bugün

(bkz: hobby rc)
- odanızın duvarlarında desen çalışmak. Al eline boyayı fırçayı dal baba. Hayatta böyle bi keyif, böyle bi rahatlama olamaz.

- beslenme şeklini değiştirmek. Kısaca göbekliysen göbeği eritmek, göbeğin yoksa göbek yapma. Yeni mutfaklar keşfet evde taklit et. Konu komşuya arkadaşlarına yedir. Mutlu et, mutlu ol.

- kil ile objeler yapmak. Biraz pis ve Zahmetli ama resim falan bok yemiş yanında. Çok rahatlatıcı ve eğlendirici. Bi aydır falan uğraşıyorum bunla. Minyatür objeler yapıyorum ben, sizin de kendi popinize göre artık.

- devrelerle çalışmak. Basit elektrik devreleriyle manyak tasarımlar yapabilirsiniz. Öğrenir, eğlenirsiniz. Youtube'da derya deniz zaten öğrenmek isteyene.

- dil öğrenmek. Tam enerji, tam ilgi isteyecek bi hobi. Aklınızın köşesinde dursun. Almancaya tırmalıyorum mesela şu ara. Tek başına zor gibi ama neyse.

Geçen gün bişey okudum. Adam şunu anlatıyor,

Üç hobin olmalı. Biriyle para kazanmalı, biri seni hareket ettirmeli, biri de yaratıcılığını çalıştırmalı. Hangisi eksik hayatınızda? Bunu bularak yeni hobi aramaya başlamak daha kolay olabilir belki.
Teyzem tahta kutuları boyardı. Sonra çevresindekilere hediye ederdi. Bunun için bir kursa gitmişti. Aynı kursa bir gün beni de götürmüştü. Çok küçüktüm, 4-5 yaşlarında falan.

Aradan yıllar geçti. Teyzemle bir tane kutu boyadık, çok eğlenceliydi. 10-11 yaşlarındaydım galiba.

Aradan yine yıllar geçti. Ben şimdi 15'im. Yakında 16 olacağım. Nereden esti bilmiyorum ama geçenlerde sanatsal malzemeler gibisinden adı olan bir yere gidip kutu ve boya aldım. Yakın arkadaşım B**** için boyadım. Doğrusu acemilik işi oldu ama çokta fena değil. Henüz ona veremedim. Aramızdaki ilişki biraz karışıktır, eğer bu yıl görüşürsek vereceğim ona.

Boyarken ruhumun dinlendiğini hissettim. Çok huzur vericiydi. Başka kutular boyamaya niyetliyim. Herkese tavsiye edebilirim, bu gerçekten hoş. Deneyin lütfen, içinizde o an ne varsa kutuya yansıtın. Sonra size yansıttığınız şeyi yaşatan kişiye verin.

iyi eğlenceler dilerim *
Yağmurda yürümek.
Bileklik yapın daha sonra hediye edin, hediye ettiğiniz kişinin kolunda Onu gördüğünüzde hem mutlu oluyorsunuz hem de hobi edinmiş oluyorsunuz.

Teşekkürler hobi.
Hobi olarak Sevin.
bakkalda satılanı var, mor pakette. tadı pek güzel değil ama idare eder.
Cizim yapmak. Muhtesem bi cizim yeteneginizin olmasina gerek yok. Arka planda calan klasik bir muzik veya herhangi bir sozsuz muzikle hicbir sey dusunmuyorsunuz, beyniniz bosaliyor ve inanilmaz rahatliyorsunuz.
(bkz: sırıkla yüksek atlama)
karı kız kesmek. özellikle bir grup sizin kadar abazan arkadaş ile.
poligona gidebilirsin düzenli olarak. strese çok iyi gelir.
Bu aralar uğraşmak için aradığım öneriler.
https://youtu.be/LlUEtrY4v3k