bugün

sol frame e boş boş bakmaktır. mervesi var, emini var, hakanı var, ne bileyim sedası var. her yerdeler! yeminle ben de izlemeye başlıycam artık. çok yabancı kalıyorum, kendimi dışlanmış hissediyorum olmuyor böyle. reklamlarından takip ediyodum, artık bölüm bölüm izlerim diye düşünüyorum.
imkansızdır. zira ben de bir zamanlar "hay bu adaya da entrikalarına da..." deyip izlemiyordum ancak bir kez denk geldim izledim o günden beri izliyorum. her canlı survivor'u tadacaktır diyorum.
başlıklara baktıkça kendimi çok yalnız hissetmeme sebep olan hadisedir. *
(bkz: nerdeyim ben)
Evlilik programlarından başını kaldıramamış insandır. Ya da çok yorucu bir işte çalışıp akşam eve gelir gelmez yatıp uyuyan bir mesleğe sahip insandır.
benim yaşamakla mutlu olduğum durumdur. her türlü popüler kültür malzemesi programı ilgiyle takip eden ben, bu düzmece programı başından beri hiç benimsemedim. kızların kaşı çıkmıyo, koltuk altı kılları çıkmıyo, şişmanlar zayıflamıyo. izlemiyorum diye zapping sırasında denk gelmiyorum da demedim. hiç uzun zamandır medeniyetten uzak kalmış bir görüntü görmedim ama reklamlarda da, zapping sırasında gördüğüm görüntülerde de. bikinili kızlarımız estetik görüntüler veriyorlar filan. günlerce aç kalıyorlar ama hepsi dayanıklı maşşşşallah. buna da kim inanır? kadir inanır. *
gayet normal bir insan davranışıdır. bu yolda ilerlemesi tavsiye edilir.
"Bu şahane ekip nasılsa birkaç yeni prodüksiyonla daha karşımıza çıkar, olmadı o zaman bakarım" düşüncesinde olan kişilerin durumudur.
(bkz: öss ye hazırlanan amele)
Zaman kaybı. Onu izlemek yerine kitap okumayı tercih ederim.
Survivor bence saçmalıktır, tamamen psikolojik baskıdır. Hep aynı parkuru mu oyunu mu her neyse işte izlemiyor musunuz? izlediğiniz şey hep aynı aslında, sadece isimler değişiyor ve size kim kazanacak baskısı yapıyor. Kanmayın, gidin açın bir kitap okuyun veya uyuyun en basitinden. Herkes uykuyu sever.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.