kitap nedir, edebiyat nedir, yazım kuralı nedir bilmeyen bireyin sözlükte başlık açması, entry girmesidir.

adam dediğime bakma kadın da olabilir bu. şimdi şöyle bir sanrı var, belki de gerçeklik, onu bilemem: türk erkekleri kitap okumuyor efendim. türk kızlarının da neler yaptıklarını görüyoruz. o yüzden cinsiyet ayrımcılığı yapmaya gerek yok bana kalırsa.

buradaki asıl husus şu: bireyin ömrünce okuduğu kitap sayısı bir elin parmaklarını geçmez, çoğunluğu da ilköğretim döneminden kalma kitaplardır. devamında da ders kitapları gelir. tamam ilgini çekmedi, okumadın. kabul. e o zaman cümle kurmayı öğrenseydin en azından. hadi onu da öğrenemedin neden sözlük yazarı oluyorsun ki? başka işin mi yok, başka mecra mı bulamadın kendini ifade edebilecek?

gel de söyleme sözlükte gördüğün yazım yanlışlarını. kısa mesaj yazar gibi entry giren yazar mı ararsın, hala herkez yazan adam mı? şu -de ve -ki ekini bir türlü kafasına yerleştiremeyen yazar mı istersin? evet, hepsi mevcut buralarda.

şimdi çık bu başlıktan, dolaş biraz sözlükte. kaç tanesine denk geleceksin, kendi gözlerinle gör bakalım.

konuyla alakalı olarak;
(bkz: hiç kitap okumuyorum ama uludağ sözlük okuyorum)**
yanlıştır..sözlük formatının 22. maddesinin 3. paragrafında belirtildiği üzere; en azından bi tolstoy bi shakespeare ne bilim onlarda olmadı bi ömer seyfettin okunmadan yazar olunamaz..olanların karmalarına sokuyum zaten..

güzel bi serzeniştir..hatta yazar olmasan da git bişeyler oku arkadaşım bakma öle mal mal yüzüme..

cin ali okuyup gelenler yüzünden sol frameyi dehşete düşmüş bi şekilde takip ediyoruz..

edit: 200. entrymi böle edebi, böle serzenişli, duyarlı bi vatandaş ayağına yatarak bu başlığa girmişim haberim yok..burdan almanyadaki halama, dayılarıma, beni izleyen herkese selam ederim..
(bkz: üç kitaba beş başlık)
sözcük ve ya sözcük guruplarının yazarların kendince anlamları ve birikimleri ile yorumlandığı sözlüğe pek bir şey katamayacak olan yazarımsıdır.
tamamen bir moderasyon hatası ve ihmalidir. biraz gayret edilirse, on entrysi okunan yazarın, kitaplarla arasının iyi olup olmadığı kolaylıkla tespit edilebilir.. okumayan insanlara ait fikir ve yorumların genellikle yüzeysel olduğu, öyle olmasa bile, bunların doğru ve etkili bir biçimde yazıya dökülemeyeceği aşikardır.
- hocam, yazar olmuşsun ama, entrylerinde ne demek istediğin hiç anlaşılmıyo..
- ben masustan öyle şifreli yazıyorum.. benim kadar zeki olmayan beni anlamasın arkadaş..
- iyi de, tek bir tümcede, bir kitapta düşülmeyecek kadar anlatım bozukluğuna düşmüşsün..
- olabilir.. mecbur kalmadıkça yazmam ben.. en son askerdeyken sevgilime mektup yazıcam diye iki saat kıvranmıştım.
- ne b.. yemeye yazar oldun o zaman dingil..
- kızma abi.. benim de söyleyeceklerim var.. ehehe..
hiç kitap okumamış insanların bu ülkede geldiği pozisyonları, ellerinde tuttukları güç ve parayı düşünürsek, sözlükte yazar olması hiç önemli değildir.
en azından kimseye bir zararları yok.
sözlük de yazar olmanın kolay olmasının getirdiği bir unsur... bakan olan var lan...

(bkz: ben sana yazar olamazsın demedim)
okuma bilmeyenin yazma bilmesidir.
okur-yazar olma ikilemesinin ilk şartını yerine getirmediğinden ikinci kısma geçmesinin sakıncalı olduğu durum.
yeni gelenlerin ' en azından şundan bundan iyidir' serzenişlerinin nedeni olan başlıktır efendim, gülünür ben kişisi tarafından.
sözlükte yazar olmak moda artık, kitap okumak geçen sene modaydı.. pehh..
6 paragraf yazınca kendini yazar sanan insanlardan daha kalite olması beklenen yazardır.
(bkz: savaş ve barış ı okumadan savaş ve barış ı yazmak)
ilk taşı hiç kitap okumamış olan atsın...

hadi len...
doğrudur.
ama yine de bu insanların boş insan olduğunu göstermez.
bende çok sık kitap okumam ama genel kültürde kendimden çok eminim.
birçok ben kitap okuyorum diyen bilgili insandan da daha bilgili olduğumu düşünüyorum.
(bkz: hanım koş çocuk sıçtı)
dünyada hiç kitap okumayan adam yoktur. hiç kitap bitirmeyen adam vardır.
(bkz: okuyorum ben)
açılan bel altı başlıklardan rahatça anlaşılabilen durum.
aborjin olması muhtemeldir,gerçi artık onlarda da özel falan kalmadı millet beş çayına gidiyor oralara.
(bkz: genç einsteinler rahatsız)
şakirttir.
dipnot: abartmayın canım okumuştur: lem'alar filan.
(bkz: sana yazma demiyorum hobi olarak yine yaz)
girilen entrylerin de pek okunmaması sonucuna götürür. "yazar" ya, bir tek yazar. mecburen başlığı okur tabii, ama alışkanlık bu ya, anket filan zanneder, kendini anlatmaya başlar, sonuçta yazar mı? yazar(!)
(bkz: ironi)