bugün

yada aşırı dozda antidepresan alan insandır.
hayattan zevk almayan insandır.
'hayat bu, ne getirip, neleri götüreceği belli olmaz' sözünü anlayan, deneyimleri ile de gören kişidir.
büyük bir ihtimalle botoks yaptırmış olan insandır.
aklında kırk tilki dolanan insandır.
derinlerde yaşayan insandır. *
Hayatın sıradan olmadığını, her an her şeyin olabileceğinin farkında olan insandır. Toplumun dayattığı standart yaşamın aslında gerçek olmadığını kavramış insandır, ve değişimlerden, devrimlerden etkilenmez.
Soğukkanlı insandır, kalbinin yanında ayrıca küçük bir tanede soğutucu bulunur kanı soğutmak amaçlı kullanır.
-anan öldü lan
-ses yok abi bunda
-şii lan dünya yanıyo olum
-lan türkiye süper güç oldu
-yok abi bundan bişey olmaz mal mal bakıyo sadece
-lan sana sayısaldan para çıktı
-dana evin yanıyo olum
-yok abi bu çok soguk kanlı insan hiçbişeye şaşırmıyo
-(uzaktan bir ses) evladım rahat bırakın çccugu sagır bi insanla dalga geçilmez.
cok sey gormus, gecirmis insandir. hayattan bir hayli ders almistir. bu yuzden basina gelen herhangi bir olay onu sasirtmaz.
"olmaz dediğim oldu, olur dediğim olmaz" diyerek ritim tutturan, mevcut şaşkınlık ortamından daha çok şaşkınlık verici durumlar yaşamış insandır. aslında her eve lazımdır ki diğerlerini sakinleştirsin.
t.c vatandaşı olma ihtimali yüksektir. hiçbir şeye şaşırmaz olduk.
botoks da sınır tanımayan insan tipinin son hali.
bir çok şeyi yaşamış, insanların her şeyi yapabileceğini tecrübeyle sabitlemiş insandır.. şaşırmamaktadır..
insansı robottur.
bir kulağının arkası kertilmemiş insandır.

-ahanda
+o ne ki olum ben neler gördüm peh (havasındadır)

(bkz: görmüs gecirmis)
muhtemelen herhangi bir konuda * büyüttüğü düşlerin yıkılması sonrasında görülebilecek olaydır.
şaşıran, fakat şaşırmamış gibi yapan insandır. veya idrak edişi çok kuvvetlidir, olayı hemen kavrar; şaşırma safhasını pas geçer olaya bağlı olarak esas duyguyu yaşar: sevinir, üzülür vb.
gördüğü ve göreceği şeyleri kafasında bir kalıba oturtmuş insandır. alengirli bir teknolojik alet görünce 'gevur yapıyor abi' der ve o alengirli aletin bütün gizemi kalkar ortadan. ya da mesela, çok güzel bir yapı görür 'ne kadar demir gitmiştir acaba?' diye düşünür. hadi maddi şeyleri geçtim, her yeni tanıştığım insan büyük bir şaşkınlık yaratır bende. televizyon kumandasını bile her kullandığımda şaşırıyorum.

bir de bunun şaşırsa da belli etmeyeni vardır. dışarıdan bakınca şaşırmamış gibi görünür ama dibi düşüyordur aslında. görmüş geçirmiş bir abimiz/ablamızdır kendisi. tecrübesi sonsuzdur. hiçbir şey şaşırtamaz onu.
eski vodafone reklamları.

-okulu bıraktım dansöz olucam baba.

-hmm mantıklı. tak !
hızlı düşünen kafası çalışan insan olma ihtimali yüksek insandır ve de kontrollüdür.
's..sen koymaz!' modundaki insanla çok benzer insandır.vaktinde sağlam şaşırmıştır tahminen.
ölmüş insandır.
Kahin olabilitesi yüksek insandır. *
türkiye sınırları içinde gelecek kaygısı güden bir gençtir bu kişi büyük ihtimal. yaşadıklarından dolayı hiç bir şeyi abes karşılamaz.