kafayı heykellerle bozmuş kitlenin sorusudur. siz ne işe yarıyorsunuz ki lan. hiç bunu sorguladınız mı ? üretime katkınız yok devlete katkınız yok millete katkınız yok adalete/demokrasiye/cumhuriyete hatta insanlığa katkınız yok. anca çene yapıyorsunuz riv riv riv.

adamlar tek uçak yetecek iken uçak filoları kuruyor, 1 senelik ödenekleri ufak bir ülkenin milli gelirinden fazla, 1500 odası olan saray yapıyorlar hatta yetmiyor yazlık kışlık ilkbahar sonbaharlık saraylarda yapıyorlar ve sadece aylık elektrik harcamaları ülkedeki tüm heykellerin toplam bedelinden fazla. ona bakıp "ülkenin itibari tabi her ne kadar kol gibi faturaları bize giriyor olsa da yapılsın tabi" diyor öteki taraftan bu heykeller ne işe yarıyor diye soruyor.
fışkiyeler ne işe yarıyorsa aynı işe yarıyor.
milletlerin sembolleri vardır, mısırlılardan beri hatta daha önce de vardı...anlayamayan, anlayamaz tabii, ama onlara da bunu anlatmak zorunda diiliz, kafasını kullansın anlasın... anlayamıyorsa da o onun problemi, otursun tarih okusun... okuma yazma bilmiyosa da çenesini kapasın.
bu gün heykele heykeli yıktımı müziğe müzik aletlerine sırasıyla sanat olarak ne varsa düşman olan yobaz söylemi.
o heykellerin pek çok işlevi var ama elbette bunu anlayacak kültür seviyesi herkeste yok.
çok yerinde bir tesbit. ama bir putperest için birçok anlami olabilir. biz tam olarak bilemeyiz tabi ki. ancak putperestlerin putları için halkin çoğunluğunun burda demokrasi varsa eger zarar gormemesi gerekir. mesela benim paramla benim göreceğim yerlere yapmasınlar da istedikleri yere yapabilirler. ben eminimki bu milletin çoğunluğu bu heykellere ödenen fahiş paralara karşı. benim gibi düşünüyor.
görsel
Yoksa nasıl buluşabilirdik ki?
Hiç bir işe yaramaz, ama karşıyaka çarşsının hemen girişince banta oturan göbekli amcanın heykeli beni her zaman gülümsetir. Bu da iyi bir şey olsa gerek.