salgılanması değildir. Bu hormon bir homoseksüelde de normal bir erkekte de aynı oranda salgılanır. sadece küçükken yetiştirme sırasında anne babanın tutum yanlışlıklarından kaynaklanır.
mesela aile kız çocuğu olmasını çok istedi. ama oğulları oldu. oğullarını da kız çocuğu gibi giydirip ona o şekilde davranıyor ya da baba erkek çocuğuna şevkatini göstermiyor, onunla ilgilenmiyorsa ve yahut babanın oğluyla arası açık sürekli kavga halindeyse erkek çocuk da bunu kimseyle paylaşmaz ve davranış bozukluğu ortaya çıkar. dolayısıyla da homoseksüellik eğilimleri artar çocukta. kızlarda bu durum pek görülmez. çünkü kız çocukları birçok şeyi annesiyle paylaşırlar.
Aklını ve iradesini yitirerek sapkınlığa düşen ve hemcinslerinden hoşlanan zavallı insanlara verilen isim.
tarih boyunca belli bir kesimin, parçası olabilmesine hak tanınmış grup olarak adlandırılabilir. kural koyucuların kendi ulaşabilecekleri zevkler, başkalarına yasak-günah olarak empoze edilmiştir. kısacası bu zevki ve tercihleri tekel altına almak demektir.

-herkes eşcinsel olursa ben ki dünyanın hakimi kral 3. kesekağıdı orduma yeter sayıda askeri nereden bulacağım? yaz mattacığım, markoscuğum, lukacığım, yuhannacığım; eşcinsellik yasaktır, yapan hem dinen hem de yasal olarak cezalandırılır. ayrıca bize serbesttir, üstelik ben ki haşmetli 3. kesekağıdıyım, bu zevki ancak ben tadabilirim. yaz, daha bitmedi, anal ilişkide bulunmanın cezası da 69 kırbaç. sadece üreyeceksin, sana zevk mevk yok. Asker lazım yaah!

eh şimdi nüfusu azalan almanya, rusya vb ülkelerin yasakoyucuları "önden yap, üzerine bir de çocuk yap al sana şu kadar para" demiyorlar mı?

Sanılanın aksine davranış bozukluğu da değildir, herkesin hırsız olduğu bir habitatta hırsızlık yapmamak davranış bozukluğu olabilirdi aksi taktirde, ama değil. Anormal bir durumdur, çünkü toplumun bütün çabalarına, yönlendirmelerine rağmen herifçioğlu ibne olmuştur, bu da toplum için zararlıdır, devletin ve milletin bekası için zararlıdır. Ama "hastalıktır, kötüdür" denemez. Herkes koyun olacak diye bir şey yoktur. Üstelik normal olan doğrudur diye bir şey de yoktur. Ezberler bozulabilir.

Bir heteroseksüel erkeğin de ibneliğe karşı olması anlamsızlığın ötesinde, öküzlüktür. Madem senin için hayat cinsellikten ibarettir ve sen homoseksüelliğe karşısındır, erkekler zaten kadınlar karşısında senin rakibin olması münasebetiyle, ibne olmalarından güzel ne vardır? Bir kişinin ibne olması, iki rakibi eksiltir. Bulunduğum ortamlarda, verdiğim konferanslar neticesinde her yüz kişiden altmışdokuzunu ibneleştirmeyi başarmışımdır. Sözlük için hayırlı olsundur.

Yıllardır avuçlama eylemine taraf olanların en büyük homofobik oldukları düşünüldüğünde, bu davranışlarının arkasındaki gerçek şudur: Henüz heteroseksüel olduklarını ispatlayamamışlardır, bu da kendilerinden şüphe etmelerini doğurur. Bu kişinin kendine itiraf edebileceği bir gerçeklik değil, altbenlikte vuku bulan bir durum olup ancak benim gibi uzman kişilikler tarafından saptanabilir. Heteroseksüel olup olmadığını gerdek gecesinde idrak edebilen erkeklerin oranı hiç de azımsanmayacak seviyededir. Bu nedenle devletin örtülü desteğiyle genelevlere dokunulamaz, zira birer heteroseksüel üretim çiftliğinden başka bir şey değillerdir.

