bugün

erkekliğinden şüphe edilmesi gereken insandır.

hadi paran yoktur anlarım da bari alman usulü yaptır. tuvalete kaçmak ne amk.
savunulacak bir durumu kalmayan adamdır.
tuvalete kaçmamıştır, kız arkadaşı bu sefer hesabı ben ödeyeceğim demiştir belki.
(bkz: hiçbir şey göründüğü gibi değildir)
kız arkadaşı "hesabı ben ödeyeceğim, lütfen bak" dememişse erkekliğinden şüphe edilir.
bazılarının kız arkadaşının "hesabı ben ödeyeceğim lütfen bak" demesine gerek bile kalmamıştır. hatta tuvalete bile kaçmaz ki. oturur kılını kıpırdatmadan hesabın ödenmesini bekler. vardır paşam.
iticidir, içten pazarlıklıdır...Dürüst davranarak, basit oyunlar yapmadan meramını anlatarak, takdir alacağını ön göremeyen insandır.
Adam ol, canımı ye! dedirtendir...
Erkeklikten istifa etmiş kişidir. Tuvalette arkadaşlarını görmeye gidiyordur.
Şüphe edilesi bir erkektir. Ama kiminle gittiği de önemlidir. Erken erkek arkadaşı ile yemek yemeye gitmişse ödemeden kaçabilir. Doğal karşılanabilen bir durumdur.
belki ishal olmuş erkektir.
rezil herif ifadesini hak eden vatandaş.
para sıçması muhtemel kisidir.
ılıktır.
(bkz: siz hesabı halledin ben size veririm)
Deniyordur. Bakalım hesabı ne yapacak mantığı bu... dikkat etmek gerek.
bezmiştir artık.
(bkz: çıkış yolu olarak sıçmak)
Tuvaletinin gelmesi hesapla denk gelmiştir.
bir ara benim tuvaletim hesabı ödememe denk gelmişti. arkadaşlar ödemişti sağolsunlar ama kesinlikle böyle düşünmüyordum. daha sonra parayı teklif ettim zorla sıkıştırdım ama almadılar. o günden sonra dikkat ediyorum böyle saçma yanlış anlaşılmalar olmasın diye.
bakarım, eger masada hesap odeme kavgası yapacak bir ekip varsa tuvalete gidecekmiş gibi kalkar hesabı kasada öderim.
bana çok samimiyetsiz geliyor o hesap ödeme çekişmeleri.