bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    efendim hiperaktiflerin zıddına bunlar hareket etmekten korkarlar. Benim tanıdığım iki hiperpasif var biri abim. Kendine sorulan soruya dahi tam olarak bir cümle kurmadan cevaplar, örneğin sorduğunuz soruya ben nerden bileyim demez, ben ne bilm gibi bir cümle kurar. ikincisi ise sevdiğim bir dostum. Karnı açıkmasına rağmen mutfağa gitme nezaketinde bulunmaz, veya susadığında bir bardak suyu doldurmak nezaketinde de bulunmaz birilerinin ihtiyaclarını ayağına getirmesini bekler.

hiperpasif kişillikler tembellerden farklıdır bunlar tembellerin geliştirilmiş halidir. bunlar için nefes almak bile külfettir. Ne zaman sevindikleri ne zaman üzüldüklerini hafifce hareket ettirdikleri yüzlerinden anlarsınız. bunlar dinlemektende yorulurlar söylediklerinizin belli kısmını dinler eğer beyinlerinin yorulduğunu anlarlarsa (bazen anlamak için çaba harcarlarlar) hemen dinlmeyi kesip dinliyormuş gibi yaparlar. Sizi dinlemediğinizi anladığınızda -sen beni dinlemiyorsun- diye uyardığınızda akıllarında kalan son iki cümleyi size söylerler fakat asla konunun tamamına sahip değillerdir. bazen ise gülmeleri gereken yerde gülmezler, bazen ise öncelerden gülmeleri gereken bir şeye tambelliklerinden dolayı bir saat sonra veya saatlar sonra gülmeye başlarlar. durduk yere gülmüyorlardır sizin geçen hafta yaptığınız espriye ancak gülme nezaketinde bulanabilmişlerdir.

Oturmaktan veya yatmaktanda yorulabilirler...
    3 -2 ... erjivan
  2. 2.
    toplum tarafından, uyumlu addedilirler bir de. halbûki alâkası yoktur.
    1 ... pardus tulliana
  3. 3.
    (bkz: tembel hayvan)
    ... kosankarga