Kadınların homoseksüelliğine geçilirse, geçmeye gerek yoktur, çoğu zaten biseksüeldir, ya da heterodur ama müsaittir. Bu olsa olsa threesome ortamı doğurur, ki bu senin için kötüyse ibnesindir zaten, de heyde.
seri eksi oy veren şeysi.
(bkz: homofobi safsatasi)
(bkz: eşibne)
kimi zaman "en hetero benim" diyenden daha sert bir kıvamda olan insanlardır. kodu mu oturturlar. medyanın yıllardır "kadınsı" insanları homoseksüel olarak tanıtması sonucu böyle bir anlayış vardır. ancak birçok homoseksüel erkeğin heterolardan bir farkı yoktur. kendilerini gizlemek zorunda oldukları için kimsenin haberi yoktur gay olduklarından.
** iddia edildiği gibi genetik olmayan (genetik olanlar doğuştan çift cinsel organla doğarlar ama bir tarafa daha yatkın olurlar..daha yatkın oldukları cinsiyete, çok küçük yaşlarda kombine cerrahi müdahale ve ilaç tedavisi ile çevrilirler..)

** sanıldığı gibi eski zamanlar da hiç de yaygın olmayan

** kaynağını genelde yaşamın ilk yıllarındaki yetiştirme yanlışlıklarından, anneyle fazla haşır neşir olmadan, kız çocuklarınla çevrili bir çevrede yetişmeden, 3-5 yaşları arası saç uzatmaktan vb yetiştirme yanlışlıklarından alan

** tamamen psikolojik sapmadan kaynaklanan sistematik bir davranış bozukluğu şeklinde kendini gösteren

''Allah kimsenin başına vermesin'' diyeceğim, büyük bir dert ve büyük bir beladır kendileri..
(bkz: kız veysel)
cinsel tercihini doğduğu cinsiyetten yana kullanan kişi. türkiye'de ve diğer bir çok ülkede kendilerini ifade etmemiler mi etmemeliler mi tartışmaları sürerken insanın aklına en çok gelen şey ise bir homoseksüelin neden bir başka homoseksüeli cinsel tercihinden dolayı eleştirip, ona hakaret ettiğidir. *
kendilerini ifade etmekte güçlük çekmelerinin tek sebebi "olm ibne bu lan bana da yazmasın kaç lan kaç" düşüncesindeki hanzolardır. bir insan homoseksüel olabilir, olmayadabilir. kimse "aa ben artık eşcinsel olayım bari" diye bunu tercih etmez. kimse "aa ben eşcinsel olmiyim" diye bir seçim de yapamaz.. hoş görme bozukluğu çekenle "köör", bir söylediğimizi o an işitmeyen insana "sağır mısın amk", zihinsel engellilerle ise "özürlüüü" diye dalga geçen güzel vatanımda, bu insanların da "ibne" olarak adlandırılmasında pek bir gariplik olmasa gerek. ne de olsa türkler kusursuzdur, ne de olsa kusurlularla dalga geçilmelidir. öyle işte sözlük.
Eşcinsel.Halk dilinde "top" denilir ve herkes tarafından dışlanır.
iki tip homoseksüellik vardır. 1. si aşırı zevke düşkünlükten dolayı oluşur. yani kişi çok ilişkiye girmiştir veya cinselliğine çok düşkündür artık değişiklik arayışındadır ve tatmin için hemcinsine yönelir. fakat bu 1. şekil homoseksüellerin büyük kısmını kapsamamaktadır. bedensel zevke bağımlı hale gelip başka uç arayışlarda olan bu tiplere bağımlılık hastası olarak bakılmalı ve tedavi edilmeye çalışılmalıdır.

2. tipteki kişiler ise çoğu doğuştan (hormonal) veya çocuk yaştaki psikolojik sebeplerden dolayı bu şekilde bir yönelime mecbur kalırlar. kişinin duyguları ,nörohormonları hemcinsine karşı ilgi duymasını emretmekteyse bunu senin seçiminle uyuşmadığı için delilik olarak göremezsin. doğa homoseksüel veya biseksüel hayvanlarlaa doludur. bu hayvanlar sapıttıklarından dolayı değil cinsel tercihin çeşitliliğinden dolayı bu şekilde hareket etmektedirler. maymunlar penguenler balinalar koyunlar köpekler goriller örnekler den sadece bazıları mesela Bruce Bagemihl adlı bilimadamı araştırmaları sonucunda yazdığı kitapta (Biological Exuberance: Animal Homosexuality and Natural Diversity) 200 memeli ve kuş türünde homoseksüaliteyi saptamıştır.

