bugün

(bkz: kızlık zarı)*

edit: lan kızmayın şaka şaka. *
hileli olduğuna inanıldığı vakit, kahve fincanının içine konularak atılan zardır.
kullanıcı ismi benimkini * andıran yazar.
civalı zar. barındırdığı küçük dehlizciklerde bulunan civanın hareket ettirilmesi ile, istenilen sayının gelme olasılığı büyük oranda arttırılır. zar; gelmesi istenen rakam yukarıda olacak şekilde masaya vurulur. bu şekilde civa gelmesi istenen rakamın bulunduğu yüzeyin tam aksi istikametteki dehlize akıtılır. hemen her atışta, civanın ağırlaştırdığı yüzey aşağıda kalır. söz gelimi bir dönem lunaparklarda sıkça oynatılan "7 hariç" oyununda bu zarlar kullanılırdı.
Mıknatıslı zardır barbut oyununda bitirimhanelerde bulunabilir. Zarda mıknatıs vardır ve zarı atanlardan biri dilediğinde ayağını masanın altından yukarı kaldırır ve ayakkabısındaki mıknatısında devreye girmesiyle istediği zarı attırır.Gelen zar çok para kazandıracak yada kaybettirecek olan çift zarlar gelmez 2-1 yada 6-5 gelir.
(bkz: #10469231) entry'si ile behzat ç'yi eleştirmiş, hatta kötülemiş, hatta azına sıçmış yazardır.

behzat ç'yi eleştirdiği entry'den bir kesit;
--spoiler--
** bu dizideki erkeklerin çoğu tipsizdir.
** bu dizideki kızların çoğu çirkindir.
--spoiler--
kendisine tavsiyem küçük sırlar'ı izlemesidir.

yoruma gerek bile yok. ellerine, fikirlerine sağlık. hileli de olsa bu zarı tuttum ben.
mertliği bozar.
tanrı hileli zar attı ve bu yazar dünyaya geldi.
esnek olabilir hemen telaş etmeyelim.
(#12816643) darbeci yazar. kendisine saygı duymuyorum zira hiçbir darbeciye saygı duymuyorum.
(bkz: #12841784) nolu entry sinden anlaşıldığı kadarıyla elazığ lı olan yazar.
oysa çocukluktan kalma gökyüzünde hileli zar
ölü yanardağlar, ölü yıldızlar
ve toy yaşın bilmediği hesap: ışık hızı

(bkz: yalnız bir opera)
(#12961779) kürtlere yaşam alanı lütfedilmiş gibi bir söylemde bulunmuş zihniyeti beynini yemiş ırkçı veled.
kendini öve öve bitiren hücre zarı.
(#12981754)

aklımdan geçenler buydu işte.
sağdan da soldan da haz etmemesine karşın ülkücüdür. bir çelişki vardır açıklasındır.
(#12537373) nolu entrysinin şiddetle okunması gerektiğini düşündüğüm yazar.
#13124147 yazısında solcular konusunda düşüncelerini desteklediğim yazar.
hiç sevmediğim bir yazar.
kendisine ibne demek hakaret değil iltifat olacak faşist bir ırkçıdır.gün sazak'ın akabetini yaşamsı temmenisiyle...
(bkz: #13290100) (bkz: entry ve nick uyumu)
(#13717057) avrupa ekonomik kirizden gebermek üzeri iken hayalinde kurduğu şeylerle türkiyede kriz çıkaran yazar.

artık kabul edin bu hükümet yanlışların yanında daha çok doğru iş yapmıştır. sırf ideolojiniz yüzünden ülke kalkınmasına mani oluyorsunuz.
moderasyona seçici olması gerektiğini söyleyen zat. senin gibi adamları sözlüğe alıyorsa bence bütün insanlar sözlük yazarı olabilir.
(#11490407) entrysi ile ümmetçiliği çok iyi özetlemiş yazar.