evrimsel olarak heteroseksüel bireylerin yeni nesiller yaratabiliyor olması onların genetiğinin ve dolayısyla seçimlerinin günümüzde daha çok sayıda rastlanır olmasına sebep olmuştur. homoseksüel bireyler ise nesillerini devam ettirecek nesil oluşturamadığından seleksiyona uğramaktadırlar. tabiki genlerin ne kadar bu seçimde önemi varsa yetiştirilme şekli ve yaşam ortam şartlarınında bir o kadar bu seçimde etkili olduğu gözardı edilmemelidir. yani genetik olarak homoseksüelliğe yatkın olmayan bir kişide bu seçeneğe zamanla yanaşabilir.
heteroseksüelin karşıtıdır. yani seri eksi veren ibnedir.

topsun olum sen.
gen dizilimlerinden ve yönelme duygusundan dolayı kişinin kendini çocuklukta farkettiği durum, toplum baskısı, aile korkusu, çevrenin genelleşmiş ama aslında içi boş önermelerini çok fazla takarsa intihar edebilecek kadar ileri düzeyde bunalıma sürükleyecek "böyle de doğulabilir" olgusu.

eşcinsellerin garip karşılandığı, nefret içinde hakaret dolu sözler edildiği bir toplumda yaşamaları oldukça zordur ve içlerine attıklarında dışarıya sapkınlık olarak çıkarabilirler. bu yüzden,

sevgili aileler; çocuğunuzun gelişim dönemini, ergenliğini izleyin. onu yadırgamayın, onu dışlamayın. onu anormal görmeyin.
sevgili toplum; bir koca karısını döverken "kesin bir orospuluk yapmıştır" diyerek işin içine karışmadığınız gibi, iki eşsincel insanı yanyana görünce de "oha, yuh, amınakoyayım" tepkileri vermeyin, ne olur.
sevgili devlet; çocuk sahibi olamayıp sosyal sigorta haklarından yararlanamadığımız ve evliliğin yasal olmadığı bir ülke, hiç de yaşamaya değer bir yer gibi durmuyor.
sevgili arkadaşlarım; bana etiket takmayın, beni olduğum gibi görmelisiniz, beni önce her insan gibi tanıyın. "aa bu eşcinselmiş" diyerek değil.
sevgili düşmanlarım; korkutuyor muyum?
Son günlerde bir eşcinseli eleştirdim diye eleştiriliyorum.
Eşcinselleri eleştirince, ad takanlar var: Homofobik - momofobik…
Hiç takmam öylesi sıfatları; çünkü tamamı savunma mekanizması.

Bir eşcinselden entelektüel olabileceğine inanmıyorum:
Çünkü hele bizim memlekette bunların sağlıklı bir partnerlik ilişkisi yok ki…

Sağlıklı çalışan kafaları olsun!

Sağda solda, süfli insanlar arasında kendine geçici partnerler bulan adamın, tamamı entelektüel olsa ne olur?

Cinselliği o kadar büyük sıkıntı olarak yaşayan adam, belki edebiyatçı olur da, akıl adamı olamaz.

Akıl, DÜZEN gerektirir; SIKINTIlı insan istese bile AKIL'dan yana olamaz - diyorum...
Bir arkadaş diyor ki: Yanılıyorsun, bizim memleketteki 'tanınmış' eşcinsellerin uzun süreli sağlam partnerlikleri var.

O ünlü eşcinsel entel arkadaşlarla bir yakınlığım yok; ben bilemiyorum tabii…

Yine aynı arkadaşım, eşcinsellerin SÜFLi adamlarla geçici ilişkiler yaşamalarını KAÇAMAK olarak değerlendirmek gerektiğini iddia ediyor.

Diyor ki: Sen arada bir kaçamak yapıp para karşılığı bazı kadınlarla birlikte olmuyor musun? - Nitelik olarak aynı şeymiş!!!

Dur bakalım daha neler öğreneceğiz??!!?
hemcinslerini tercih eden insanlara verilen isimdir.

(bkz: biseksüel)

(bkz: heteroseksüel)
toplumun değer yargılarına ters gittiklerinden, hayat anlayışları kültürümüze ve dinimiz ile mutlak çelişkili olduğu için halkın tepkisi ve uyarması pek tabiidir... hoşt lan ibneler. deyince çok bozulurlar.
ibne, homoseksüelin halk arasındaki söylemidir.